Policisté Hank Rafferty a jeho parťák Charlie Reed se při akci dostanou do přestřelky, během níž je Charlie zabit. Vyšetřováním je pověřen detektiv McDuff. Zanedlouho se Hank dostane do sporu s užvaněným černochem Earlem Montgomerym, kterého právě vyhodili z policejní akademie. Když Earl propadne panice kvůli čmelákovi, pokusí se Hank hmyz odehnat obuškem. Náhodný svědek vše natočí na videokameru a nahrávku prodá televizi. Nešťastný Hank je vyhozen od policie a odsouzen za napadení na šest měsíců. Po propuštění nastoupí u bezpečnostní agentury a je odhodlán na vlastní pěst vypátrat vraha svého parťáka. V noci přistihne ve střeženém objektu zloděje a opět se dostane do přestřelky, do níž nečekaně zasáhne i Earl. Pracuje totiž jako strážný u stejné agentury. Zatímco zlodějům se podaří uniknout, Hank a Earl jsou zadrženi policií. Po propuštění pokračují v pátrání a dostanou se do kamionu zlodějů, směřujících do Mexika. Uvnitř najdou prázdné sudy. Když zjistí, že jsou zhotoveny z neznámé slitiny a že s pašeráky musí spolupracovat někdo od policie, ukryjí náklad tajně v garáži Hankovy bývalé přítelkyně Denisy. Oba muži pak vyrazí do akce, aby konečně dopadli zločince i jejich policejního spolupracovníka. (TV Nova)

MickeyStuma

Opět jedna černobílá dvojice k pohledání a Martin Lawrence ve své typicky užvaněné roli. Tentokrát mu sekunduje Steve Zahr a dá se říci, že neméně zdatně. A tak tu máme tradiční klasickou šablonu s inteligentním bělochem, který neustále doplácí na hloupost a vyčůranost černocha. Akční komedie zaměřená spíše na tu komediálnost než na akci a to s námětem o tradiční problematice rasizmu. “To jako proč? Protože jsem černej?” Takovéto vyjádření tu zazní skutečně nesčetněkrát, až vzniká otázka, co tím vlastně chtěli tvůrci docílit. Po herecké stránce tu jsou jak Lawrence tak Zahr naprosto skvělí a viditelně se snaží scénář vyzdvihnout jak to jen šlo. Jejich komičnost je tak dokonalá, že o tom nemůže být sporu. Scénář však přeci jen krapet ulétává v určitých odvětvích snaživosti pobavit za každou cenu. Zkrátka se v humoru až moc tlačí na pilu a to snímku jako celku spíš uškodí. Ale jo, pobaví to, ale asi se k tomu běžný divák jen tak nevrátí. ()

Stíba

Martin Lawrence je typickým hercem béčkových komediíí které jsou trochu na jedno brďo nicméně člověk se občas i pobaví. ()

Torgal

Úprimne musím priznať, že zopár scén bolo celkom vtipných, no všetko medzi nimi je neriedené peklo. Začína to už obsadením, kde hlavné role dostali Lawrence a Zahn, ktorý sú v úlohách sidekickov fajn, no na to aby utiahli film nemajú. Akčné scény sú natočené mizerne, humor je zväčša založený na tom že Lawrence sa chová ako kretén a Zahn sa tvári urazene. Hlavnú zásluhu na výslednom hodnotení má ale scenár - nepamätám sa, kedy som naposledy videl takú hromadu nelogických náhod ako tu, citovať by sa tu dala každá druhá scéna filmu. 3-/10 ()

PEZ

Je to troška šialené, ale táto bláznivá komédia paradoxne vyzrela časom, pretože v 2003 by nás ani nenapadlo, že o necelých 20 rokov bude nekorektný humor, ktorý si robí srandu z rasizmu tak strašne "fresh" a tak strašne "in". V čase, kedy sa človek bojí povedať akýkoľvek nekorektný vtip, aby ho nezmazali z FB, WA, či Twitteru. Takýto film dnes už nemôže byť natočený. A o to viac som sa na ňom smial. Jasné, že je to cele prehnané do absurda, jasné že veľa vecí sa môže stať len vo filme ako tento, ale situácie z ktorých vychádzal sú bohužiaľ real - predsudky, ozajstný rasizmus, obťažovanie, zneužívanie právamoci etc. Martin Lawrence ešte v čase keď bol chudý a vo forme. Ksichty teda strúhal riadne. Mňa to zabavilo, pri pár scénach som sa fakt že rehotal. :) Ako vravím, toto sa dnes už natočiť nedá, treba o to viac ceniť. ()

Shrekito

Po College Road Trip pravděpodobně nejhorší film s Lawrencem, za celý film sem se asi dvakrát pousmál(u toho soudu) a to je vše. Duganovi filmy mám sice docela rád, ale tenhle rouhodně ne!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Realmond

Moje oblíbená akční komedie v čele se skvělým Martinem Lawrencem. Má to vtip, je to svižný a akční, přesně jak to má u akčních komedií být. ()

matt85

Asi pokus o další Mizery... Možná by vyšel, nebýt stálého opakování debilních rasistických a antirasistických vtípků a kdyby režisér uměl točit akční scény... Jo a taky lepší příběh by se šikl.... Lepší všechno by se šiklo!!! ()

DisneyCZ

Sice je to ohranost, klasický příběh, klasický konec, ale Martina Lawrence mám rád a baví mě.. Steve Zahn hraje svou roli na dobrou si myslím a sedne mu.. Filmek na oddych a podle mého neurazí - víc jak 40% to ale nebude.. ()

Psycho.R odpad!

Kéž by se Glover vrátil z důchodu(i když "na to byl už trochu moc starej" v prvnim díle :-D) a vzal s sebou Gibsona. Tyhle dva by mohli nakopat ještě nějakou prdel a dokázat těmhle dementním filmům, jak má vypadat správný policejní černobíle kopající duo! ()

Evzeni1

V českém znění: Filip Švarc - Martin Lawrence (Earl Montgomery), David Novotný – Steve Zahn (Hank Rafferty), Pavel Rímský - Bill Duke (Washington), Luděk Čtvrtlík, Lucie Juřičková, Václav Rašilov, Zdeněk Velen, Regina Řandová, Martin Zahálka, Miloslav Študent, Radka Malá, Bohuslav Kalva, Alena Štréblová, Jana Postlerová, Tomáš Juřička, Vladimír Kudla, Karel Richter, Jiří Valšuba, a další. Překlad: Renata Mlíkovská Zvuk: Roman Čapek, Miloš Sommer Produkce: Milena Čapková Dialogy a režie českého znění: Jana Kovaříková Vyrobila: ABZ divize Bontonfilms, 2003 ()

Nix

Martin Lawrence umí být vtipný, jenže tento film není ten případ. Je to klasická přihlouplá blbůstka, která jen v určitých momentech vykouzlí úsměv, ale jen opravdu minimálně. Ono i Eric Roberts působí znuděně, taky bere vše co mu padne do ruky, bohužel. Pokud si někdo vyloženě užívá mučení, tak směle do toho. Jinak sáhněte po jiným filmu. ()

MRPitivier

Hledáte legraci? Vtip? Smysl pro humor? Tady vážně ne! Tento film nezachránil ani Martin Lawrence! Jeho vtipy jsou doopravdy stupidní a zápletka na tom není lépe! A jeho kolega Stevu Zahnovi bych i uvěřil, že je tak mrzutý a nudný, ale nejspíš to nehrál! A celou dobu si říkáte, neviděl jsem to už? Něco podobného...myslím, že určitě ano! ()

SuicideKing odpad!

videl jsem pár vteřin, nějaká honička policejních aut a musel jsem si dát tu praci, zapnout pocítač a dat tomuto odpad, za takový "filmy" by měli zabíjet ()