Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Mrkvič

Radši neřešit herce, protože to je jak na houpačce. A dole je vždy Legolas Bloom. Jinak ale slušná a ještě nápaditá jízda. Vtipy jdou, akce není přeplácaná a do příběhu se také ještě nemuselo zavrtávat kde co. ()

Tyny

Tomuto filmu se svým způsobem prostě nedá co vytknout. Geniální děj, výkony herců, scénky. Pro mně tohle bude vždy jeden z nejoblíbenějších a nejlepších filmů, Piráti jsou prostě klasika. "Černá perla? O ní jsem slyšel vyprávět. Skoro deset let drancovala lodě a vesnice. Nikdy nikdo nezůstal naživu" "Jakto že nikdo? Kdo tedy mohl o tý lodi vyprávět?" :D ()

viperDavid

První a vůbec nejlepší díl pirátů, který však komplet ve všem stojí na přiteplenýmu Deppovi. A to komplet ve všem, nebýt jeho byla by to trapná ukolébavka na špatnou dobrou noc. Takhle to ale vyniká...no jasně sedmnáctiletá Keira tomu také dala šmrnc, přiznávám ()

Ryuuhei

Co bych mohl vytknout tomuto výbornému pirátskému filmu? Už ani nevím, kolikrát jsem jej viděl, ale silně mi utkvěl v paměti, že i po letech, co jsem první díl neviděl, jsem si dokázal mnoho situací i hlášek předem vybavit s naprostou přesností. A co se nejlépe vybavuje? Ano, hlavně něco skutečně dobrého. Zde to je jak místy až geniální příběh, tak samozřejmě postavy, počínaje nejznámějším Jackem Sparrowem, a konče charismatickou bandou pirátů (a je jedno kterých a zda to byli „ti zlí“, nebo „ti hodní“, oboje bandy měly něco do sebe). Efekty stále špičkové, akce parádní, dynamická a zábavná. A co teprve ta dnes již legendární hudba. Není třeba nic víc dodávat. Zde se tvůrci rozhodně nesekli ani v nejmenším. ()

Lachtaan

Filmů o pirátech zase tolik není a není se čemu divit, když Gore Verbinski přišel kdysi v roce 2003 s revoluční dobrodružnou komedií, která se zapsala mezi filmové kulty. Když doháním Deppovy filmy, tak jsem si jej již stačil oblíbit v jinačích rolích a polohách, ale nelze zapřít, že má velkou zásluhu ve slávě a hlavně v neutichající pohodě, která při každém zhlédnutí sálá právě z tohoto filmu. K tomu mladičká, ale krásná a předem předpovězená talentovaná Keira Knightley a sympaťák Orlando Bloom. Třešničkou na dortu jsou dobové kostýmy a výprava, jež také nemají nikde moc silnou konkurenci. ()

Lebron

Těžko se dá tomuto filmu něco vytknout aspoň teda u mě ne... naprostá pohodička, johyho super hlášky a pořád se něco dělo a ani mě nepřišlo že to má přes 2 hodiny což asi vypovídá o kvlaitě filmu ()

Jazzzz

Bohužel čekla sem trošku jiný žánr. Ale zase je hloupost soudit film za to že je jiný než sem čekal. Hodnotit bych měl až to jaký film¨je a myslím si, že to co tvůrcové utvořit chtěli utvořili celkem úspěšně. Film opravdu obsahuje mnoho žánrů a tvoří tak moderní a populární slátaninu. Ta je sice koukatelná pro opravdu nenáročného diváka taková oddychovka, která nedosáhne nikdy slavnějších výšin... ()

Tomasso001

Úžasně odddychový film. Pirátský příběh kouzelně natočený co se týká vizuálních efektů a zvuku. Sám Johny Depp ho posunul o stupínek dál a udělal tak z film to, čím je. Jakoby ty ironické role zvláštních chlapíků byly přímo pro něj. Miluju jeho přístup k rumu:-) ()

T-pack

Ano, další z filmů, co mi prostě na první pohled učarovaly. Kapitán! Sparrow je magor, je tam zamilovaná dvojička, druhej kapitán je zase vlastníkem mystické, hrůzunahánějící (pirát s dřevěným okem) posádky, přehnaného seběvedomí a nejrychlejší lodi v karibiku. Okořeněno komediálními a akčními scénkami, tak proč ne těch 5*. ()

BS

K prvním Pirátům jsem přistupoval celkem s despektem, ale oproti všem předpokladům je to film vcelku povedený...(jedna hvězda je za Johnnyho :)) ()

Zdeňka

Typicky americký, překvapivě dobrý a neobvykle vtipný film. Má úžasný spád, dynamiku, dobrodružného ducha, úžasný nápad a atmosféru. Nevím jestli se má vůbec cenu vyjadřovat k Johnnymu Deppovi - je to blázen a génius v jedné osobě. Orlando už není Legolas (škoda) a Keiře to především velmi sluší. ()

Sabiana

Vtipný, dobrodružný, akční, nápaditý, okouzlující, romantický, ironický. Na Pirátech z Karibiku si každý něco najde. Každá postava tady má svůj prostor, i když, pravda, Jack Sparrow má ten největší. A je to dobře, protože postava Johnnyho Deppa je prostě odzbrojující. Skvělé počítačové triky a úžasná hudba jsou už "jen" třešničkou na dortu. ()

anli

Velmi riskoval producent Jerry Bruckheimer,kdyz se rozhodl sverit temer 130 milionu$ reziserovi Gore Verbinskemu s tim,aby natocil film o piratech.Tento risk se ale mohutne vyplatil-cemuz asi veril ze zacatku jen sam producent.Klicove bylo obsazeni Johnnyho Deppa,jehoz Jack je absolutne bombasticky a za nejz absolutnim pravem ziskal nominaci na Oscara.Velmi povedeneho scenare se ujal ne moc znamy reziser,ale ukazalo se,ze ukocirovat takovy cirkus opravdu umi a k absolutni dokonalosti dovede ve druhem filmu.Takze-vyborny namet a scenar,perfektni a skveli herci-vcetne mladicke Keiry,genialni hudba a dokonala rezie s citem pro napad a dobrodruzstvi.Tvurci jiste nemeli jine ambice,nez natocit oddychovy a zabavny film pro celou rodinu.To se podarilo na jednicku.Jasne piratskych 90%.A nebyt o malinko lepsi dvojky,davam plny kotel. ()

lennyd

Před mnoha a mnoha lety zachránila loď otce Elizabeth Taylorové (Keira Knightley) malého chlapce Willa Turnera (Orlando Bloom), a Elizabeth tak získala nového kamaráda (a také malý pirátský talisman). Po letech se talisman probouzí a přivolává tajemnou pirátskou loď Černou perlu, která Elizabeth unese. Will se jí chce okamžitě vydat zachránit, ale jeho pomoc je místními úřady vytrvale odmítána, a tak se musí spojit s pirátským kapitánem Jackem Sparrowem (Johnny Depp), a společně se po stopách Elizabeth vydat, Jenže Jack Sparrow má vždy své vlastní plány ... Gore Verbinski (pod producentským pláštíkem Jerryho Bruckenheimera) svými piráty spustil nový fenomén. Ono se nelze ani nic moc čemu divit - každý kluk chtěl být jako malý pirátem (samozřejmě, my odkojení minulým režimem jsme radši chtěli být Gagarinem, ale o tom pšššt), a každá holka by chtěla být takovým pirátem unesena (nebo aspoň zachráněna). A tak se Gore Verbinski trefil do vkusu téměř všem - a navíc velkolepá výprava, nádherná hudba Klause Badelta i herecké obsazení v čele s Johnny Deppem dělá z Pirátů z Karibiku film, který se rozhodně dá vidět několikrát, a DVD určitě v žádné sbírce kazit dojem nebude.. ()

Ivuse

4* za děj a režii. Zbývající hvězda za kapitána Sparrowa a kapitána Barbossu (Geoffrey Rush si očividně tuto roli velmi úžíval). ()

Dreaker.24

Nevím proč jsem se k tomu rozhodl napsat recenzi až teď, ale to je jedno, pro mě je tohle stálá legenda, skvělý příběh, hudba, Johny Depp a Geofrey Rush, letní výpravný dobrodrůžo jak má být, a které mě nikdy neomrzí:). (Pouštět jedině v originále! Nebo když už tak ten první dabing se Sašou Rašilovem, ten druhý ani za boha.). ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert