American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

rezzzy

1. SÉRIE. Hlavním tahounem byl pro mě Dylan McDermott coby naprosto charismatický advokát ze seriálu z 90. let (The Practice). Nutno dodat, že nezestárnul ani trochu, bohužel ani trochu mě v této sérii nebavil. Filmařsky se seriál zdá velmi zadařile zpracován, nicméně přesto postrádám jakékoliv silnější vtažení do děje a dychtění po novém díle, což připisuju samotnému příběhu, který čítal příliš mnoho postav s nevyřešenými osudy (kterých stále přibývalo) místo toho, aby obsahově vypiplal k dokonalosti těch pár hlavních. Dokoukáno (spíš doposloucháno) při cvičení jako zvuková kulisa, abych si odškrtla další položku na svém seriálovém seznamu. Emocinonálně mě to nechalo chladnou. Jsem zvědavá, jestli se další série odprostí od tohoto záhadného podivínského ničeho a posune se dále, takže šanci mu ještě dám. ()

Meev

Po prvním dílu se okamžitě koukám na druhý, poté na třetí a stávaá se z toho droga. Droga, která vás vtáhne do psychologicky horrorových dílů, které srší nápadem, originalitou a působí profesionálně. následující cca 3 díly se ubírají od té jakkdyby psycho fantazie po takový drama seeriál, ale stále to funguje na jedničku- v ČSFD případě na pětku :D. Desátý díl opět nakousne to neunávné nutkání pokračovat v dalších dílech, které jsou opět špičkové. Celkově by se dala na seriálu vypíchnout například úvodní scénka (intro- nebo jak se tomu říká), dále to, že na začátku každého dílu se vracíme do minulosti, to je velice nice, dále to, že se seriál nerozmotává kousek po kousku, ale v každém díle postavíme jeden puzzlík a u dvanáctého dílu vznikne celý obraz. možná bych trošku pozměnil konec. Také mi tam hrála jedna nesrovnalost. (spoiler)- Myslím, že to bylo v díle Halloween- tak za "tejtem" a violet přišli ti, co "Tejt" zabil. jakto, že se "promělnili v mrtvé", když nezemřeli v domě? To mi tak trošku vrtalo hlavou. jinak je to opravdu vynikající seriál a já nemůžu jinak než-li chválit ! ()

celticek

Ale jo, jde to, ikdyž ke konci tomu už dochází dech. Nejlepší je Jessica Lange, ta role jí parádně sedne a pak hezká Kate Mara. Rozuzlení celkem o ničem. ()

movemat

Škoda, že po prvých pár častiach sa z tejto série vytratila strašidelnosť a najdesivejšie tak ostalo len úvodné intro. Z hororu sa to preklenulo do akejsi fantasy telenovely, ktorá však musím priznať bola zaujímavá a často nepredvídateľná. ()

Solverino

No nevím, celé mi to přijde takové divné, pomotané, chaotické a hodně nelogické. Dost mě irituje, jak jim pořád mongolka brousí po domě a blábolí nesmysly, furt se tam cajdaj nějaký magoři a cizí lidi. proboha to v LA neznaj na dveřích zámky? Mít furt souseda za zadkem praštím ho lopatou a je vyřešeno... no slabší průměr. Klasická natahovaná komerční vycpávka mezi reklamníma blokama. ()

Solozo

Prvních 20 minut prvního dílu nebylo nijak výrazných. Ale od druhé půle prvního dílu čekejte šílenou jízdu, při které budete jen nevěřícně kroutit hlavou. Úžasná audiovizuální podívaná podpořená netradičně rychlým střihem mezi scénami. K tomu přidejte sekvence při kterých Vás doslova mrazí v zátylku a na světě je asi nejlepší seriál v rámci žánru horror/perverze:-D...P.S. Pánové ocení mladou verzi pokojské Moiry:-D...Hodnoceno po 4.dílech ()

Sid_77

Po prvním díle: Brutální freak show která má větší koule než většina horrorů za poslední dekádu! Exuse me, you gonna die there! Takovouhle větou má začínat horror! Po třetím díle: Je to jen lepší a lepší! ()

Něrpa odpad!

Kvůli přítelkyni jsem protrpěl pilotní díl nového seriálu, který je prý hororový. No několikrát jsem se díval na hodinky a doufal v brzký konec tomu utrpení. Pro děcka to asi bude dobrý, kdysi byla Buffy a teď mají toto. Je to natahovaná břečka, jako většina odpadu co se teď točí. Hlavně aby to bylo nekonečné a dalo se kdykoliv dopsat dle libosti. ()

Scelleton

Pilot: Nechápu, jak jsem mohl tento seriál tak dlouho přehlížet. Po prvním díle mi naskočila husí kůže tak, že se mi jen těžko bude vracet ta vlastní. Neskutečný úžas a nadšení zatím nic nestřídá, a ačkoli se stal horor mým méně oblíbeným žánrem, za což můžou hlavně tvůrci, pač nedokážou natočit kvalitní horor, tento seriál ve mně zanechal silnou stopu a asi už nedospím další epizody. Perfektní scénář pronesený ústy těch nejšílenějších postav a nádherná práce s kamerou a střihem ještě více přidají na už takto výborné atmosféře. Příběh není tak zmatený, jak se na první pohled zdá, přesto nabízí spoustu zábavy, kterou budu hltat jedním dechem.Takhle bych asi vyjádřil své pocity po první epizodě a sám jsem zvědav, jak dlouho bude mé nadšení trvat. 1. série: Tak po dvou dnech mám první sérií za sebou a musím říct, že tohle je opravdu něco. Jednotlivé epizody do mě padaly neskutečně rychle a hlavně hluboko. Asi to bude trvat, než to rozdýchám a dokážu sepsat nějaké racionální hodnocení. 2. série: Stejný úžas, takhle má vypadat opravdová Story. A ta přeměna některých postav, zejména Lany Winters, skvělé. | 1. série - 100% | 2.série - 100% | TV FX. Průměrná sledovanost - S1: 2 783 000 / S2: 2 527 000. ()

Mara12

Nejlepší seriál, který jsem v poslední době viděla. První čtyři díly perfektně funguje strach z neznámého ( dům vytváří správnou atmosféru), potom co si zvyknete na všechno to nečekané násilí a občasné lekačky, konečně můžete docenit děj a skvělé herce. A ačkoliv, jsem se musela k vidění prvních dílů doslova nutit (jsem ten správný konzument hororových produktů-šíleně se bojím skoro u všech) ten 50 minutový zážitek stál vždy za to. ()

maoc

Za mnou první 3 díly a zatím velká spokojenost. To, že místy není zcela jasné, co se děje, beru jako klad. ()

LukyValient

Příjemné překvapení, pravda velké strašení se nekoná, ale znepokojující, temné a ujeté to rozhodně je :D Konceptem je vzít horror 90tých let (Ti druzí nebo Dům v růžích), více prokreslit temnou atmosféru, použít rafinovanější příběh a celkovou dramaturigii.. a přidat trochu zvrácenosti a temnoty lidské duše - což je vlastně ten onen "strašící element" a funguje to :) ()

bodula

Jak taková pitomá nuda může mít tak vysoké hodnocení? Dvanáct dílů první série jsem odkoukala jenom proto, že když už jednou seriál začnu, obzvlášť má-li jenom dvanáct dílů, tak z boje neuteču. Druhou serii si již odpustím, ono by se dost pravděpobodné mohlo stát, že by šlo hodnocení ještě níže! ()

tombarider

Prvni serie byla teda tak na tri hvezdy podle mne, ale to co se deje v druhe, to je dokonalym kokteilem te nejperverznejsi nechutnosti, desivosti a extremnosti ve vsech liniich ve kterych ho kinematografie zna... kdo mate zaludek, pokochejte se..:D ()

FandaHoffman

Myslel jsem, že sruhá série bude horší, než první (jak už to bývá), ale opak byl pravdou. Veliké překvapení v podobě šílených řádu jeptišek a doktora "smrt". Miluju seriály jak o strašidelných domech se strašidelnou historií, tak o blázincích s nevlídným personálem! 9/10 ()

konysua

Nedalo se neoblíbit hned od prvního dílu. Dlouho nevyšel žádný filmový horor, kterým bych byl nadšen víc než tímto seriálovým počinem. Spousty zvrhlých postav na velmi malém prostoru. Historie domu hrůzy a jednotlivé propletení událostí si hraje do noty. Jednotlivé příběhy jsou občas předvídatelné, ale i tak dokážou plně vtáhnout. Po prvních šesti dílech na mě přestala dýchat hutná atmosféra a palčivý strach se zametl pod koberec. Tempo začalo kolísat a příběh se hroutil. Zakončení bylo trochu zvláštní, komické a možná i nevhodné. Herci plně věrohodní a maximálně flexibilní. 8/10 ()

Mr.nachos

Podle PRVNÍ série, je to povedená věc. Je tam spousta nejasností, ze začátku jsem se ztrácela v tom, kdo je mrtvý a kdo ne, je tam spousta věcí, které jsou pokaždé jinak a najde se pár okamžiků, které jsou hloupé a nelogické, ale to mi, světe div se, vůbec nevadilo. Je to svým způsobem originální, občas i celkem napínavé a prošpikované zajímavými zvraty. Strašidelné to tedy není, ač to nese označení horor, je to prostě příjemný seriál, na který se dobře koukalo. Co se týká DRUHÉ série, tak to je jiné kafe, je to další level. Vedle toho vypadá jednička jako slabej odvárek. Líbí se mi to špinavé, tmavé zvrácené prostředí léčebny. Parádně propletený příběh, ikdyž některé věci mi tak úplně nedávaly smysl, jako například -SPOILER!!!!- posednutí jeptišky ďáblem, ale poslední cca 3 díly už mi přišly zdlouhavé a zbytečně natahované jen aby seriál dodržel počet dílů. Ale i tak mě to donutilo zvednout hodnocení do plnejch. TŘETÍ série.......no tak to je zase o dva kroky zpět. Má to děj, má to logiku, ale po perfektně vydařené a napínavé, středně psycho dvojce je to o krok před jedničkou, ale dva kroky za dvojkou. Ale z čeho jsem hodně nadšená, bylo perfektní duo Jessica Lange s mojí oblíbenkyní Kathy Bates. I když........neodpustím si jednu věc. SPOILER!!!!!!!! Dům, ve kterém se nachází škola pro čarodějky je na předměstí, má sousedy a hlavní ulici atd., což je vidět v několika záběrech, ale v díle Haloween, je dům nečekaně krytý a ani z pohledu od hlavních dveří nejsou vidět sousední domy nebo silnice a v okamžiku, kdy jim po zahradě běhají spousty zombíků a Zoe běhá mezi nimi s motorovkou v ruce a porcuje je, si nikdo ničeho nevšimne. A to ani druhý den, když na zahradě pálí hromadu nahnilých mrtvol. Člověk by čekal, že to bude trochu promyšlenější a ne tak průhledné. ČTVRTÁ série už je pro mě docela oříšek. Zatím jsem viděl první tři díly a docela se musím nutit k tomu, abych se podívala na další, takže možná (spíš určitě), že tuhle sérii nechám ladem. Ale z toho co jsem viděla musím říct, že atmosféra na jedničku a to tak dokonale, že to ve mě vzbuzuje odpor.....ale ne příjemný odpor, ale odpudivý odpor. A příběh? Popravdě řečeno nevím a jestli to, co se zatím odehrálo je ten děj, který se potáhne až do konce série, tak děkuji, ale nechci. Nadšeným fanouškům určitě neuniklo, že všechny série jsou velmi skvěle propojené a to i přesto, že každá série je o něčem jiném. ale pokud si někdo dá tu práci a zmapuje postavy ve všech čtyřech sériích a má natolik dobrou paměť, že si pamatuje i méně podstatné detaily, všimne si, že některé postavy se prolínají i když jde jen o zmínku. ()

GoustDog

První série není žádný zázrak - sice zde jsou již přítomny geniální titulky, hudba a netradičně dynamické tempo vyprávění (spolu s povedeným obsazením), ale jinak je to třeskutě nesmyslné, nepříliš zajímavé a držící se často na uzdě; přesto na poli žánru kvalitní 3*. Druhá série je ale ztělesněným snů hororového fanouška. To dobré z první série zůstalo, ale ostatní bylo vypipláno k dokonalosti, tj. tentokrát je to i skutečně zajímavé a více mysteriózní, než-li hloupé. Brutalita a naturalismus navíc stouply příjemným způsobem o bod výše. Velmi vhodně si navíc film půjčuje hudbu od těch nejklasičtějších zástupců hororového žánru - například hudba z Carrie hned v ůvodu druhé série mě velmi mile překvapila. Co říct, druhá série je božská. Proto dávám celkově za 5*. Velice odvážné, bravo!!! ()

Lucilay

První série se mi líbila hodně. Ovšem druhá série už byla moc přeplácaná. Zombie, mimozemšťani, ďábel... Mám filmy s tématikou psychiatrických léčeben opravdu v oblibě, ale tohle na mě bylo už moc. Doufám, že třetí série nebude jen strmý kopec dolů. A musím podotknout, že úvodní znělka mě vždy dost deprimuje... ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly