Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

dr.fish

Nápad sám je natolik dobrý, že už téměř není co zkazit. Když si matka a dcera prohodí těla a mysl zůstane, musí to být prostě hlína. Tentokrát to je navíc výborně zahraná a vcelku i slušně napsaná hlína. Dá se určitě namítat, že by se z toho dalo vyždímat víc, ale to by zase asi nebyla komedie pro všechny lidi na této planetě, jak to jsou amíci zvyklí točit. Z výměny těl vychází takové množství prekérních situací, že je celý film na co koukat, a ani divák nestihne přemýšlet, zda to či ono do sebe logicky zapadá nebo ne. Zkrátka dobrá zábava, masívní hepáč, paráda. Navíc, kdo chce vidět Lindsay jako pěknou holku než se z ní stala zrzavá velryba, je to jedinečná příležitost. 80% ()

KajusaK

Dokonale promyšlený příběh, který mega pobavil. Skvělý nápad dotažený až do konce. Úžasně zvolení herci. ()

WolfR

Originální námět, výborné herecké obsazení, ale prostě se stálo nemohu zbavit dojmu, že se z toho dalo vytřískat mnohonásobně víc, silné 3 hvězdy. ()

wendelin9

Jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděla... V hodně scénách jsem se málem smíchem udusila (to nepřeháním!) a některým gagům se budu nejspíš smát ještě dlouho... Jamie Lee Curtis je fakt úžasná - líp pubetální dceru v těle matky nemohla zahrát... Doporučuju :) ()

daEmoNickY odpad!

Kamarad mi volal, ze je to pry komedie, pry nic tak vtipneho uz dlouho nevidel. Chvili jsem uvazoval jak mu rict, ze vlastne neslysi ... nastesti zavesil. Vedel, ze kdyz to nezavesim do 10 vterin, tak jsem to polozil, odesel a nechal ho se vypovidat. .... Zapletka tam je poradna (-) az uplne na konci, do te doby . To, ze jeji mati bude taky trosku rejdit jsem cekal mnohem driv a ani pozdeji jsem se nedockal sarkasmu (po starsich zenach totiz rejdi muzi, zeny se zmohou pouze na tutlani). Vtip (-) komedie vznikla jako procesi oslavujici penis http://depthome.brooklyn.cuny.edu/classics/dunkle/comedy/komos.htm a Lindsey zklamala http://images.google.cz/images?as_q=lindsay+lohan+naked&safe=off . [ "Slunce na ne nesviti abychom se jim mohli zasmat jak mlade panny" --- hlaska pro babicky ] Uvazovani Ze si pozvali svoje manzelky a dcery a krom antidepresiv zadny rozdil nenasli? Ze vtipy vzali zrovna z zidovskych prirucek? Ze napsali zapletku pruhlednou jako sklenice plnoa starecke stolice? ()

vesper001

Lindsay Lohan jsem vždycky registrovala jen periferním viděním jako rychle zkvašenou filmovou hvězdičku a stálici bulvárního nebe. Až u téhle komedie jsem si řekla, že je té holky škoda. Nejenže jsem se vydržela dívat až do konce (!), ale fakt jsem se pobavila (!!) a dokonce ani ten povinný americký konec nebyl tak strašný, jak jsem očekávala (!!!). Budu držet LL palce. ()

URBAN

Už jsem viděl mnoho takovýchto filmů abych na tomto viděl něco jedinečného nebo něco poutaveho. A postavy v tomto filmu mi nikterak nesedly a k tomuto filmu teda taky moc nesedly navíc jsem se moc nezasmál. ( 9.11.14/MAC ) ()

Šuplík

Nie žeby tu nebol nábeh na hovadzinu, ale v tomto prípade to prepáčime. Dlh vyrovnáme niekde inde, hehe. Lebo ako tuná stvárnili vzťah medzi matkou a dcérou, to malo dačo do seba. A samozrejme Lindsay Lohan. "Anno, pojď sem. Máma je tuhá." ()

baruss

Dá sa povedať, že unikát svojho druhu. Konečne pozerateľná romantická rodinná komédia. Som veľmi spokojný. Lindsy je naprosto k sežrání. ()

SG_ever

A to tomu ještě hodně přidala hlavní-mladší představitelka, protože tu herečku má fakt rád. Jinak ničím světoborná rádoby komedie, určitě pro holky lákavější než pro chlapce, protože ty témata jdou dost mimo mě. Z hodně zavřenýma očima ještě 3. (50%) ()

Mirokukii

Velmi zábavná rodinná komedie s originálním nápadem, tolik omývaného tématu-vztah dcera vs. matka. Lindsay Lohan s Jamie Lee Curtis se náramně sehráli a zahráli. Zejména pak Lee Curtis prostě válí. Velká sranda s výborným živákem na závěr. ()

Lachtaan

Nečekaně výborná komedie, o které vím už od dětství vlivem četných televizních repríz, viděli jsme ji ovšem až nyní a nejednou se zasmáli fakt funkčnímu vtipu. Jamie Lee Curtis si roli puberťačky musela ohromně užívat, u Lindsay Lohan je škoda, co se s ní po takhle dobrých rolích stalo a zdejší dvojka Harry a děda je tou nejlegračnější, co v té ještě dobré éře amerických komedií můžete vidět. [viděno na Disney+ 8.2.2024] ()

_DAVE_

Kupodivu inteligentní komedie o věčne rozhádané matce a její dceři. Cestu zpátky k sobě mohou ty dvě nalézt asi jen díky zázraku. Mile překvapil návrat J.L. Curtis která pořád dokáže hrát šestnáctiletou poberťačku stejně dobře jako matku ve středním věku.. ()