Godzilla - Útok z neznáma

• Československo Útok z neznáma (více)

Godzilla se opět musí utkat se zlem. A to s tříhlavým monstrem, kterého chce využít pro své plány na ovládnutí planety - mimozemská civilizace. V pořadí šestý film s Godzillou. Jedna z hlavních inspirací pro ''Mars útočí'' Tima Burtona. (Chupacabre)

Orlau32

Tato Godzilla měla to štěstí, že se natáčela v r.1965, takže trh ještě nebyl tak přesycen různými kravinami. Navíc filmové triky zde byly lepší než u Godzilly z pozdějších let. ()

kaylin

I když jsem tomu moc nevěřil, „Godzilla - Útok z neznáma“ je další dobré kaiju které Honda v 60. letech natočil. Spojení s mimozemskou civilizací je zase jednou funkční, navíc jsou zde výborné efekty, pokud tedy pominu lidi v kostýmech. Po téhle stránce jsem se skutečně skvěle bavil, navíc to má i nějakou tu romantickou zápletku a spoustu destrukce, prostě všechno, co by kaiju film měl mít. ()

Fanucci

Za (podle mého názoru) mimořádně vtipné postavy Radona a Godzilly dávám hvězdičku navíc. Příběh nebyl špatný a na Marsu Útočí je vidět, že se líbil i Timu Burtonovi:-) ()

dyfur

moje zaujímavosti: Tento film sa stal jednou z hlavných inšpirácii režiséra Tima Burtona pre jeho film Mars útočí! (1996). (dyfur) Tento film je v chronologickom poradí šiestym filmom s tematikou Godzilly. (dyfur) ()

janek85

Mám z toho hodně moc velký filmový zažitek. Asijská kinematografie, jako taková, dělá vynikající filmy se speciálními efekty a obzvlášť filmy typu Godzilla... Tohle byl film postavený hlavně na speciálních efektech, jež dělali kvalitu, nedotknutelnost a prostě bez nich by tento film nevzniknul, za speciální efekty dávám 3*. Já osobně jsem asijskou kinematografii nikdy moc nepodporoval, avšak tento snímek mi ukázal, že patří mezi nejlepší kinematografii na světě. Je to první japonský film, jež jsem viděl. Teď k částem filmu: Začátek byl celkem nudný, ale střed byl hodně zajímavý a konec, ten by se dal popsat jako geniální, strašně moc mi přidal na mém hodnocení. Scény mi přišly vynikající, v jedné části se mi jevili jako za 2. sv. války. Musím poznamenat taky na dobře provedené výkony hlavních herců. Filmové stvůry byly bez jakékoli chybičky zpracovány. Tento film mi dal hodně a určitě teď budu mít radši asijskou kinematografii než doposud. 93% Přístupnost:od 12 let ()

ilemas

Jak hodnotit v dětství můj nejlepší film po letech? Tenkrát za 5*, dnes by se dalo říct odpad,ale z nostalgie dávám 2* ()

-Bomba-

Celkem dobré několikáté pokračování Godzilly, tentokrát z planety X. Mimozemšťani samozřejmě maximálně trapní a s rádoby “nejlepší technikou”, přitom mají místnost všeho řízení úplně prázdnou :). Setkání tří monster ale dopadlo zábavně, fighty mezi nimi byly docela svěží a rozhodně nejlepší byl vítězný taneček Godzilly, ten neměl chybu :). SPOILER: Jako v každém správném sci-fi se tu objevily nějaké hovadiny, například ta největší: Xany (obyvatelé planety X) se dalo porazit pouhým zvukem, to by ještě takový průser nebyl ale lidé nepoužili žádný vysokofrekvenční přístroj nebo tak. Oni použili vynález přítele jedné z hrdinek, který měl údajně chránit dámy (před čím, to už se neví, nejspíš před krádeží kabelky atd. To ale nechápu, jak by fungoval, asi by ho ten zloděj vždycky sám zapnul) a vydával vysoké zvuky. Když ho následně použijí na stráže a jasně vidí, že je účinný, tak nesmyslně další Xany likvidují pěstmi. Prostě debilotina :). ()

Mol

怪獣大戦争 Ze začátku velice zajímavé science fiction, kde dva astronauti objeví inteligentní život, na planetě x, skryté za Jupiterem. Tu obývají Xanové a ze začátku filmu se tato civilizace zdá být mírumilovnou. Já jakožto divák jsem si to myslel také, pak ale Glenn a Fuji začali brblat o tom, že se jim něco nezdá. Měli pravdu, protože Xanům dochází H2o a jak Fuji trefně poznamenal, jedná se o vodu. Nabídka léku na rakovinu výměnou za Gojiru a Rodana je však silnější. Až později lidstvo zjistí, jak hluboce se mýlilo. To je už ale pozdě, protože kaiju Gojira a Rodan útočí na malé vesničky a drobné podnikatele připravují o živnost, zatím co král Ghiborah strategicky útočí na průmyslovou zónu a přistává na výrobních halách. Lidstvo se již brzy má zlomit a podrobit Xanům. Vše na poslední chvíli zachraňuje vynález na vyplašení úchyláků, v podobě kapesního zrcátka a A-cyklické vlny. Lidstvo 1, Xanové 0. ()

Cedr

Nevyzpytatelná atmosféra díky větší dávce sci-fi, vesmíru a mimozemšťanů než bylo pro tuto kaiju sérii bylo dosud zvykem. Důmyslnější scénář filmu definitivně prospěl, ale tento díl mírně postrádá tradiční destrukci měst, která je bez debat tím největším tahákem celého kaiju žánru. ()

neoBlast

Tohle je absolutní ujetost. Snad není spoilerem, když vyzradím, že mimozemšťané chtějí obsadit zemi za pomoci nejšílenějšího plánu v dějnách. Opravdu nad super-mega-komplexním monstr (ha) plánem by žasnul nejenom Danny Ocean. Vládce Xanů do něj zakomponuje intergalaktický přenos nejenom Godzilly na jinou planetu a zpátky, ultrasonické vlny, lék na rakovinu uložený bezpečně na magnetovém pásku a árijského bloňďáka Glena - astronauta, jež mluví plynulou japonštinou (což se zdá z těchto podivností jako ta nejméně pravděpodobná). Ale nakonec je to hlavně zábava a já chci více Godzilla filmů... 70 % ()

Kmotr76

Příběh mi ze všech dílů přišel zatím nejsložitější a nejzajímavější (i když pořád značně pitomý, ale tak to má být) a byly zajímavé i pasáže bez monster, což se o většině kaiju filmů říct nedá. A to není jediný zvláštní jev, který jsem u u Útoku z neznáma zaznamenal - konečně jsem postřehl trochu zajímavější vztahy mezi lidmi, kteří už se dokonce pokouší o vtipy. Jinak stále godzillý "standard", efekty dokonce mírně nadprůměrné, škoda nevyužité hudby. ()

mirec88

Fajn Godzilla, ktorá sa dostane k mimozemšťanom a musí nám pomôcť zvíťaziť nad mimozemšťanmi. Zrejme podľa tohto filmu napísal Tim Burton Mars útočí. Ale Godzillla sa mi páčila viac ako Mars útočí. Je poctivá a na nič si nehrá. Milujem tieto staré japonské naivné monster sci-fi horory. ()

Dreadd

Gojira i ostatní monstra se ve filmu vyskytují minimálně, vše se točí hlavně okolo invaze mimozemšťanů z planety X (údajně tak temné, že ji nemohli ze Země vidět, ale když k ní přiletí, je docela modrá), ale kvůli tanečku Gojiry poté, co padne King Chidorah, byť trvá jenom chvilku, stojí za to Útok z neznáma zhlédnout. ()

ArdathBay

Xani jsou úžasní. Sci-Fi háv se mi moc líbil. Barva kupodivu neuškodila, žvláště pak nechala vyniknout různým detailům jak na planetě X tak na naší rodné hroudě. Co mi připadalo velmi divné, když jeden z astronautů uslyší od Xanů slovo H2O a zeptá se druhého jestli to není voda ? :)) Celkově mohu doporučit pro svou krásnou naivitu. ()

MadChick

Je to tak neuvěřitelná šílenost až se mi to vlastně líbilo, absence hereckých výkonů, úchylné nápady, dokonale komické efekty a hlavně Godzilla,Radon a Príšera 0 .... prostě paráda ()

TERRORDROME

Za jupiterom je objavená neznáma planéta a tak japonci okamžite vyšlú raketu ktorá tam bleskovo doletí. Na planéte s originálnym názvom "PLANÉTA X" žijú nejaký tí tanečníci elektro-boogie s umelohmotnými goliermi, koženými kuklami s anténkou a končistými topánkami ktoré zrejme zdedili po Alibabovi a štyridsiatich zbojníkoch. Títo vesmírny exoti si chcú od ľudí zo zeme požičať naše obludy Rodana a Godzillu aby zničili monštrum 0 ( King Ghidorah ) a za to nám ponúkajú liek na rakovinu. Ukáže sa však že sú to pekný odrbávačský hajzli so svetovládnymi chúťkami a treba ich spacifikovať aby vedeli kto šéfuje tejto slnečnej sústave. Tento film je hlavne o boji s emzákmi a príšery tu hrajú až nejaké tretie husle. Predsa len však predvedú nejaké tie veselé kúsky, hlavne godzilla ktorá tancuje kazačok a boxuje s Gidorahom ako Rocky Balboa. Srandovné sú aj lietajúce taniere, vyzerajúce ako ozdoby z vianočného stromčeka. Keby tam tak bolo viac monster fightov a menej handrkovania s ufónmi mohla to byť ultimátna zábava, takto je to len slušná štýlová srandička, navyše s už typicky Godzillovsky odfláknutým koncom kde si všetky príšery dajú proste len tak rozchod. Však sa ešte stretnú. ()

willis

Tohle je spíš scifárna než monster movie, protože i když jsou tady hned tři nestvůry, tak si je užijeme jen pár minut. Jinak je tam spoustu míst k pousmání a to je jeden z důvodů proč mám právě tyhle filmy rád. Tenhle film mě, narozdíl od Limy, pobavil dokonce víc než původní Godzilla. ()

pend

Godzilla v tomto snímku je nejdříve na správné straně, potom na špatné, nakonec opět na správné. Scifi film, který byl jasnou inspirací pro Mars útočí. ()