Hledání (TV film)

Looking: The Movie

Komedie / Drama

USA, 2016, 85 min

V tomhle televizním Ciscu srdíčka zrovna nepookřávají a sluníčko taky moc nesvítí, spíš tu řadí plno lokálních vztahovejch bouřek a je pořád tma, aby mohl naplno propuknout (ne)závaznej noční party život. Radost, slzy a tvrdé životní pravdy v pestré miriádě odlesků z neonů non-stop diskoték budou na HBO chybět, ale rozloučení to bylo sakra že výživný. Moc realističtějších romancí není, pro pohlazení na duši sem rozhodně nechoďte...(26.7.2016)

Bezva parta gay sympaťáků a jedný hetero šoumenky mi přirostla k srdci už v seriálu, takže jsem se moc těšila na jejich další společný párty terapie a ono to nakonec vyšlo tak jak jsem si přála = "Občas musíš něco nechat za sebou, aby ses mohl pohnout dál." ッ(15.8.2016)

Důstojné rozloučení s příběhem. Perfektně civilně odvedené drama, které dokáže dojmout, rozesmát i naštvat. Chytré dialogy, skvělí herci a skvělý pohled na gay komunitu (moje body jdou hlavně pro Richieho a fag hag Doris). Doufám, že za pár let taky budeme říkat, že manželství je leda pro buzny.(29.7.2016)

Andrew Haigh umí. Dokázal to ve Víkendu a poté i v seriálu Hledání. Závěr této série si nechal otevřená zadní vrátka a když se pak objevila zpráva, že se chystá TV film, fandové tohoto seriálu zbystřili. Stejně jako členové "Team Richie" a "Team Kevin." Pro jejich oblíbené dva páry tak byla pořád ještě možnost "how to get together." TV film má stejnou partu, která byla součástí seriálu. Výborný scénář i přirozené herecké výkony jsou jasné:) Looking: The Movie se zpracováním nijak neliší od seriálu, ale už v něm něco chybí, už sám o sobě tolik nedokáže utáhnout. Chápu fandy, proč mají rádi Richieho, stejně jako ty, co ho rádi nemají. Richie je možná hodný kluk a má srdce na správném místě, ale celkově mi jeho postava přišla taková nemastná-neslaná. Russell Tovey je "Sexy British Beast" a Kevin je možná "asshole", ale jeho charakter má parádní dynamiku a také zajímavý vývoj, na rozdíl od Richieho, u něhož mi přišlo, že je stále stejný. A chemie mezi Raúlem Castilo a Jonathanem Groffem mi přišla nevýrazná a spíše kamarádská oproti tomu, jak to jiskřilo a fungovalo mezi ním a Russellem. Celá ta scéna v kavárně mezi ním a Patrickem a hlavně ten závěr, je tak "fucking real", že mě to prostě dostalo. Parádní dialogy v té scéně. Říkala jsem si, "ten mu dává", ale alespoň mu to řekl do ksichtu a myslel to upřímně. A ten happyend v závěru... Like, seriously? Už jsem si jen říkala, "no dobře, ano, jasně, určitě.":) Trochu mi to přišlo jako červená knihovna a měla jsem dojem, že se to sem vůbec nehodilo. Prostě "Team Kevin" all the way!:)(15.10.2016)

• Wbcko

takřka nikdy nečtu k filmu Obsah. V tomto případě jsem udělal chybu.(4.1.2017)