American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

newer_more

1. a 2. série super, super, super. 3. série slabá, myslela jsem, že ani nedokoukám. Těším se na čtvrtou, už jen kvůli tom, že tam zase bude postava Pepper. ()

Denila

Po určité sérii jsem došla k názoru, že opravdu stojí za to ohodnotit každou sérii zvlášť. 1 série: ★★★★★ 2 série: ★★ 3 série: ★★★★ 4 série: ★ 5 série: ★★★ ()

West

Velký potenciál. 1.Řada - Rodina se přestěhuje do nového (starého) domu a tam to vše začíná. Šílenství, chaos, halucinace, duchové.. Musím uznat že serial má skvělé herce (hlavně ďábelská Jessica Lange) a někdy až hodně temnou atmosféru. Už jen úvodní znělka a strašidelné obrazy jsou děsivé a klepu u toho zubama. Dokáže mi to navodit takovou depresi jako nic jinýho. Každý díl je něčím výjimečný a má něco do sebe. Ovšem stane se, že mi úplně nesedne a je to hodně bláznivý a dost přeplácaný všeho mix. Takže mám občas pocit že z toho zešílím. Navíc mě tak trochu štve že to vždycky musí dopadnout za každou cenu špatně , to aby u toho člověk měl pak antidepresiva a nefláknout ovladač po televizi. (Smích) I přesto je to perfektně zpracovaný a hodně zábavný. Zatím hodnotím takto: 1.Serie - 75% (Duchové) ()

haWranka

Nesmírně zajímavá věc, úplně jiná, než ostatní seriály. Ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, spoustu věcí jsem neprokoukla, dokud mi ji sami neukázali. Co ještě opravdu musím vyzdvihnout, to jsou herecké výkony. Všichni byli skvělý, Jessica Lange mě dostala. Plný počet nedám jen proto, že v předposledních dvou nebo třech dílech jsem se občas trošilililičku nudila u některých zdlouhavějších rozhovorů. A teď jdu na další řadu! ()

Blondpipi

Pčesně to, co moje podělaná dušička, co se bojí sledovat horory, potřebuje. Krom pár scének s propíchnutou prdelí, naporcovaných těl, či červíků, kteří makaj na urychlení rozkladu nejmenovaného těla, nic na co by slabší povaha, teda já, nemohla koukat. Navíc, když si přičtu lehkou inkontinenci vyvolanou poměrně dobře zvolenými lekacími scénkami, kterou nepovažuji za nic mimořádného a je spíše přičtena kvalitě seroše, který je sice děsným hororovým klišé a zápletky byly dávno použity v milionu béčkových hororů, ale za mě...dost dobrý a donutilo mě to zkouknout všechny řady v průběhu jediného měsíce, tudíž chytlavost se nedá autorům upřít. ()

vikino1

Co do první série - asi jsem už vážně starej a viděl jsem toho tolik, že už mě (snad) nic nepřekvapí. Rozjezd ještě zajímavej a je fakt, že v každým díle nějakej ten mord je, ale s postupem času zjistíte, že skoro všichni jsou vlastně hodní a jedinej, kdo tvrdí muziku je gumovej panák a těhotná=mrtvá přítelkyně. Jediná a zásadní myšlenka, která mě zaujala, bylo zrození Antikrista a ta se - světe div se - nakonec vůbec neřeší.. Horrorovému seriálu co mě vlastně vůbec neděsí já víc jak tři nedám.... ()

sigin21

Po 10. díle musím jít na absolutní hodnocení. AHS strká veškerou (hororovou) tvorbu několika let do kapsy s takovým přehledem, že se snad tvůrci opravdu museli dohodnout s temnými mocnostmi .. ne, nemyslím tím Weinsteinovi;) ()

PanPaniscus

1. série: Vstup do mého světa seriálů to byl jeden z nejsilnějších. Ač jsem pochyboval před posledními díly o udržení kvality, nestalo se, a usadil se na prvním místě při mém doporučování ne komediálního seriálu. 2. série: Přes (a možná právě kvůli ní) výbornou úvodní sezónu jsem se dlouho nemohl odhodlat k navrácení se. Vše tak u mě začalo až po vydání pátého dílu a myslím, že je matematicky nemožné, jak rychle jsem je zhltnul. AHS: Asylum je pro mě nejspíš snad tou nejpovedenější řadou všeho, co jsem kdy viděl. V posledním díle se mi navíc konečně zalíbila i postava Lany, zřejmě i díky naprosto, naprosto dokonalé Sarah Paulson. ()

Lovedeath

Tohle je naprosto šílené, po třech dílech, jen čekám, kdy se tam zase objeví ten "latexák" z kterýho mám fakt respekt. Čekám něco ve stylu Rosemary má děťáko, což nemám moc ráda. Ale je to výborně natočené, nemluvě o hercích ()

xpantherx

Tak zaciatok serie bol velmi dobry a fakt som v niektorych scenach mal dost. Taktiez podanie uvodnych tituliek mrazilo a bolo excelentne. Cim som vsak pozeral dalsiu a dalsiu cast tym kvalita serialu upadala. Zo strasidelneho domu sa stava soup opera a "duchov" je tam tak vela, ze sa cudujem, ze do seba nenarazaju kazdych päť sekúnd. Postavy strácajú strašidelnú pozlátku a stávajú sa iba akýmsi krovým aby vyplnili prázdne scény. Posledny diel prvej serie uz mal k hororovemu zanru asi tak blizko ako scary movie k dobrej komedii. Len vdaka prvym vybornym castiam ostavam pri 4 hviezdach. 75% Edit. Potom ako som začal pozerať druhú sériu. Tak zatiaľ po piatej časti druhej série. Mám vyrazený dych. Proste excelentné, mrazivá atmosféra. Naozaj riadny psycho horor. O dosť lepšie než prvá séria. 95% ()

chicab8

1. série - Uf, přežila jsem, asi. Naprosté vystřelení mimo realitu, ovšem v tom nejlepším slova smyslu. Herci fenomenální výkony a příběhy skvostné, kdo ví, co se kolem nás prohání za odštěpky "reality", což... 2. série - Naprosto nečekané pohlcení, dvojka už v polovině své série předčila jedničku, děj je nervydrásající a deptá svou mysteriozitou.. co bude dál? ()

Zombiepod

Neprekonateľná dávka psychologického hororu postaveného na komplikovanom scenári, ktorý divákovi otvára sánku až po posledný diel série. Bohovsky vymyslené, navyše mnohokrát poučné a plné skvelých úvah, ktoré si človek natrvalo zapamätá. American Horror Story je jednoducho najlepší žánrový seriál, ktorý otvoril novú dimenziu vo svete seriálov. Druhá séria, come on! /100%/ ()

SuicideKing odpad!

S1: zezačátku to vypadalo celkem nadějně, ale asi jen prvni pul hodinu, k závěru serie se nema cenu ani vyjadřovat.. S2: po třetím díle s tímto serialem končím, nevim, že to muže bejt ještě blbjejší než serie první! ()

Franche

1. série byla fajn, nic extra strašidelného, ani převratného. Nicméně začátek 2. série, zvedl laťku podstatně výše, ponurá a nanejvýš tajemná atmosféra psychiatrické léčebny protkané tajemstvími je na 5* ()

Allka

MURDER HOUSE Po první sérii jsem nehorázně nadšená - výborná zápletka, pomalé rozplétání, které nutí člověka zhlédnout tolik dílů, kolik jen denně jde, neokoukaní herci, dost často i záchvěv strachu nebo lekačka + i nějaká ta lovestory, aby si přišla na svoje i romantická část mojí osobnosti :) Pět hvězd jak vyšitejch! / ASYLUM Velmi velmi velmi dobrá řada. Sice místy krapítek přeplácaná (ti mimozemšťani... hm hm...), ale nad tím s klidem přivřu oko. Léčebna je skvěle zvoleným prostředím, kde se odehrává spousta zajímavých věcí. Snad jen ten závěr... Vůbec by neškodilo, kdyby mělo Asylum o díl míň (což ostatně možná platí i o první řadě). / COVEN Ajajaj, tak tahle série mi nesedla. Jako by najednou tvůrce někdo donutil se strašně mírnit. Z AHS je rázem téměř pohádka pro děti, u který se mi někdy chce smát, ale většinu času spíš zívam nudou... Ani ten Evan Peters to nezachrání (anžto je jeho postava dost děsná). Skoro mě tohle zklamání nutí ubrat hvězdičku... Ale ne, ještě počkam, třeba to freakři zachrání. / FREAK SHOW A jsme zpět v sedle! Tedy... téměř... Ze začátku se děj skvěle rozjíždí, jenže jak se pomalu přehupujeme přes polovinu... Nemůžu se ubránit dojmu, že z námětu zrůd se dalo vytřískat ještě mnohem víc. Autoři se stále drží tak nějak zpátky a když si člověk zvykne (což je v podstatě hned) na vousatou nebo poloviční ženskou, kluka s klepetama či chlapa, co mu tak trochu nevyrostly ruce, nemá ho už co překvapit. O nějakém děsu nemůže být řeč (možná jen... ale ne, to skončí dřív, než to pořádně začne). A především chybí to, co by mohla první a částečně i druhá série rozdávat na potkání - NAPĚTÍ. OČEKÁVÁNÍ. ZVĚDAVOST. No, a nevěřila jsem, že to někdy řeknu, ale Jessica Lange mi začíná lézt na nervy. Hraje pořád stejně, respektive jsou jí přidělovány stále ty samé role. Je jedno, jestli se ta ženská jmenuje Constance, Jude, Fiona nebo Elsa, pořád je to ta samá rozporuplná a hlavně afektovaná osoba. Každopádně tahle série má dost pozitiv - Dandy se svou potrhlou matinkou, opět ťuťu Evan, charaktery siamských dvojčat nebo pán, co by rád měl zrůdy ve flaštičce - to jsou postavy, jež za to stojí. Pořád mě to moc baví... Ale... Na první sérii už asi nic mít nebude... P.S.: Z titulků si káknete! Lepší jsem snad neviděla. ()

SharpChick

První série mě hodně bavila, dobře napsané i zahrané postavy člověka zaujaly a postupné odkrývání skládačky historie domu dávalo seriálu skvělou atmosféru.. 85% Pochopitelně jsem se s nadšením začala dívat na druhou sérii Asylum a jediné, co mě po shlédnutí napadá, je WTF?! Scénáristi nemají mozek, tak přebírají nejrůznější klišé žánru a do každého dílu zakomponují jednu zhovadilost naprosto bez smyslu - trapného Bloodface, neoprávněně odsouzeného pokoušejícího se o útěk, mimozemšťany, náhled do vrahovy-magorovy duše, chlapce posedlého ďáblem, vraždící holčičku, náckovského doktora, jakéhosi anděla smrti, lidské mutanty a zástup magorů v podobě pacientů blázince. Postavy se objevují a mizí, jediné co zůstává je kreténsky napsaná a nesnesitelná Lily Rabe (sestra Mary Eunice). Dá se dívat snad jen na Jessicu Lange, ačkoli oproti jedničce postava jeptišky nenechává herečku vůbec vyniknout, ale aspoň není tak strašně napsaná jako všechny ostatní. Má snaha dodívat sérii nejspíš poukazuje na mírné skolny k masochismu, ale vážně mě zajímá jak tahle debilita může skončit... 10% Po shlédnutí posledních 3 dílů, které podle mě neměly ani hlavu ani patu a které podle mě totálně pohřbily v předchozích dílech pracně (ač neúspěšně) budovaný příběh, už to nedává vůbec smysl... První řadu s chutí doporučím,ale druhá byla vážně kravina. Na třetí se dívat už nehodlám a lituji každého, kdo tak učiní. ()

DeathRock

Prvni serie je naprostou dokonalosti v tomto seriálu (zatím natočeny 2). První díl může být trochu chaotický a na první pohled tolik nezaujme. Další díly ovšem napravují reputaci a diváka přímo vtáhnou do děje. Rozuzlení některých událostí je kolikrát příjemně nečekané a divák touží po dalším dílu. Druhá serie je bohužel o něčem jiném a na můj vkus značně zaostává ve všech směrech. Po prvních 4 dílech máte pocit, že sledujete něco z B-produkce, kde hraje značnou roli sex a násilí. Chybí mi to tajemno a napětí z první série. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly