Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Vertigo666

Strhující dobrodružství, které oživilo žánr pirátského filmu a nutno říct, že zaslouženě, i když musíme si přiznat, že nemalý podíl na tom má samozřejmě výborný Johny Depp. ()

Saishi

Díky tomuhle snímku se opět začínají oprašovat snímky s pirátskou tématikou, na kterých se do té doby po velkém propadáku Ostrova hrdlořezů zvolna usazoval prach. Ovšem na rovinu řečeno, nebýt Johnnyho Deppa, bylo by tomu tak i na dále. Příběh se odehrává v přitažlivém prostředí Karibiku, scénář je místy i originální, ale až na pány kapitány Sparrowa a Barbarossu se jeví ostatní postavy strašně ploše. Příběh vymydleného hodného chlapec Williama, který se po morálním boji ve svém nitru přidá k pirátům, jen aby zachránil svou milou Elizabeth, je průhledně a černobíle nalajnovaný až běda. Ovšem nesmíme zapomínat na rum a zlaťáky milujícího kapitána Sparrowa, který v podání Deppa vyzdvihává film nejméně o hvězdičku nahoru. A to je setsakra dobře ()

FrajerTom

Úžasně lehký, příjemně naivní, jednoduchý a zábavný film. To, co zde předvádí Johnny Depp je naprosto neuvěřitelné, na jeho ramenou stojí celý film i s početným filmovým štábem. Právě Piráti katapultovali Johnnyho do pozice největší hvězdy současného Hollywoodu a já dodnes nerozumím tomu, že v jeho případě zůstalo "pouze" u oscarové nominace... ()

liuk

Přijemné překvapení, které je navzdory nic moc příběhu možná až příliš dlouhé. Zejména tak po hodině, kdy si posádky korábů pořád navzájem kradou lodě, popřípadě unášejí hlavní postavy. Ke konci se ale film zase fajnově rozjede a hlavně pochod armády po dně moře je úžasný. Vůbec komplet výprava je super, tvůrci prostě ví, že na obrovské lodě s roztrhanými plachtami se sakra dobře dívá. Samozřejmě bez Deppa, který absolutně překopal zažitou představu o pirátovi s jedním okem a dřevěnou nohou, by Piráti nefungovali ani v nejmenším. Škoda že nejlepší scénu si vybral hned při svém fenomenálním nástupu :) Jen by tam nemusel být ten nekňuba Bloom. Slabší 4*. ()

smolicek04

Super film , Super herci , Super hudba a samozrejme aj super dej.Vynikajúce kúsky Jacka a náladový humor.Tomu filmu už asi nič nechýba. ()

Gerret

Jeden z mích oblíbených filmů, lepší film o pirátech jsem zatím neviděl. Johnny Depp zahrál skvěle Jacka Sparrowa, je to moje nejoblíbenější postava ve filmu, s tím svím humorem tomu dodává tu správnou šťávu. Nejvíc se mi líbí soundtrack He's a Pirate. Truhla mrtvého muže byla skoro stejně dobrá ta trojka už byla slabší. Hodnocení 85%. ()

klima777

Odpočinkový, milý, "letní" film. Nevadí, že Johnny Depp protentokrát nechal excelentní herectví doma [nejspíše v rakvi, v níž onehdy tak rád nocoval (style it takes:))] a spokojil se s pouhou, avšak všudypřítomnou exhibicí. Ovšem další díly jsem z "bezpečnostních důvodů" vynechala. Hollywoodské pohádky jsou totiž hezké, ale jistá míra iluzí o vztahu filmu a umění též. ()

ABCD Marta

Dobrodružný nářez pro celou rodinu se svižným začátkem, vtipnými chvílemi, nádhernými kostými, excelentním Johny Deppem, několika nelogickými momenty a typickým hollywoodským koncem...co víc chtít? ()

Ravi

Pořádné pirátské dobrodružství, které Lucasova triková společnost značně podepřela a Verbinski ho vytěžil snad beze zbytku. Velkou dávku osobního kouzla filmu dodal osobytý výkon Deppa a také skvělá hudba. 90% = 5-/5 ()

dragon94

Neuvěřitelné, že je tomu už téměř 10 let co sem tenhle film napoprvé viděl .. a hned večer sem si ho pustil znovu a na druhej den ráno taky ... Tenhle film je akční dobrodružná jízda co má neuvěřitelnou šťávu kterou neztrácí od začátku až dokonce. Herci hrají naprosto úchvatně máme tu různé charaktery u kterých hned nepoznáte na jaké straně vlastně stojí .. a to platí 10krát tolik pro postavu KAPITÁNA Jacka Sparrowa (Johny Depp)... Jenž je naprosto dokonalý !!! nikdy nevíte jestli je na straně dobra nebo zla a nebo na nějaké úplně jiné straně ..a to ještě každých 5 minut dovede stranu změnit ..Jeho první scéna ve filmu je naprosto LEGENDÁRNÍ xDDD ...když je na scéně dovede na sebe strhnout veškerou pozornost ... Ty hlášky, to jak se tváří, to jak chodí .. Jack je prostě dokonalý a navíc má vše šalamounsky a důkladně promyšlený!...ikdyž né vždy mu to vyjde :-)) ...Můžete sice tvrdit že bez Jacka Sparrowa by ten film byl nic moc. Jak někteří recenzenti rádi dělají.. To sice možná ano, ale zapoměli jste na jednu podstatnou věc.. v tomhle filmu je Kapitán Jack Sparrow. Nemůžete prostě z filmu sebrat jeden z nejdůležitějších elementů a pak říct bez toho to nefunguje tak dobře. Krom Jacka je tu ještě hrdinná a čestná postava s hezkou tvářičkou Will Turner (Orlando Bloom) jenž se snaží zachránit svou lásku Elisabet Swannovou (Keira Knightley). Jejich příběh tomu dodává romantickej nádech, jenž by každej správnej dobrodružnej film měl mít.. navíc oba herci hrajou skvěle a určitě si je taky velice rychle oblíbíte .. Pak je tu kapitán Hektor Barbossa (Geoffrey Rush) jenž je naprosto skvělý záporák ! To právě on a celá jeho posádka jsou ti prokletí.. a to filmu dává takovej mysteriózní obsah :-)) .. Pak je tu ještě spousta jiných a vtipných postav ... každej vtip v tomhle filmu je naprosto dokonalý a přesně sedící do dané situace na plátně.. o dost znich se postarají hlášky Johnyho Deppa, ale né jen ten dovede být vtipný ..třeba závěrečnej souboj Guvernér Vs. Ruka je naproso perfektní rozfibrovátor vašich bránic xDDD .... A tohle celé podtrhuje jeden z nejlepších filmových soundtracků co sem kdy slyšel :-)). Takže dělejte vy líná chásko zvednou kotvu, napnout plachty, a plujte až za obzor vstříc dobrodružství kapitána Černé perly ... u kterého nezapomeňte na jednu postatnou věc .. Je to Kapitán Jack Sparrow !!! Kapišto ?! 5* a 100% je ale sakra málo !!!! PS: Český dabing u tohodle filmu je naprosto skvělí jeden z Top dabingů ( mluvím o dabingu z DVD ... ten od novy je celkem hroznej) ()

Autogram

Na opustenom ostrove s Keirou Knightley môže byť sen každého muža, ale asi nie pre Johnyho Deppa v tomto filme. Zahrať trochu pritepleného a trochu skrachovaného pirátskeho kapitána sa mu podarilo a bol asi najlepšou postavou. Vizuálna aj hudobná stránka filmu bola dobrá, ale zombícke príšerky ako kostlivci ma už nebavili, súbojov o život bolo príliš a aj minút bolo príliš veľa na film tohto druhu. ()

TheRoller

"Not all treasure is silver and gold, mate." Pirátov som videl prvýkrát v necelých desiatich rokoch, takže po ďalšej dekáde sa Čiernu perlu patrilo oprášiť. Tvrdiť, že zažiaril len Depp nie je celkom spravodlivé - Geoffrey Rush predvádza rovnako dobré divadlo a mladučká Keira, pre ktorú film znamenal definitívne uvedenie do sveta veľkého filmu, bola krajšia a žiarila viac ako všadeprítomný mesiac. Perfektný scenár povýšený Deppovou interpretáciou, jedna z najpamätnejších hudobných melódií. Krásne prostredie, krásne efekty. Dobrodružná chuťovka, ktorá nikdy neomrzí. 90% Najlepší moment: Už spred desiatich rokov - Johnny a Orlando to berú prechádzkou cez morské dno. ()

Kaja

Velkolepá výprava, nádherná hudba, možná některénudnější scény, ale to předčily scény nadupané akcí. Johny Depp by si zasloužil snad ještě něco lepšího než Oscara, geniálně si pohrál se svou rolí. ()

Death

Pirati z Karibiku mi na nekolika mistech pripomneli potapejici se barku, ktera by se nebyt Johnny Deppa asi casem potopila (Johnny sice nezachranil tu svou barku-i kdyz preci jen zakotvil:)-ale tu filmovou jednoznacne drzi nad vodou:). Pirati jsou presnym prikladem dobre zvladnuteho zanru popcorn. Nechybi skvele triky, cool hlasky, dobrodruzstvi i trocha te klisoidni romantiky. Jedine co mi teda vadilo bylo zbytecne natahovani filmu-chtelo to trochu vice prostrihat, protoze v nekterych momentech to nemelo daleko k nude. ()

MrMar

Film, který drží nad vodou hlavně skvělý Johnny Depp. Jinak trochu zbytečně dlouhý, ale rád se na něj podívám kdykoliv znovu. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert