Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Ydrosten

A prý že to nejlepší je až na konec. Jak kdy, v případě Pirátů určitě ne. Ti zaznamenali sestupnou tendenci kvality čili Prokletí černé perly je nej. Lví podíl na tom má Johnny Depp, který vdechl kapitánovi Jackovi své neodolatelné kouzlo. Co se kvality herců týče, po hlavním hrdinovi následuje Geoffrey Rush. Orlando podal svůj typický průměrný výkon, ale jeho hnědá kukadla přivedla filmu určitě dost peněz. Keiru Knightley mi neseděla, ale ze všech dílů je tady pro mě nejvíce vydýchatelná. Z hlediska děje - dlouho jsem se takhle nepobavil. Moc pěkný film ()

oli009

Popravdě Disneyho nemám příliš v lásce, ty jeho předvídatelné konce mě víceméně unavují a na koukání se na přeslazenou romanci v pohádkách, ve kterých princezny vypadají jako anorektičky a princové jako ulíznutí slušňáci všeho druhu, mě taky moc neužije. Nicméně musím přiznat že na tohle může být společnost Disney náležitě a právem hrdá. Tato série v podstatě úplně překopala představy o pirátských filmech a pirátech vůbec. Udělala z nich vychytralé mazáky, kteří než odvahou překypují spíše smyslem pro dokonalé naplánování útěku. A já musím říct, že se mi to neskutečně líbilo, ono komu asi ne. Piráti z Karibiku jsou už dlouho klasikou a fenoménem, stejně tak jako Johnny Depp, bez kterého by byli poloviční. Pro mě je první díl jednoznačně tím nejlepším (což není nic moc překvapujícího, protože to tak bývá hodně často), protože je tu všeho tak akorát. Příběh je nápaditý, odsýpá a na rozdíl od druhého nebo třetího dílu není tak šíleně zamotaný a složitý. Akce a napětí tu taky jsou k vidění, i když v menší míře, to ale filmu nijak neškodí. Navrch výborně zahrané sympatické postavy, myslím že to je všechno co film potřebuje, aby ode mě dostal 5 hvězd. ()

cuish

Oddychovka s některými skvělými scénaristickými momenty. Já už to beru spíš jako klasiku. A dá se na to dívat furt do kola a najdete zde vždycky něco nového. Výborné postavy, vizuální efekty a hudba. Spoiler: Zrušení kletby beru jako jednu z nejlepších pasáží kinematografie. ()

Wallis3

Pamatuji si, jako by to bylo dnes, když jsem volil mezi železnou kostrou Terminátora 3 a skříženými hnáty s lebkou Pirátů z Karibiku, na co jít do kina. Bylo jich víc a byl jsem přehlasován, pod pohrůžkou krvežíznivé bambitky, ve jménu šumějícího a zpěněného moře pod černou vlajkou. A Poseidonu díky za to! Na tu výpravu a zábavu nikdy nezapomenu! ()

Rathalos

Gore Verbinskemu sa tato akcna vtipna fantasy podarila,cela seria je fajn,ma to vyborne triky a masky,herci su podareni a Johnny Depp je bozsky,zahral to paradne,urcite sa to oplati pozriet...:-) ()

GOREGASM

Piráti byli v době své premiéry megahit a rozhodně jde i po letech o koukatelné dobrodrůžo, které je sice cíleno na masy a Verbinského talent a odvaha se v něm většinou drží v mantinelech otěží producenta, ale jak říkám koukat se na to dá nejen kvůli Verbinskému, ale i díky načančanému castingu, kde ruluje přirozeně Deppův Jack Sparrow, ale k zahození není ani nejen na chrupu zkažený Geoffrey Rush a po anglicku nakousnutelná Keira Knightley. Osobně mám ale radši další dva díly, kde se Verbinski, jak to má už léta ve zvyku, utrhl ze řetězu, a divák jen žasne, že mu to producent Bruckheimerova formátu odkýval :-). 65% ()

BOURQUE

Pre mňa aj po toľkých rokoch najlepšia zo známej ságy, kde J. Depp so svojím šikovným hereckým výkonom doslova „ukradol“ celý „show“. Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

Folky

Blockbuster jak má být. Oceňuji už to, že to nesází pouze na triky, které slouží pro dokreslení, ale spíš na atmosféru, jednoduchý příběh a povedený humor. ()

Azurovydrak

Dnes už takřka legendární začátek neméně slavné pirátské série. Tak jako se Johnny Depp narodil pro postavu Jacka Sparowa se narodil Gore Verbinski pro přivedení celé své unikátní vize na stříbrná plátna. Scénáristům se daří výborně vystihnout atmosféru pirátského světa a režisérovi se zase podařil casting na jedničku, zejména samozřejmě ústřední trio. Ale nejlepší na celém filmu jsou ovšemže jeho dobře mířené fóry jako parley či dnes už legendární věta Dnešek si za už navždy zapamatujete jako den, kdy jste málem... ale však to znáte - 90% ()

levente

Piráti nezklamou. Jen tam na můj vkus bylo málo šermovaček, a když byly, tak špatné. Taky žádná romantika z prostředí fregat, dvakrát se ozve "natáhnout vratiplachtu", a to je tak asi vše. Pitomý je závěr filmu, který jsem tak nějak plně nepochopil - jak to, že ona poslední kulka zabila, když byla vystřelena před tím, než se Rush změnil v člověka?, že zůstala v těle, zastavená o kost? No to těžko, a kdyby tak, jak to, že se po nabytí smrtelného těla, ukázala ranka po střele? To a mnoho dalšího bylo extrémně hloupé, na druhou stranu to vše vyvážil vynikající Johnny Depp. Taková směs Dona Juana a chlapíka z Čokolády. Depp film prosvětlil. Bloom je špatný herec a tím zůstane. Závěrečný polibek s HE IS PIRAT mě spíš smutně rozsmál. Kdo neviděl, nemusí vidět, kdo viděl bude čekat na dvojku a fyzický vývoj Keiry Knightley. ()

Besyn

Dobrodružný popkorňák jako když vyšije!!!Zpracování je prvotřídní,ale tvůrcům jakoby brzy došly nápady a ke konci už je to jen o opakované a zdlouhavé akci,která už dosti nudí.Nicméně Depp je fakt nářez jaksepatří a celá tahle dobrodružná historka prakticky stojí jen a jen na něm.A stojí skvěle!!! ()

plagjoklas

Celkom pekný film, ale nie je to moj žáner a navyše Bloom vážne nevie hrať. naštňťastie to zachraňuje perfektný Johnny Depp. Ako letná oddychovka to neurazí ani nenudí. Zdraví priemer ()

Hovado

Piráti z Karibiku.Podle mě jeden z nejlepších filmů za poslední dobu.Z letní popcornovky se vyklubal fakt dobrej film na kterej se dalo koukat celé dvě hodiny.Podpořený skvělou hudbou a ještě lepšími hereckými výkony no prostě paráda.Nejlepší je Geoffrey Rush a Johnny Depp.Naprostá herecká esa!Už se nemůžu dočkat dalších dílů! ()

martiňák

Johny Depp patří mezi mé úplně nejoblíbenější herce. Mrtvý muž a Ed Wood, to jsou filmy díky nimž na něj musím pět slova největší chvály. Karlík a továrna na čokoládu, Střihoruký Edward, Arizona dream, Co žere G. G., Krycí jméno D. B. - i v těhle filmech je vynikající. Ovšem moc nechápu co většina lidí vidí na Pirátech z Karibiku. Film samotný mě nijak nezaujal, nepřijde mi ani napínavý ani zábavný, což by podle reakcí ostatních diváků měl být a ani Depp mě nijak nenadchnul. Je to ale nejspíš daný taky tím, že žánr podobných dobrodružných filmů nemusím. Asi by se mi to líbilo ve věku 10 let, ale teď už ne. ()

salamandrr

Vtipné,mající spád,slušně zahrané,velkorozpočtové,víc než solidně ozvučené,nepřelomové,ale co vše ostatní napsali ostatní.Super snímek ()

Kakho-oto

Na tomto filmu se mi velice líbí výprava a kostýmy, tím pro mě ovšem výčet kladů končí (snad kromě Keiry Knightley). Trapný humor, nudný děj, přehrávání herců, obrovská nadsázka atd. Kvalitní dobrodružné filmy si představuji zcela jinak. Pokračování tohoto snímku mě vůbec nezajímají. ()

Fulham

Super film. Nejlepší film o pirátech jaký jsem kdy viděl. Johnny Depp je úžasný a nedovedu si tam představit někoho jiného. Díky Deppovi je film pojat někdy hodně komediálně, což je na filmu skvělé. Další výborný výkon od dalších herců jako např. Bloom nebo Knightley se musí taky vyzdvyhnout. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert