American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Zeldur

Moc rád bych těch pět hvězd dal, seriál má skvělou psycho atmosféru a natočen je neménně brilantně. Jediná věc, která mi vadí je, že se u toho zkrátka nebojím tak, jak bych si přál. Možná se vše zlepší s druhou sérií. ()

Megynka

No, jedním slovem hrůza ... viděla jsem tedy jen 3 díly, ale na víc jsem opravdu neměla, pardon. To je neustále samý sex a nebo se o tom alespoň mluví, 100 věcí najednou, strašidelného tam není vůbec nic, ale přeplácané až hrůza ... ()

s_c_o_r_p

V hodnocení velice přestřelená záležitost, která nabízí od všeho něco, ale dohromady v podstatě naprosté nic. Přeplácaná slátanina (prý hororová) u které se nebojíte a doufáte, že v té změti rádoby zajímavých postav nepřibude další. Na jeden barák až moc duchů (už tam chyběl jen ten kačera Donalda) a psychoušů. ()

viky13

Mysterious and psychics. Jeden z mála opravdu dobře natočných mysteriozních seriálů. Velmi se mi líbilo to pojetí až psychologického hororu. Výborně rozpoložené napětí i zápetky. Člověk hned pozná ,kdy se má bát a kdy smát a to je na místě ,protože většina rádoby hororových seriálů nebo filmů mi přijdou tak absurdní ,že se jen směji. Tady ne !! I jak postupují tvůrci v dalších sériích je chválihodné. Líbí se mi ,že ty samé herce zase zasazují do děje ,ale jejich postavy mají úplně jiný charakter než v předchozí řadě. Jessica Lange a Evan Peters po celou dobu excelují. ()

speedy7929

Strašidelné? Asi tak 2 časti. Zaujímavé? Asi tak 4 časti. Celkovo bola prvá séria o tom istom, nezáživná, často nudná, bez akcie. Čakal som podľa hodnotenia iných niečo oveľa viac, možno niekedy časom pozriem aj druhú sériu. ()

BodlinkaV

Od prvního dílu sleduji American Horror Story se zatajeným dechem. Jako milovnice hororů, strašidelných domů, nadpřirozených jevů a úchylných vrahů jsem nadšená, tento seriál je pro mě jako stvořený. Herecké obsazení je dokonalé a po shlédnutí tří řad nemám co vytknout, snad jen třetí řada ke konci polevila na napětí. Se všemi morbidnostmi, hrůznými výjevy, prolínáním různých dob i různých životních osudů je vše dokresleno podmanivou a děsuplnou hudbou. S napětím a netrpělivostí se těším na čtvrtou sérii seriálu a známé herce v nových působivých rolích. ()

Nikol10

Asi budu jedna z mála,ale mi se nejvíc líbila první řada seriálu. Ta mě vtáhla do děje prakticky od prvního dílů,na každý další díl jsem se těšila jak malé děcko. Podle komentářů následující Asylum měla být uchvacující bomba,no pro mě ne. Murder house pro mě představoval všechno to co mám na hororech ráda,kdežto Asylum už mi přišlo až moc překombinované a chápu,že se to stalo nejoblíbenější sérii,už jen kvůli tomu násilí,temnému prostředí atd.To mi nevadilo,ba naopak,ale postavy mi byli celkem nesympatické a tak nějak mě to nepohltilo. Naopak Coven začal nadějně,škoda,že uprostřed trochu ztrácel dech,ale ke konci ho opět nabral. Sice už to vůbec není strašidelné,ale vtipné to teda je. A postavy mi sedly,možná je to tím,že je tam jsou skoro samé ženské. Každopádně Jessica je tahoun celého seriálu o tom není pochyb. Pro mne zajímavé ještě jsou: Frances Conroy, Lily Rabe (hlavně v druhé řadě) Sarah Paulson a úžasná Emma Roberts.Naopak Taissa Farmiga,nic moc.I když ten seriál měl i slabší chvilky (který ho nemá že?),tak pro mě je to jako celek,jeden z nejlepších seriálů posledních let. Plný počet. ()

Lavinia odpad!

Buď je to tak nudné, že usínám, nebo tak nechutné, že zvracím. Na obě činnosti nemám chuť, takže: Adios, blbosti! ()

TommyDiamond

1.série -Hororových seriálů není mnoho a myslím, že právě AHS je v této kategorii velmi vydařeným a ambiciózním projektem... Úvodní dva tři díly byli celkem děsivé, ale poté, co se hlavní hrdinové v domě zabydleli a člověk začal poznavat blíže i ostatní postavy a jejich nelehké osudy, tak strach prakticky vymizel. Na této sérii odehrávající se v prokletém kalifornském domě z 20.let obdivuji především propracovanost celého příběhu a pestrost postav, které se dokážou ve dvanácti dílech vystřídat. Navíc flashbacky z minulosti pomalu rozkrývali osudy minulých majitelů domu a ovlivňovali tím i děj v přítomnosti... U mě má první série čtyři hvězdy. 85% -----------2.série- První série v los angelském domě hrůzy mě bavila a chvíli trvalo než jsem si zvyknul na ozdravovnu v Braicliffu. Taky mě dost mátlo, že herci z první řady dostali v té druhé úplně jiné role, ovšem s odstupem času považuji tento tah za geniální. Atmosféra v Braicliffu byla opravdu tísnivá a ponurá. Musím pochválit úžasné prolínání minulosti s přítomnosti a působivé osudy některých postav (Z.Quento,D.McDermont,L.Rabe ). I když první řada drží jasný prim, tak druhá řada není vůbec k zahození. 80%-----------3.série-Tato série na mě bohužel zapůsobila mnohem méně než předešlé dvě. Díky čarodějkám se z horror story stala fantasy story, kde kouzlo strachu a utrpení ztratilo na síle. Jediné co mohu pochválit jsou zajímavé příběhové linie a propracovanost postav, které perfektně zapadali do děje. Dávám této řadě 50% ()

Don_Salieri

AHS: Murder House - dobré uvítaní do tohoto seriálu a představení co nás může za brutalitu dál čekat. AHS: Asylum - nejlepší a nejděsivější. AHS: Coven - Chvílema zajímavej, ale celkově nejslabší zatim ze všech. ()

dwyane

První série byla pecka. Druhá se zatím vyvíjí taky moc dobře. Rozhodně se jedná o seriál, kterému stojí za to dát šanci. Pokud jste fanouškem podobného žánru, tak se bude jednat o příjemnou záležitost před usínáním :-) ()

zuzka236

Po vzhliadnutí prvej časti moja reakcia bola asi taká, že: "Toto má byť horor?" Čakala som strach, napätie, zľaknutia, všetko, čo sa dá čaka od hororu, ale nič z tohto ma nečakalo, zvlášť v prvej sérií to bolo skôr dramatické ako niečo, čoho som sa mala báť:-) ..v druhej sérií ma rozosmiala "pani speváčka" Langová, ale možno aj vďaka tomu som prišla na chuť tomuto seriálu a dnes patrí medzi tie, ku ktorým sa rada vraciam. 1.séria 70%, 2.séria 75%, 3. séria 80%, 4.séria zatiaľ nevzhliadnutá ()

vozralec

Hodnocení čtvrté série: Pořádná jízda od začátku až do konce. Výborné postavy a charaktery. Králem všech magorů jednoznačně Dandy Mott. Čtyři hvězdy. Hodnocení páté série: Pěkně krvavé, ale často taky nudné. Šikovná paní uklízečka. Tři hvězdy. ()

playboy_05

Seriál rozkoukaný "po letech" od uvedení, více méně na překlenutí období při čekání na další GoT...jasně horory mám rád, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že mě tohle tak moc chytne...šílená, občas bizarní atmosféra a až neuvěřitelně děsivá Jessica Lange. První tři díly na jeden zátah a začínám tomu vážně propadat. ()

darthhokro

1. série mě nijak neoslovila a moc jsem ji nesledoval, AHS mě chytlo až serií Asylum. Nicméně v první sérii jsem rád koukal na sexy služku Sašenku :) 3. 2. série: Pro mě je zatím Asylum nejlepší série. Jessica je tady naprosto dokonalá a Lily ji perfektně sekunduje. Blázinec podle mého gusta, silný příběh většiny postav, mimozemšťani, zrůdičky, nějaké to gore a sem tam i hodně vtipné. Jo a soundtrack geniální. 5, 3. série: Coven není špatnej, ale kvalit Asylumu nedosahuje. 3. 4: série: Zrůdičky byli fajn, jak herecké obsazení, tak trikově. Nicméně na Asylum to nemá. Pěkné 4. 5. série: ()

Cooller

mám zasebou pouhé 2 epizody a už teď vim že to je přesně pro mě... normálností je zde býti nenormální... horroroví absurdistán s neskutečně temnou atmosferou kloubí zvrácenost v samé své nádhérné podstatě... zlo soupeřící se zlem a na samém piedestalu se do výšky tyčí sám bůh a se svým obřím pérem doslova mrdá na lidi... je to jen hra a já hraji dál :) doporučuji.... ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly