Policisté Hank Rafferty a jeho parťák Charlie Reed se při akci dostanou do přestřelky, během níž je Charlie zabit. Vyšetřováním je pověřen detektiv McDuff. Zanedlouho se Hank dostane do sporu s užvaněným černochem Earlem Montgomerym, kterého právě vyhodili z policejní akademie. Když Earl propadne panice kvůli čmelákovi, pokusí se Hank hmyz odehnat obuškem. Náhodný svědek vše natočí na videokameru a nahrávku prodá televizi. Nešťastný Hank je vyhozen od policie a odsouzen za napadení na šest měsíců. Po propuštění nastoupí u bezpečnostní agentury a je odhodlán na vlastní pěst vypátrat vraha svého parťáka. V noci přistihne ve střeženém objektu zloděje a opět se dostane do přestřelky, do níž nečekaně zasáhne i Earl. Pracuje totiž jako strážný u stejné agentury. Zatímco zlodějům se podaří uniknout, Hank a Earl jsou zadrženi policií. Po propuštění pokračují v pátrání a dostanou se do kamionu zlodějů, směřujících do Mexika. Uvnitř najdou prázdné sudy. Když zjistí, že jsou zhotoveny z neznámé slitiny a že s pašeráky musí spolupracovat někdo od policie, ukryjí náklad tajně v garáži Hankovy bývalé přítelkyně Denisy. Oba muži pak vyrazí do akce, aby konečně dopadli zločince i jejich policejního spolupracovníka. (TV Nova)

Matros

V podstatě veškerý humor ve filmu je o tom, že se nadává bělochům do rasistů. Martin Lawrence je klasicky trapnej, Steve Zahn je nevýraznej a Eric Roberts má fakt světlý vlasy. Čmelák pobavil... ()

Ricky_CZ

Neuvěřitelná blbost s jediným vtipným momentem, trapným Lawrencem, kterého by jste i s televizí hodili z okna a neprůstřelnými petlahvemi..A tohle někoho i živí.. Jediný opravdový klad je asi půlminutová scéna na odtahovém parkovišti, protože tamní zrzka byla hyper mega kus. Kdyby jich tam bylo více, možná bych dal i 2 hvězdy... ()

bobstock

Takhle si přesně představuju typického, amerického, bílého policajta bez nadváhy..kníratého Stevea Zahna :) 60% ()

thunnus

Bál jsem se, že to bude super hovadina, ale nebylo to nejhorší. Místy jsem se dokonce i pousmál. Lawrence, který neustále kecal o útlaku černochů, nemusím, ale Steve Zahn jako neurotický věčně naštvaný polda byl celkem v pohodě. ()

Pajčus

Pro mne výborná zábava na konci nudného pracovního dne. Sice to má podobný průběh, jako většina ostatních filmů s Martinem Lawrencem - ve filmu "Není co ztratit" je vývoj jeho postavy téměř identický, ale rozhodně si myslím, že by si tento film zasloužil lepší celkové ohodnocení než 50 %. Jedna věc je ale na tomto filmu opravdu nepochopitelná - český název... ()

hnkflknk

Velmi předvídatelné. Sem tam nějaký ten vtípek, u kterého se zasmějete půlkou koutku úst, a nebo vůbec. Jeden policajt je ukecaný a rádoby vtipný rasista a lhář černé pleti a druhý policista je nešikovný smolař bílé pleti. To je kombinace. Samozřejmě ze začátku jsou vůči sobě v opozici a ke konci se začnou mít "rádi" na život a na smrt jako nejlepší "parťáci" století. Nevim, ale takovým filmům jako je tento se obloukem vyhýbám, protože téměř u každé scény víte, co přijde. ()

Tunri

Haha, komické duo černoch běloch, kde má komický černoch celý film hejty na bílý v komickém podání Martina Lawrence, který vyloženě recykluje vlastní role. ()

Martyr

Biely suchár, čierny vtipálek. Kopa skrytých rasistických narážok v podaní chudáčika černoška Lawrenca zahraných do srandy ma už nebaví. Nakoniec nevyhli sme im ani v jeho iných filmoch. Typický usa filmík, v ktorom sa dá zahrať rasizmus do srandy. Samozrejme, že ten čierny. 20% ()

gumbo

Kdyby to nebylo občas vtipné, tak jasný odpad. Divím se jak tak rasistický film mohl být vůbec natočen. Možná si Američani myslí, že černošský rasismus je vtipný, ale mě se vtípky o tom, jak někoho obviníme z rasismu a on půjde sedět na šest měsíců s bandou černochů, kteří ho budou stále mlátit, vtipné nepřijdou. A Martinu Lawrencovi by se mělo zakázat ve filmech mluvit. 15% ()

Judas

Místy vtipná a zábávná záležitost. Ovšem velmi slabé efekty, které kazí celkový dojem. Martin Lawrence lehce trapný, Steve Zahn v poměrně dobré formě a malá role Erica Robertse jenom potvrzuje, že jeho sestra je o několik levelů lepší herečkou a že jeho talent, jestli někdy byl, tak je ten tam. ()

alambert

Na jednu stranu je to celkem vtipná komedie, na druhou stranu je ale docela až smutný, když si uvědomíte, jak může dopadnout pozitivní diskriminace. Průměrné herecké výkony, ohranou, nudnou zápletku a místy nepovedený až trapný humor asi ani nemá smysl nějak zvlášť komentovat... ()

Wolvie

Jedna z nejtrapnějších variací na buddy movies,jaké kdy vznikly.Tvůrci by měli povinně sjet alespoň desetkrát starskyho a Hutche,aby příště věděli,jak být vtipní a uctivý zároveň. A taky jak časovat gagy. ()

KHkomiks

Nemám rád Lawrence,je to příšernej herec a proč musí steve zahn vypadat a chovat se jako suchar,vždyť je mnohem lepší než lawrence? ()

char_t

Jestli chcete drsnýho bělocha bez smyslu pro humor a hláškujícího černocha, nejlíp z policejního prostředí, podívejte se na 48 hodin. Nebo na kterejkoli další film s tímhle popisem, jsou jich tucty. Tenhle patří mezi ty nejslabší - Lawrencovy hlášky nejsou vtipné (dokonce ani trapně vtipné), Zahn je neskutečně nijaký a příběh stupidní a nesmyslný. Ztracený čas. ()