Motinski

Originálny námet so skvelými zvratmi čo netipnete ani náhodou. Scenár je neuveriteľne prepracovaný a svižné tempo tiež nie je na škodu. Film predstavuje divákovi miestami až desivé vízie ktoré vedeli vyvolalať obrovský miešanec pocitov, od napätia cez strach až k miernym šokom. Udržalo si to moju pozornosť po celý čas a na konci donútilo sadnúť si a rozmýšľať. ()

tatanapope

Začíná to celkem jednoduše . Dítě , které má traumatické zážitky , vytěsňuje vzpomínku , inu to se běžně stává , ovšem do chvíle než mu navrhnout , aby si psal deníky o tom , co si pamatuje a ukáže se , že i otec měl podobný problém a mladý Evan brzy příjde na to , že to je vlastně tak trochu dar .Film byl dobrý , myšlenka i zápletka se povedla a děj si mě udržel po celou dobu . Velmi slušný kousek . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

octopuska

Ashton ve své nejlepší roli, je to dobrý herec, ale většinou hraje v samých hovadinách, je to škoda. Film je dobře natočen, Amy Smart je také skvělá. Zajímavej příběh o cestování v čase zpátky. O snaze změnit chyby, která vše napraví snad k lepšímu. Ale pozor, kdo čím zachází, tím také schází!!!!! Dětští představitelé byli též skvělí, až morbidní, možná ještě víc uvěřitelní než dospělí. ()

jedna_vrana

Jason Treborn: „Nemôžeš sa hrať na Boha, synu.“ Film o mladíkovi, ktorý cestuje v čase, aby napravil minulosť. Čím viac sa však ohýba časopriestor, tým viac sa veci komplikujú. Dej je pútavý, napätie je dávkované v presnom množstve. Prekvapujúce, že Ashton Kutcher vie hrať! Film vás donúti zamyslieť sa, či súčasnosť je naozaj taká zlá, v alternatívnej realite by mohla byť ešte horšia. Čo takto prijať situácie, do ktorých sme postavení a žiť pozitívnejšie? Ešte jeden postreh (s odkazom na Tommyho) – aj maličkosť, ktorú poviete, urobíte svojim deťom, v nich zaseje semienko. Je na vás, aké. ()

markuc

Zajimavy film, ktery donuti k premysleni. Nadupany dej, mysteriozni zapletka, rychly spad - k neuvereni, ze to nekdo natocil za tak malo penez. Vadilo mi akorat to teenagerske prostredi, na to mam nejakou averzi. ()

Leni-cka

"Kdosi řekl, že něco tak nepatrného, jako mávnutí motýlích křídel může vyvolat tajfun, který zasáhne celý svět." teorie chaosu. Tenhle film mě okouzlil myšlenkou, která už se objevila sice ve spoustě filmech (př. THE BUG), že jakákoli maličkost ve vašem životě může mí nedozírné následky. Ashton Kutcher mile překvapil, že umí zahrát i něco lepšího než puberťáka v americké romantické komedii a Amy Smart zazářila. Na filmu by se našlo pár chyb a věcí co mi vadily, ale jako celek je to perfektní dílo se skvělým obsazením a hlavně úžasnou myšlenkou. ()

Honzíno

Škoda, přeškoda. V rukou zkušenějšího tvůrčího týmu bychom skutečně mohli zhlédnout jeden z nejpozoruhodnějších a nejlepších filmů všech dob, který by si své místo ve dvoustovce zasloužil. Takhle jsem ale dostal jen velice ambiciózní projekt s dokonalým (ale už ne originálním) námětem a silným ústředním motivem a krásnou hlavní dvojicí. Všichni hrají, co to dá, ale utopí se v množství nedotažeností a nelogičností. Takového potenciálu, jež je koncentrován na jednom místě, to je nevídaná síla, co přímo sálá z každičké vteřiny. The Butterfly effect je moderním nátlakovým snímkem, hordou zvratů a intenzivních scén tlačí na diváka seč mu síly stačí. SPOILER Doporučuji director's cut, kde pojem smutný (avšak výtečný a v důsledku jeden z nejlogičtějších momentů) konec vezme skutečně za své, i když budete ochuzeni o Oasis. Brilantně teenagerské. Je mi to tak líto.. málem přede mnou stál snímek, co mohl zlomit představy o zavedené a dlouhou dobu neměnné podobě sci-fi. Žalostný český překlad názvu._Po druhé projekci DC stahuji jednu hvězdu dolů. Výtečný námět a atmosféra jsou zazděné nemalým počtem logických bot. Film, který si nezaslouží být v top 300, 200, natož 100. 70% ()

lucieK

Skvělý film! Velmi zajímavý a neobvyklý příběh. Ke všemu perfektní soundtrack. Jediná chybička filmu je výběr hlavního hrdiny, Ashton Kutcher zrovna moc hrát neumí, ale i tak to byl pro mě jeden z nejlepších filmových zážitků. ()

Kamkon

Zpočátku to pro mě byl naprosto nehodnotitelný film, protože jsem nevěděla CO TO JE a stále si tuto otázku pokládala. O překvapení nebyla nouze a konec jsem opravdu nečekala. Několik dní jsem jsem tento film měla stále v hlavě a to jen tak nezmizí. Moje hodnocení můžete brát jako: a) tohle jsem ještě neviděla, neskutečný film b) byla a jsem z toho stále trochu mimo c) herci, které nesnáším, jsou zde hodně dobrý d) film má pravděpodobně své kvality, i když se mi ze začátku zdál naprosto nehodnotitelný, což se mi ještě nestalo .... ()

Karush

Veľmi kvalitne prepracovaný film, ktorý núti celý čas sa sústrediť na všetky drobnosti, aby ste sa nestratili v príbehu. Ashton Kutcher ukázal, že aj talent má. Myslíte, že keby sme mohli zmeniť minulosť, všetko by sa zmenilo? ()

capák

Vynikající mysteriózní thriller, který je postaven na originálním námětu. Scénáristům se naštěstí úplně nerozsypal pod rukama a podařilo se jim vystavět zajímavou úvahu na věčné téma co by se stalo, kdyby... Určitě by se tady dalo najít pár nedostatků v logičnosti a návaznosti děje, který navíc ke konci už nedokáže tolik zaujmout, protože nám neustále předkládá jen nové a nové vize po zásahu hlavního hrdiny do minulosti. Ale film jako celek je tak neuvěřitelně působivý, že nad menšími chybami přimhouříte oči. A výkon Ashtona Kutchera není nijak převratný, ale v rámci jeho možností je pro něj tenhle snímek určitě nadstandart. ()

Kaferano

Toto téma mám obzvlášť ráda. Za nejlepší toho druhu považuji film Lola běží o život. Mezi horší řadím film Pan Nikdo. Osudový dotek je někde uprostřed. Ale možná, že pan režisér (nebo oba) se soustředěně zahledí do scénáře, všechno se rozklepe a my budem zničehonic sázet všichni do hodnocení pět hvězdiček... ()

Dado

Púšťať sa do tematiky cestovania v čase je pre filmárov vždy nemalý risk spočívajúci najmä v tom, či budú schopní udržať celé dianie na uzde a nedovolia, aby ich výsledné dielo nieslo so sebou množstvo nevysvetlených vecí a najmä nelogickostí. Práve Osudový dotyk je tým filmom, v ktorom na prvý pohľad všetko do seba pekne zapadá, no pokiaľ sa začne človek nad jednotlivými dejovými zvratmi zamýšľať a rozoberať ich, nájde hneď niekoľko bodov, ktoré si navzájom odporujú. Aj napriek chybám je to veľmi dobre zrežírované sci-fi s nemenej dobrou atmosférou, ktoré by si však do hlavnej úlohy možno zaslúžilo o niečo lepšieho herca, i keď Kutcher sa bez diskusie so svojou rolou snaží vysporiadať, ako najlepšie vie. (80%) ()

DaUr

I po druhém zhlédnutí (s odstupem několika let) stále úchvatná záležitost a jeden z mých TOP 8 filmů, ačkoliv nyní již na hranici guilty pleasure - těch logických lapsů a nejasností je tam přece jen poměrně dost. V tomhle případě jsem ale ochoten odpouštět. ()

Ryuuhei

Dosud se jednalo o můj #1 film, jaký žádný jiný nedokázal překonat. Nyní jsem se podíval znovu s důkladným časovým odstupem a zřejmě nadešel čas hodit ručník do ringu. Ano, ohromně se mi líbí myšlenka pojmout cestování časem, respektive alternativními časovými liniemi, jako formu určité nemoci. Stejně tak se mi líbí motivace hlavního hrdiny Evana nejprve zjistit, co se skrývalo za jeho výpadky paměti, posléze napravit svým ne zrovna správným jednáním zpackanou minulost. A zde přichází ten kámen úrazu - a ne, nejsou to herecké výkony, s těmi nemám nejmenší problém, Ashton Kutcher je zde skvělý a stejně tak i zbytek hereckého osazenstva, tam můj názor nikdo nikdy nezmění. Ani v atmosféře, či zpracování, všechno vizuální a pocitové funguje na jedničku. Problém je jen a pouze ve scénáři - zde prezentované časové paradoxy zkrátka nedávají smysl. Když film vidíte poprvé, nepřijde vám to. Podruhé už se nad lecčím pozastavíte, ale pořád mermomocí nehledáte chyby. Ale potřetí už víte, co očekávat, začnete se nad tím zamýšlet a dojdou vám mnohé souvislosti, jaké vám celý pokus o nový požitek neskutečně pokazí - a tak se stalo i mně. Hlavní hrdina při zjištění, že se čtením svých deníků může celkem snadno dostat do určitých okamžiků svého života, začne dělat zásadní chyby, kterými naprosto rozvrtá svou budoucnost (resp. současnost). Jenže namísto toho, aby se v této zpackané současnosti pokusil navrátit do stejného bodu v minulosti a věci udělat třeba 10x jinak, dokud to nevyjde (a že tu byl pro to prostor), se pokouší prozkoumávat úplně jiné časové body a vesele chybuje zase v nich. Stejně tak, když se u jedné ze scén rozhodne přesvědčit svého spoluvězně o zázraku, vrátí se do minulosti a provede věc, která by v normálním případě vedla k vytvoření úplně jiné časové linie a ne k návratu do stejného okamžiku, jen s patřičnými fyzickými šrámy na těle. Je tu hromada, opravdu hromada děr, nelogičností a zkrátka skutečností, jaké v člověku vzbuzují akorát samé „proč“. „Proč se nešlo vrátit do stejného bodu a udělat to znovu a ještě jinak,“ nebo „Proč některé změny v minulosti skoro vůbec neovlivnily budoucnost?“ Film je opravdu působivý, pracuje skvěle s emocemi, které s vynikajícím závěrem gradují a celý děj by bez všech těch nelogičností neutvořil takovýto celek. Ale je to zkrátka kaz, který nelze přehlížet a přes který se já, fanoušek subžánru cestování časem a obecně milovník časových paradoxů, zkrátka nepřenesu. Jak jsem řekl na začátku - můj plán film ponechat v top 5 nevyšel a já jsem zklamaný. Nadešel čas názor s těžkým srdcem přehodnotit a ubrat na hodnocení, které se v procentuální rovině dosud drželo na 98 %. Film zde symbolicky ponechám na pěti, ale jsem mentálně možná na čtyřech hvězdách a klidně bych šel i níž. Běžný divák nad tím asi takhle přemýšlet nebude a snímek si užije naplno. Já nemůžu jinak. ()

Lachtaan

S velkým přesvědčením mohu konstatovat, že neexistuje zamotanějšího a paradoxně pozoruhodnějšího sci-fi thrilleru. Žádné mnou doposud zhlédnuté dílo si nedokázalo s časovou smyčkou vyhrát tolik jako Osudový dotek, ačkoli se nelze čiře bavit o stejném tematu jako například v Source Code. Kdysi ještě nerozkoukaný Ashton Kutcher všemu přidal to zmatečné temno, které si mě naprosto získalo. A od té doby u mě měl Butterfly Effect vyhráno, přestože to je film, který si musíte po nějaké odmlce pustit znovu, abyste mohli s rukou na srdci říct, že jej chápete. Já jsem si prozatím užil tu první část - opojení nepochopeným příběhem. ()

lennyd

Kdysi jsem četl jednu knížku, kde bylo možné cestovat časem. Cestovatelé do minulosti však měli povoleno chodit jen po speciálních vyznačených cestách. Jeden z nich nedopatřením šlápl vedle - a zašlápl motýla... Tím jejich pouť do minulosti skončila, protože neexistovala budoucnost, do které by se mohli vrátit. Film je velmi podobný tomuto námětu. Evan Treborn (Ashton Kutcher) má během dospívání jistá "zatmění", ze kterých si vůbec nic nepamatuje. Později, až je dospělý, objeví cestu, jak se pomocí svých deníků do těchto "zatmění" vrátit, a změnit situaci která nastala.. tímto samozřejmě změní i svoji budoucnost .... Na první pohled nízkorozpočtový film, který mě však velmi překvapil svojí kvalitou. Super scénář, skvěle natočeno. A Ashton Kutcher se konečně vymanil ze svých romanticko komediálních rolí, a ukázal, že je opravdu dobrým hercem... Jeden z nejlepších filmů tohoto roku!!! ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz