heyda

Na můj vkus moc překombinované, takže se v tomto filmu až moc ztrácím. Myslel jsem, že závěr filmu mi vysvětlí v čem to spočívalo, ale to se mu teda taky nepovedlo. Takže možná jsem jen natvrdlej, ale já to kloudně nepochopil a tak můžu jen chválit skvělou atmosféru a dějový spád. Doufám, že druhé nebo třetí zhlédnutí mi pomůže, abych rozluštil hádanku jménem Osudový dotek, a byl schopen ho docenit. Zatím pouhý filmový průměr a 3 hvězdičky. ()

Dr.film

Od plného počtu hvězd dělí tento nadprůměrný thriller skutečně málo. Pominuli těch několik scén s vězeňského prostředí, které mi svým vyobrazením a charakterem připomínali chvílemi „školní družinu“, tak samotný děj a jeho konstrukce je jedno velké podívání. Tohle je ten typ filmu, kdy se při opětovném sledování dají nacházet nové a další pointy nebo přehlédnuté kousky mozaiky příběhu. ()

sharky

Skvělý film na téma, co by bylo kdyby, s podivným koncem, který napovídá, že svému osudu prostě nikdo neunikne. Film má především skvělou temnou atmosféru (díry ve scénáři, o kterých tu všichni píšou, mi do příběhu normálně zapadly, je silně diskutabilní, zda-li jsou to skutečně "díry") a dá se říct, že dokonce i ten Ashton snad i hraje:) ()

Pejpr

Upřímně závidím těm, kteří tento film ještě neviděli a mají to v plánu... :) Protože poprví je to vždycky nejlepší ;) ()

Flego

Od počiatku ohúrený strihom a tempom udalostí som sa v určitom momente stratil v deji, napokon aj našiel a ocenil originálny film plný myšlienok a zvratov. ()

Jinny

Příběh začíná, jako by film byl adaptací knihy Stephena Kinga, který tak rád vzpomíná na dětská traumata. Postupně se přehoupne v cosi připomínajícího film Frekvence, seriál Krajní meze a povídku Raye Bradburyho Ozvěna hromu. Přesto Osudový dotek není laciná vykrádačka. Ashton Kutcher zvládl svůj part s přehledem, ačkoliv na jeho místě bych si uměla představit tucet dalších herců. Je vlastně krutě zábavné sledovat, jak se hlavní hrdina postupně promění v trestance, mrzáka a chovance psychiatrie. Jenom je jednu velkou chybu tenhle film má - někde hluboko uvnitř je trochu moc plakátový. ()

virus10

Vynikající úchvatný dech beroucí film!! Sci-Fi o teorii chaosu v praxi, aneb co se může stát, když se něco změní v minulosti. Jen jsem se zaujetím sledoval, kam až se to dál vyvine a ani na minutku jsem nespustil oči z obrazovky. Skvěle to zahráli jak Ashton Kutcher, tak Amy Smart. ()

poz3n

Nemám rád Ashtona Kutchera. Ale tady si prostě nemůžu pomoct, byl fakt dobrej. Stejně jako samotnej Butterfly Effect. Celou dobu mě držel v napětí, a i když mi občas přišlo něco trochu čitelný, tak to byla skvělá podívaná. Na Donnieho to sice nemá, ale já prostě typ těchhle filmů zbožňuju. ()

honajz

Tak nějak mi byly ukradené hlavní postavy, i když téma je zajímavé. Všechny ty blackouty nakonec do sebe zapadnou, dostane se nám poučení, sebeobětování, pochopíme chování otce, jsme svedeni na falešnou stopu, ale všechna ta co by, kdyby, jsou prostě náhodná, vše se děje podivně špatně a blbě, i když do prčic by hlavní hrdina měl vědět, co se stane a čemu vlastně teda zabraňuje. Na tu řadu pokusů je poměrně nevýkonný, a půl hodiny před koncem jsem se přistihl, že mu to přeju, blbečkovi, a bylo by fajn, když si tak hraje se životy druhých, aby zůstal buď na vozíku, nebo v blázinci, docela slušný trest. ()

Roman.Ticka

Zajímavý našlapaný psycho scénář filmu, který absolutně nenudil. Takže splněno, nechci nic vyretušovat. Šokový začátek s traumaty v dětství všech aktérů, jsem viděla jako hodně špatný tah, bez šance na jejich další zdravý vývoj. Naštěstí Evan použil hromadnou a dobře koukatelnou defragmentaci ve snaze napravit chyby a změnit osud. Co je v reálu nemyslitelné, ve světě iluzí nemá žádných hranic. Dokonce i scéna Evana invalidy nevyšuměla v pouhou lítost, když se jeho zájem o nápravu přesunul na matku. A vtipná scéna v bistru mi vnukla na mysl, kolik mých kolegů asi dýchalo károvaný luft... A že jich je! ()

TheEvilTwin

Až se stydím, že jsem tak zajímavý, ikonický, ba až kultovní film odkládal tak dlouho. Skvělý Kutcher, skvělé, bezchybné zpracování bez logických děr a nesouvislostí a ještě lepší podání “efektu motýlích křídel” a osudovosti některých situací. Tohle nemá chybu, napětím jsem seděl zarytý v sedačce a jen čekal, co bude dál. Právem jeden z nejlepších snímků všech dob. ()

Ivoshek

Kdybych nad tím přemýšlel hlouběji, musel bych tenhle film popsat jako samoúčelnou nelogickou slepeninu (jako většina nekomediálních filmů, které pracují s pohybem v čase). Ale protože já jsem u totohle filmu nechal mozek na chvíli odpočívat, vyplatilo se. Výborně jsem se bavil a ani chvíli nenudil. A to je fajn. I ten Ešton Kačer se mi docela zamlouval. I když Jan Kačer v Údolí včel byl lepší. :-))))))) ()

MM11

Nenáročný film? Ani zdání, pěkně proklepe Vaše závity a vyloudí pár nechápajících grimas. Kroutit takovou štreku po vlastním životě je filmově vždy nebývale vděčné, i když je náš hrdina jen nudnou troskou uprostřed velkoměsta. Dvojice dravých režisérů dokáže přijatelně nelogicky a zároveň za všech okolností zcela nečekaně protáčet šachovnici děje. Co je ovšem ještě daleko důležitější je zázračně civilní herectví obou hlavních obětí časového soukolí. I nenáviděný Kutcher, i nenápadná Amy Smart se mění dle potřeby přirozeně a jejich polohy jim divák věří. Během děje si stokrát řeknete, že "takhle to přece nejde" nebo "proč proboha neudělal...", ale u podobně svobodného námětu by bylo loudění detailů nefér. Nečekejte vysoce intelektuální jízdu, protože Osudový dotek má primárně tepat do mladých. To však neznačí nějaký propad, zaujetí a kladení otázek ještě během filmu ze strany diváka určitě přijde. Ve svém žánru se Butterfly Effect dotkl takřka samotného vrcholu. ()

GigaPudding

Kdo chce vzbudit zájem diváků, tak jednou z těch nejjednodušších cest je námět o časocestování, protože to se nikdy neokouká, tak jako třeba tady. Co se ale rychle okouká je až překvapivě nesympatické obsazení, do kterého se člověk nedokáže dost dobře vžít, pokud mu všichni hlavní aktéři připadají jako hrozný jelítka, dokud si na ně po chvíli teda nezvykne a už z toho vyjdou jen jako takový menší jelítka :), viz Amy Smart a Ashton Kutcher. Příběh tady těch dvou to ale přinejmenším vyrovnává, takže určitě stojí za to na to kouknout, protože z takového počátečního zmatení se to nakonec docela působivě vrátí do určitých momentů, které jsou pak docela chytře dovysvětlené, i když ale není moc komu fandit zaprvé kvůli obsazení a za druhé kvůli událostem, které celou zápletku odstartovávají, protože prostě žádná z těch postav není "dobrá" a vůbec celá realita toho filmu je taková ta "špatná", což je ale na druhou stranu hrozně zajímavá věc na koukání, když to odhaluje různé špatné stránky společnosti a ještě v trochu lehčím kontextu vytěsňování špatných vzpomínek z dětství. Každopádně pětku tomu nedám, protože mi to přišlo spíš jen jako takové pokus/omyl v čase a třeba Svěrací kazajka se mi líbila mnohem víc a byla taková kompaktnější oproti tomuhle, ale i tak to byl zábavný časocestovatelský film :). A Ashton Kutcher je Jarek co na Adriena Brodyho nemá :). ()

eraserhead666

Dobře promyšlený příběh o osobním pekle a ceně za štěstí. Ashtona jsem měl vždycky rád, Amy Smartje sympatická a hodně mě zaujala Melora Walters. ()

Janek

Ale jo, ušlo to...kačer se snaží, scénárista taky, režisér asi taky...ale trošku tady smrdí přehodnocenost... :)) ()

Xeelee

Evane, na co máš ten nůž? Co byste dělali, kdybyste měli dar cestovat do vlastní minulosti? Každého určitě napadne spousta věcí, které by udělal jinak, ale nikdo už nedokáže domyslet důsledky. S časem totiž počet změn začne geometricky narůstat a pravděpodobnost, že se něco příšerně po****, se začíná přibližovat děsivé jistotě. Navíc je budoucnost nevyzpytatelná děvka, která má v rukávu spoustu překvapení pro jedince, kteří se jí rozhodnou fušovat do řemesla. Jak tedy zachránit milovanou dívku a kamarády před smrtí nebo jiným nezáviděníhodným osudem, když je jeden zásah do minulosti horší než druhý? Jako v každé časovce se najde dost chyb, ale jinak to je vynikající snímek, který mi trošku připomíná krátkometrážní Spin. | ► Director's cut: alternativní konec ()

Thomick

Na nějakej osud nevěřím, ale tady jsem se prostě jen nechal samovolně unášet, kam se režisérům zrovna zachtělo. A hlavně díky nim jsem se dostal až do stavu totální dojatosti (což se mi obvykle nestává a za to přidávám i pátou hvězdu), po jehož vyprchání jsem si mohl znovu ostrým pohledem změřit brilantní závěr, který mě tam dostal pro velký úspěch podruhé. I když tentokrát bez slz. Ale i v tom je síla filmařiny. Bravo, pánové Grubere a Bressi! ()

SOLOM.

Tento film jsem viděl už před hodně dlouhou dobou, takže jsem si ani moc nepamatoval o čem že byl. Zaujalo mě však docela vysoké hodnocení, které jsem mu udělil a tak jsem si ho prostě musel pustit znovu. No a ani na druhý pokus mě tento psychologický scifi kousek nezklamal. Režisérskému duu se podařil napsat nejen solidní scénář, ale především se jim vyvedla (skoro) na jedničku i samotná atmosféra. Která zcela jasně vévodí celému filmu. Oba pánové si dali se vším opravdu pořádnou práci, kterou se do detailů pokusili přenést i na filmové plátno. V tehdejší konkurenci podobně laděných filmů to nebylo nic jednoduchého, ale jim se to přece jenom podařilo.Dalším prvkem který je potřeba ocenit, jsou herecké výkony všech zúčastněných. Jak dětských herců, tak i těch dospělých a především dvojice Ashton a Amy si vedla na výbornou. 70% Ta smrt psa byla luxusní. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz