Je večer, malé dítě leží v postýlce. Pohádka jako korálky na stříbrné nitce: pasáček vedl ovečky přes úzký můstek, a tak mohly jít jen jedna za druhou. První ovečka, druhá, třetí, čtvrtá… Ovečky vstoupí do snu holčičky, která má domov tady – v nemocnici. Hana (Ž. Fuchsová) je dítě s těžkou srdeční vadou. V nemocnici je častěji, než v dětském domově. Doma je v nemocničním pokoji, u „dědka“ primáře (V. Brodský), u sester, a pocity pohody prožívá především s uklízečkou Anežkou (V. Galatíková). K té má malá Hanka nejblíž. Ten příběh se jmenuje jako pohádka: Počítání oveček. Nechce vyloudit slzy dojetí. Pokud přijdou, měly by vycházet z poznání, že obyčejné lidské srdce je největší silou proti bolesti. (Česká televize)

Jeremiah

Další z filmů K.Kachyni, kde hraje hlavní roli lidskost, tak málo zřejmá a viditelná v dnešní společnosti. Stýská se mě po ní ! ()

zahadum

Krásne, citlivo jemne smutný príbeh malej Hanky ktorá kvôli srdcovej vade je v nemocnici celý život...realisticky spracované prostredie nemocnice s originálne pojatými postavami....Fuchsová hrá priam na Oscara...výborná Galatíková a tradične skvelý Brodský. ()

zdeny99

Klasický hořkosladký Kachyňa v nemocničním filmu o malé holce, která trpí srdeční vadou. Doktoři ji drží na lůžku v nemocnici, aby jí zachránili tělo, přitom duše strádá. A když se vydá ven na pouť, dopadne to zle. [1889. hodnocení, 78. komentář, 76%] ()

Bozvav

Poetický a trochu smutný příběh, kde herecky excelují žabec Fuchsová, skvělá Galatíková, Divišová a "dědek" Brodský. Za mne 85% ()

brumbrum

Krasne ;-).. Ludske, mile, citlive.. A ti zemrel manzel.. - No to zacina moc dobre, tak optimisticky, to se mi libi.. :---)). Fakt dobre. 4* v pohode, vtedy sa este vedelo, jak natocit dobry film.. ()

PavelZava

Smutný příběh osamělé holčičky se srdeční vadou, které pomahájí všichni v nemocnici nebýt sama, obveselit a nahradit rodinu, což se možná podaří až osamělé uklízečce Anežce. Nejlepší postavou je údržbář Rumcajs (Peter Debnár) ()

tranquill

"100 tet nenahradí 1 mámu!" Zde není co řešit. Fantastický výkon Žanety Fuchsové, ale i ostatních protagonistů. Jinak jistě velmi reálné a dojemné drama, které rozhodně dokáže probudit emoce. ()

chrispe

Nevydírající drama, spíš milé, jestli se to tak dá napsat. A rozhodně koukatelné, poutavé, citlivě natočené. ()

kondor77

Dám přednost těm kvalifikovanějším, co se týče recenze. Na mě moc smutný, ale tím myslím vážně smutný. Kachyňa co se týče deprese ztratil úplně přehled o tom, co se mu děje na place a nabídl film, který mě rozbrečel. A já nerad brečím. ()

Martin79

Velice milý film, který má silný a zároveń hořkosladký příběh. Bohužel, ale bez větších zvratů. Jinak hlavní hvězdou je pro mně zde Věra Galatíková (u Žanety Fuchsové se s tím počítá). ()

rivah

V nemocnici řádí jedna osiřelá holčička s těžce nemocným srdcem, ostatní jen přihrávají, což na dobrý film nestačí. ()

Pulper

Film jako takový není nic extra. Klasický Kachyňa včetně jeho zvláštní kamery. Co z toho dělá dechberoucí zážitek je standardně kvalitní hudba Lubomíra Fišera a výkon Žanety Fuchsové. Podle tohohle filmu bych si myslel, že vyrůstala v děcáku nebo nemocnici, protože to je bez legrace na Oscara. ()

thomasnikrs

Normálně bych odpřísáhnul, že v hlase Debnára slyším Zahajského... pěkný film.. Vzpomínám na Věrku.. úžasná herečka.. ()

ostravak30

Dítě, které nezná nic než nemocniční pokoj a přitom touží zažívat věci zcela běžné, jako jiné děti. A žena, která sama žádné děti nemá a vlastně už nikoho. Přesně v kachyňovském duchu, skvěle zahrané od všech. Žaneta Fuchsová byla jednou z nejtalentovanějších dětí ve filmovém průmyslu a mezi holkami určitě nejtalentovanější. Věra Galatíková se zase přesně na tyto typy rolí hodí. Skvělý televizní film, který uteče jak voda. ()

Pitryx

Malý rozjívený fracek, drzý až na půdu si dělá v nemocnici co chce a lidi tomu fandí. Já ovšem ne a tak jsem k tomuto filmu víceméně kritický. Sice uznávám, že je natočený profesionálně a herci to zvládli na jedničku, ale ta malá krůta mne vytáčela celý film. ()

Lish84

Smutné, místy i tísnivé (hlavně díky ruční kameře) a přitom krásné a dojemné. Není to film, kterému lze propadnout od první minuty. Přiznávám, že zpočátku mě i lehce nudil. Do svého světa vtáhne lehce a nenásilně. Nehraje prvoplánově na city: jakkoli by měl divák nejvíc soucítit s postavou malého děvčátka v podání vynikající Žanety Fuchsové, tak zrovna ona lítost vůbec nevyvolává. To spíš postava Věry Galatíkové nebo Naďi Konvalinkové (malá Hanka ji odbývá, protože žárlí, že se vdává). Sympatie vzbudí postava primáře ve výborném podání Vlastimila Brodského, kterého Hanka něžně oslovuje "dědku"… ()

route60

Film na který nedám dopustit Karel Kachyňa uměl vyprávět tyto malé příběhy jako nikdo jiný a Žaneta Fuchsová byla skutečně talent, nemohu dát méně než 5* ()

honzic

Kachyňu mám rád, ale tentokráte mne film tolik nevzal, dobrá hudba, režie, celkem i scénář, ale Lucie postrach ulice opět v hlavní roli je už stejná tlačenka 80. let jako malý Holý, ne že by ji to nešlo, ale tak nějak ta role je tím zcela zaškatulkována do jednoho typu holky pořád dokola.Hodnocení: 60 % ()