Godzilla - Útok z neznáma

• Československo Útok z neznáma (více)

Godzilla se opět musí utkat se zlem. A to s tříhlavým monstrem, kterého chce využít pro své plány na ovládnutí planety - mimozemská civilizace. V pořadí šestý film s Godzillou. Jedna z hlavních inspirací pro ''Mars útočí'' Tima Burtona. (Chupacabre)

molcan2

Ďalší príjemný film o Godzille. Tentokrát sa kráľ Ghidra objaví na novoobjavenej planéte. Obyvatelia sa spýtajú či si môžu požičať Godzillu a Rodan aby im pomohli na výmenu za liek na rakovinu. V tomto filme je ešte viacej sci-fi tónu. Čo musím pochváliť, sú pekne interiéry a kostýmy. ()

Matli

Zajímavej děj, celkem i obře vymyšlenej, s přihlédnutím na rok natočení to není špatný, ale ty postavičky Godzilly a dalších příšer, to je směšný. I dnešní děti z druhý třídy by udělaly z modelíny lepší příšery a jak se Godzilla raduje, to mě dostalo. 36% ()

Israha

Invasion of the Astro-Monster aneb poprvé v historii není film, ve kterém účinkuje Godzilla, v prvé řadě katastrofickým kaiju spektáklem, a monstra samotná se v něm ocitají až na vedlejší koleji. V tomto šedesátkovém japonském bijáku jsou kaiju už jakousi "běžnou" součástí fiktivního světa a dějový oblouk se kolem nich netočí, pouze je využívá jako jedny z prostředků svého progresu. Centrální fokus je zde na klasickou invazní sci-fi epiku, která už dnešním úhlem pohledu působí poněkud banálně, ale Ishiro Honda také tentokrát (a opět s omezeným rozpočtem a tudíž skromnějšími trikovými sekvencemi), i když si zase neodpustil rozpustilé blbnutí ve scénách s monstry, zvládá filmu vtisknout charakteristický feeling dobového blockbusteru, a i přes poměrně strohou výpravu vytváří efekt jakéhosi kovového chladu, neklidu a tísně, čímž krásně evokuje pointu příběhu o setkání s neznámým nepřátelským životem v hlubinách vesmíru. A výsledkem je pak film, který, byť lákaje na další bláznivou kaiju rubačku, velmi dobře funguje i s velmi limitovanou stopáží scén se samotnými monstry, a díky přítomnosti amerického herce v jedné z hlavních rolí se stává o něco stravitelnějším i pro běžného západního diváka. ()

inutihar

Úžasně zábavné dílko a ideální párty film. Čekal jsem hodně velký úlet, ale že to bude až takto bizarní... Překombinovaný příběh, neumělé efekty, prkenní herci... Co si přát víc? Kdyby tam bylo cokoliv jinak, už by to nebylo ono. A tančící Godzilla - ROFL!!! Jako bonus doporučuji sledovat, jak si Nick Adams (Glenn) prakticky v každém svém výstupu vytahuje padající kalhoty. ()

drankeryth

Jeden z mnoho filmov o Godzille, na tu dobu je to dobre urobene a nema to chybu. Najviac sa mi pacil vitazny tanec Godzilly nad vitazstvom trojhlaveho draka, to bolo dost smiesne:)))) Mimozemstania obleceny do priliehaveho oblecku s antenkou na hlave si chceli podmanit nasu drahu planetu zem, ale ludia prisli na to ako sa s nimi vysporiadat. ()

animario

Kvalitativně i scénáristicky někde na úrovni Eda Wooda.Pranice Godzilly,Rodana a Kinga Gidory bohužel nedostaly dostatek prostoru,což je škoda,protože byly xmíchu a popukání,stejně jako dechberoucí devastace papírovýho města,prskání plastových tančíků,disco x-ani a americkej herec,co hejbal ústy úplně mimo japonskej dabing(a navíc vypadal jak Putin za mlada).Nejroztomilejší triková scéna byl transport sedící G a R na planetu X.Gojira banzai! ()

Rockerman

Nostalgická vzpomínka na mé dětství, kdy jsem u tohoto a dalších japonských filmů o nestvůrách ani nedýchal. Ať se tvůrci Avengrů podívají, jak se "na koleně" dělaly triky, které nám dnes připadají směšné, ale tehdy jsme na to zírali s otevřenými ústy. Plný počet hvězd je mou povinností. ()

Psycho.R odpad!

Jeden z nejhorších filmů, jaký jsem mohl vidět. Kdybych nechtěl mít pohromadě filmy, který jsem viděl, tak to ani nehvězdičkuju... ()

Martensson35

Cha chá. Kdybych to viděl před 40 lety byl bych uvitržení. A dnes se správnou retrospektivou řikám pěkný "kaiju" film z jejich pionýrských dob a vlastně dobrá sranda. Tady se tvůrci efektů (ergo hlavně modeláři) vyblbli ještě víc než v "X nestvůře". Musím ale připustit, že by ty potvory zasloužily více prostoru. ()

Likan7

Film má 93 minut, Godzilla se objeví (spící) po 40 minutách, pak si s Rodanem a Ghidorahem zahrají na vybíjenou vesmírnými kameny, Godzilla zatancuje vítězný tanec (DOSLOVA) a pak se zase řeší mimozemská invaze. Útok z neznáma je zatím největší odklon od dosavadních filmů s Godzillou. Ta tu hraje spíše druhé housle a více se řeší invaze mimozemšťanů s anténkami a šedými kalhoty. Je to absurdní a vtipný přesně jak to zní. Ve finále si na Zemi sice monstra dají pěkně po držce, ale tu všeljakou první hodinu plnou létajících talířů moc nenapraví. ()

Bukiet

Byl to můj první japonský film s obludami. Později jsem ještě v kině viděl Gameru a Gappu, ale tohle SF hodnotím nejlépe, protože to je pro mne citová, nostalgická záležitost. Už nikdy nebudu mít tak moc otevřené oči jako ve svých sedmi letech. ()

GameboyNES

Film je tak stupidní a idiotský, jako od Eda Wooda. Hodně mi to připomíná Plán č. 9. Jen škoda že to má spousty hluchých míst, jinak je zábava slušná :) 52% ()

mrclTV

Vesmírny boom šesťdesiatych rokov, alebo ako si ľudia predstavovali kolonizovanie iných planét - astronaut vystúpi z lode so sbraňou v ruke, ale veď on predsa prichádza v mieri :D A na viac, to to je ako si japonskí ľudia predstavovali vesmír - čiže príde rad na Godzillu, Rodana aj King Ghidorah. Ako jedna postava povedala: "Are you serious?". Oslavný tanec Godzilly. Are you serious? Medzihviezdna lovestory. Are you serious? Nápad možno zaujímavý, ale prevedenie.... A popritom všetkom niekde tvorcovia zabudli na Mothru. Strašná zlátanina, ale ľudí v polovici 60tych rokov to mohlo nadchnúť (a ja som sa aspoň občas zasmial). ()

Lish84

Mé dojmy po shlédnutí filmu se dají shrnout do zvolání: To byla zase blbost! I podle popisky na zadní straně DVD, která popisovala orientaci hlavně na dětského diváka, jsem čekal všelicos, ale tancují Godzillu opravdu ne :) Celkově jde o sice pozoruhodnou, leč poměrně nezáživnou filmovou kuriozitu. ()

blondboss

Sledovať tancujúcu Godzillu a nemotorné pohyby pri bitkách s Ghidorahom je proste na nezaplatenie. Japonci si vkusne vedia "vystreliť" zo svojho národného monštra. A v spojení so sci-fi tematikou podarené. Dalo by sa povedať, že tento film bol akýmsi ekvivalentom amerického Star Treku, ktorý v tom čase začínal. 60 % ()

DannyBurino

ARE YOU FUCKING KIDDING ME, skončí to jen tak? Godzilla spadne do vody a všichni si myslí že je mrtvá a to jsem si ten díl tak užil, ale pak si řekli ,, FUCK YOU " a je konec. ()

Destoroyah

6 / INVASION OF ASTRO-MONSTER (1965) SHOWA ERA 1954-1975. Všetko sa to točilo okolo nejakých ufónov z planéty X. Už zo začiatku veľká chyba ale celkom fajn príbeh. Zatiaľ asi najpomalší rozjazd Godzilla filmov a to nenahradia ani príšery pretože ich tu skoro vôbec nevidieť. Súboje tiež nie sú bohviečo ale aj tak sa za mňa jedná o solídny film. Kvalita ide čím ďalej, tým viacej dolu čož je vidieť na špagátoch na ktorých je Rodan a hlavy Gidhory uviazaný. Herci sú slabý a nezaujímali ma a o ufónoch už ani nehovorím...Zábavy je oveľa menej ale aj tak som sa bavil a film som si náramne užil. Dizajn sa tiež zlepšil od posledných filmov. Aj keď skákajúca a oslavujúca Godzilla mi nebodla. HODNOTENIE: 6,5/10 ()