Bravurní Lukavský a Vala pronásledují nesmlouvavého krutého vraha schovaného za rouškou noci a šumavské bažinné mlhy.(26.8.2008)

Je to velice politicky zabarvené, ale ani to člověku nesebere zážitek z dechberoucích akčních scén, z účasti Vladimíra Menšíka a z výborné kriminální zápletky.(16.3.2009)

• Britrik

Doporučuji knihu. Je daleko výživnější. Plná otylých kněží a zmatených mládežníků, kteří chtějí prchnout z komoušského ráje na zemi. Jak plačtivě popisuje smrt hrdinných pohraničníků, když to konečně od nějakého "naroušitele" koupili! Žůžo kůžo. Film je totéž v bledě modrém. Radovane, proč?!(1.10.2011)

Brilantně natočený film, kvalitní herecké obsazení, žádná ideologie, pouze natočena pravda, před kterou nelze zavírat oči. Taková tehdy byla doba a nic na tom nezmění to, jestli se nám to líbilo nebo ne. Byli to naši chlapci dosazeni na nejhorší a nejriskantnější místa na vojně. Buďto plnili své povinnosti anebo šli ke zdi za vlastizradu. To neznamená, že souhlasím s tím, co se dělo ! Jenže za vším byli, bohužel, lidé kteří takové rozkazy dávali a za námi byl ještě 40 let Sovětský svaz. Tak si vyberte ! Psal se rok 1948 ! 27.2.2013 .... POZNAMENÁVÁM, že tohle je film, který nestárne, je furt IN a má i mladé generaci co říci. Radovan LUKAVSKÝ absolutní jednička !(7.10.2007)

když opomenu šílené překrucování faktů, natočené je to fakt mistrovsky.(29.12.2008)