Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Rocky88

Nechápu ten poprask. Jediný, co mě na filmu zaujalo, byl pochod smrtek pod vodou, jinak jsem byl svědkem dokonalého zazdění nadějného námětu. Scénář je jeden z nejbugovějších, co znám - namátkou: kdo vlastní amulet, necítí, má furt hlad, žízeň, nemůže umřít.....Tak jak mohli na začátku najít přiutopenýho Blooma, když měl amulet na krku? A když ten amulet Knightley 20 let nosila, to si toho taky nevšimla? Pro mě dost důležité detaily, které mi po celý film vrtaly hlavou.... Ale Depp je skvělý, to se musí nechat. ()

cariada

Po prvním zkouknutí jsem byl zklamaný. Přece jenom o pirátech jsme měl poněkud jinou představu než běhající kostlivci a nemrtvý. Po čase musím říct ,že se to nechá ,ale ty 4 jsou spíš za efekty. Ale dalo se to až na náký pokus. Spojení dobrodružnýho filmu o pirátech a hororu s prvky fantasy mě stejně moc dohromady nejde. Zlatý filmy jako Ostov pokladů či Ostrov Hrdlořezů pro mě jsou mnohem hezčí. ()

Petoss1

Dobrodružstvo, ktorému úplne stačila jedna časť, načo ďalšie dva? Ide o prvý a najepší diel. Deppov výkon je fantastický a aj vďaka ňemu som si užil pirátsku plavbu. 85% ()

MrPierc

Moc pěkně pojato v tom pirátském skoro emo stylu - podmalované oči u J. Deppa :-) Prostě pěkná sarkasticko/ironická pohádka, která se měla utnout už po 1. dílu :-) ()

Streeper

Co k tomu dodat? Jeden z nejlepších výběr herců, všichni svou roli zvládli na jedničku, hlavně Johnny Depp, role piráta Jacka mu sedla vážně na tělo. Příběh za to stojí, ale některé scény bych o pár minut klidně zkrátila. Je tam akce, romantika a vtip. ()

C0r0ner

Jack Sparrow se s léty stal jednou z nejzajímavějších a nejcharismatičtějších postav filmu. Že z toho Deppovi nekápnul Oscar je prostě k neuvěření. Verbinski ale ukázal, že je machr a divákovi naservíroval velmi dobrý dobrodružný film s hodně neotřelým tématem. Místy je to vtipné, místy ponuré a místy obojí najednou. Každopádně se ale jedná o velmi dobrý film, ač poněkud natažený. 85% ()

carly

bolo to trochu dlhé. asi tri krát som už očakávala veľké finále a oni nič. ale nevadilo to. pretože Johnny Depp. je fakt, že obsadenie je skvelé a postavy aj postavičky sú veľmi dobre vykreslené, ale v konečnom dôsledku sú všetci len nahrávačmi. to ale vôbec neuberá na kvalite všetkým tým dychberúcim akčným scénam, neuveriteľným efektom a situáciám, z ktorých ostane poriadna svalovica od smiechu. Jack Sparrow rules! ()

pakobylka

Velkolepé vítězství Johnnyho Deppa nad Hollywoodem. Nádherně hravý úlet, který nenapodobitelným způsobem a s neuvěřitelnou dávkou lehkosti a nadhledu paroduje sám sebe. Věčná škoda, že Gore Verbinski nedokázal zachovat tak nenuceně zábavnou a bezprostřední linii i pro pokračování téhle bezesporu originální pirátské ságy ... Geniální hudba. ()

Flynn

Tenhle film mě až tak moc nevzal, možná ho potřebuju vidět víckrát :o) a možná to bylo také tím že jsem v daný okamžik měl chuť dělat něco jiného než sledovat film a on byl tak šíleně dlouhý :o) triky a Johny Depp však byli skvělí, jen kdyby to tehdá nebylo tak dlouhééé :o) ale kouknu na to určitě ještě jednou a možná to přehodnotím ()

Nick662

Příběh plný napětí, dobrodružtví, soubojů, tajemství, fantastických postav a nevídaných triků je jedním z nejpozoruhodnějších filmů, který byl kdy natočen. Johnny Depp absolutní hvězda....... ()

Wormboy

Nadherna vyprava, jednoducha, ale velmi posobiva Badeltova hudba, vsadepritomna nadsazka, a najma genialne kreacie Johnny Deppa, to su prvy Pirati :) ()

Andre3000

Indiáni a piráti byli moji největší vášní jako malého kluka, takže zákonitě filmy s piráty mám rád. Bohužel jich zase není tolik (tolik dobrých). Když jsem viděl Černou Perlu, tak jsem si mohl konečně říct, ano moje dětské sny jsou právě zrealizovány do filmu. Sešli se tu pravdu skvěly herci a propůjčuli svá jména pod záruku skvělé podívané, která je neotřelá a rád se na ni dívám znovu a znovu. ()

campix

Jak už to tak bývá, Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly je prozatím nejlepším dílem zatím třídílné série. Matně si přitom vzpomínám na jedno z mých prvních seznámení se světem filmu v CinemaCity Zličín, které proběhlo zhruba před sedmi lety s mými rodiči, už tehdy se mi velmi zalíbila výprava, triky a akční scény tohoto snímku. Je vidět, že pči schvalování rozpočtu netroškařili a nechali tak vzniknout legendárnímu filmu s ještě více legendární rolí pro Johnyho Deppa. Na závěr nesmím zapomenout na již kultovní soundtrack z dílny Hanse Zimmera. Jsem zvědav zda pozdvyhnou čtvrtý díl opět k nebeským výšinám. ()

pufina

Když jsem to včera viděla po sedmadvacátý, musela jsem přehodnotit své hodnocení. Ovšem plné hodnocení není stále, z důvodů že jsem znechucena dabingem Saši Rašilova nejml. a také přisládlým hezounkem Bloomem a Knightley bych taky občas vystřihla. Gore Verbinski vsadil na herecké eso - na Johnnyho Deppa! Pokud chcete zažít skvělou podívanou, kde o zábavu není nouze, tak jste na správné adrese. // kapitán Jack Sparrow: Přátelé, dnešek si už zapamatujete provždy jako den, kdy jst... (ádios v příštím díle, kapitáne Jacku Sparrowe!) ()

necisty

Komu se tohle nemůže líbit:)?! Vždyť je to všehochuť, která musí uspokojit každého jakkoliv zaměřeného diváka. Depp zde předvádí jednu ze svých nejlepších rolí a ani Orlando, Keira a Rush nejsou příliš pozadu. Originální děj se samými vtipnými zvraty, parádní audiovizuální efekty a vizáž postav z toho dělají vele dílo. Soudtrack je super. Možná těch mečových soubojů mohlo být míň:). Výstižný komentář má Enšpígl. ()

Juto

Film, ktorý si trúfa byť múdry, primerane komplikovaný a strašidelný. Verbinski prináša to, po čom diváci túžia: humor, akciu, vzrušenie a charizmatické postavy. Režisér spravil z Deppa zvláštneho piráta, ktorý je okamžitou klasikou hereckej charizmy. 8/10 ()

emo

Bomba! Letný hit ako sa patrí. Bruckheimerove produkcie však trpia jedným zásadným neduhom-prehnaná stopáž...Depp na hrad! ()

c.tucker

Johnny Depp zvedá tento film o několik stupínků výše. Jeho vtipy a stojický klid v každé situaci jsou perfektní s tím i jeho vratká chůze. Celkově je film zábavný a svižně plynoucí na vlnách karibských vod. K tomu všemu ještě půvadná Keira a nemohu jinak než za pět. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert