Brandon

Verhoevenův plecháč byl lepší jen fous. Hmm, spíš o tišťák. Commodore Amiga stojí za speciálními efekty? No to mně teda posol bulvu ;-) ()

JohnSmith

Podstatně horší než jednička. Děravý scénář,záporák bez trochy šťávy. Celý takový divný,jakoby o ničem. Škoda. ()

fefee

O malinko slabšie ako jednotka no vôbec by som nepovedal že horšie, naopak humor, akcia, brutalita a vizuálne efekty sú rovnako podarené ako v jednotke. Jednoducho a účelne natočené na pobavenie diváka a to sa mu darí. ()

pravdovravny

Pokračovanie je snáď o 1% horšie oproti jednotke. Tentoraz sa môžete tešiť na silnejšieho protivníka a na epické porovnanie síl starý vs nový Robocop :) ,,To te sere Murfy? Kain, kain mne sere". Hlášok tu bude kopec.:) ()

lykan9

U kormidla sice již není Verhoeven, ale Irvin Kershner se druhého Robocopa zhostil na výbornou. Mě osobně v tomto pokračování nechybí vůbec nic a kvalitativně se dvojka skoro rovná jedničce. ()

Spock

Druhý díl není žádná sláva. „Hereckých“ momentů rozhodně nepřibylo. Děj filmu se mi osobně taky nelíbí. Akční scény se sice snaží úroveň filmu pozvednout, ale je to podle mě slabá náplast na zklamání. Nebýt samotného RoboCopa a jeho „výkonu“, tak bych šel s hodnocením níže. ()

KASUGI

Neskutečně brutální! Lidé tu umírají jak na jezdícím pásu a to naprosto cynickým způsobem. Na tenhle film mám hodně nostalgické vzpomínky, kdy se zhruba zároveň s premiérou filmu v herních maringotkách objevila coin-up verze. Takže kdykoliv někde uvidím onu videohru, vzpomenu si na film a obráceně. Prostě nemůžu jít pod pět hvězdiček. Holt síla nostalgie! ()

Ichabod

Opravdu špatní záporáci a stupidní dialogy (místy ovšem dokonale komické viz "behave yourselves" zatímco se v konferenční místnosti řežou dva roboti) shazují už tak blbou story z jedničky do úplných pekel a atmosféra se taky dosti vytratila. Několik opravdu debilních reklam a TV spotů ovšem připomíná původní tvorbu a celkový dojem že budoucnost vypadá zle a uboze čímž paradoxně navazuje na Verhoevenovu message prvního filmu lépe jak skrze "tragického superhrdinu". btw Narco-robot a ten způsob jak RoboCop střílí patří mezi největší hlouposti co jsem viděl za dlouhou dobu, o to smutnější že v jednom filmu. ()

fiLLthe3DD

Od Robocopa 2 jsem čekal trochu víc. Scénář je stejný jako u prvního dílu(jedna akční scéna za druhou). Násilí z filmu čiší snad v každém záběru(stejné jako v jedničce). Tím nejlepším však zůstávají speciální efekty,které působí kvalitním dojmem i v dnešní době a směle se vyrovnají i současným snímkům. Trochu mi vadila délka,díky níž mnohé scény nudily a působily otravně. Je to lepší než nejnovější verze Robocopa,ale i tak se tahle dvojka nemůže vyrovnat skvělé jedničce... 55% ()

Smileface

Robocop má tentokrát nového nepřítele,na první pohled silnějšího než je on sám.Nakonec to Robocop(narozdíl od tvůrců) určitě v pohodě zvládne. ()

Šakalík

Já bych netvrdil, že je dvojka zase o tolik horší než jednička. Po trikové stránce je to mílový krok kupředu, i když obsahově to je prostě jen „dvojka“, ale několik výborných scén se tam určitě najde (Robocop na motorce, souboj robotů ve výtahové šachtě a vůbec celý ten závěrečný masakr). Je dobře, že Kershner filmařsky navázal na Verhoevenovu jedničku, a tak i ve dvojce najdeme ty báječné televizní vstupy s reklamou (které pak Verhoeven dovedl k dokonalosti ve Hvězdné pěchotě). Bohužel samotné postavy jsou neskutečně ploché (typická toť bolest akčních filmů raných devadesátých let), kdy ten malý, protivný kluk je chytrý jak rádio, zatímco starosta Detroitu se chová jako labilní šašek a šéfové OCP jsou „kmotrovsky“ nad věcí a nedotknutelní. Ale jako celek to pobaví i dneska, přestože to je možná zbytečně dlouhé a nějaký finální prostřih by tomu vůbec nevadil. ()

kenkaku

Paul Verhoven předal taktovku Irvinu Kershnerovi a je to znát. Stylizace je sice velmi podobná, ale už to není úplně ono. Přibylo více akce a robotů a děj celkově více získal na dynamice. Pro mě stále více než standard a poslední RoboCop co stojí za vidění... o to více si ty 4 hvězdičky zaslouží. ()

Arkanoid

Prvé 3 minúty správ mi prišli celkom zbytočné, ale šli v šľapajách originálu. Po nich sa začína paródia na zločin, na ktorú sa dobre pozerá. Zlodej okráda zlodeja, výpalníci zle načasovali výbuch. V príbehu chýba znovuzrodenie. Už vieme, že Robocopa ťažko poraziť a väčšina zločincov na neho nie je pripravená. Našťastie to neplatí už po prvej polhodine, kedy sa Robocop chytá do pasce a máme tu roboxpliotation. Robocop zasa nie je pripravený strieľať na underage zločinca, lebo to nemá naprogramované. OCP Robocopa po jeho zmrzačení preprogamuje na slušného robota, bohužiaľ to je málo vtipné. Záporní hrdinovia tu nie sú tak kvalitní, ako v origináli, čo sa prejavilo aj na poklese brutality, ktorej scény v origináli boli mrazivé. Nehybná filmová scéna, ktorá má evokovať mrakodrapy a celé mesto v scéne na streche dodáva akcii len trápnosť. Rozoberajú sa aj emócie Robocopa ku žene Alexa Murphyho, pretože krúžil po ulici okolo jej domu, no nechá sa firmou OCP presvedčiť, že on nie je Alex Murphy a tak svoje snahy na blízkosť ku žene vzdáva. Z vtipných vsuviek poteší reklama na modrý opaľovací krém, ktorého si stačí na seba naniesť len pintu a človek je spoľahlivo chránený hodiny alebo záverečné prekročenie mŕtvoly, pričom biznismana naháňajú médiá. Pri sledovaní prevládlo viac negatív ako pozitív, čiže zbytočné pokračovanie. ()

PALINO

ROBOCOP 2 je veľkolepejší, drahší a akčnejší, ale napriek tomu kvality a kúzlo prvého dielu nedosahuje. Irvin Kershner preberá väčšinu prvkov z prvého Robocopa a tak som trošku sklamaný, prečo neprebral i vynikajúci ústredný hudobný motív od Poledourisa. Nie žeby nový motív od Rosenmana bol zlý, práve naopak, ale keď je niečo dobré, netreba to meniť. Tiež nepovažujem za prospešné, že sa film počas svojej druhej polky odohráva niekoľko desiatok minút bez svojho hlavného hrdinu a sústredí sa na vznik mechanizovaného Caina, vďaka čomu film stráca a trpí. A ak by som mal ešte porovnať ROBOCOPA 2 s jedničkou, tlačí sa mi do úst ešte jedno slovo: je béčkovejší. ()

KoRner

Ja neviem, videl som to po rokoch a znovu sa mi to veľmi páčilo. Špinavé ulice, nekompromisná streľba, plno nevinných mŕtvych, kinder-gangster a samozrejme RoboCain. Tá scéna z hangáru ma vydesila rovnako ako pred rokmi, to bude asi tymi poctivými efektami, ktoré mi prídu ďaleko zaujímavejšie a reálnejšie ako tie digitálne. ()

iXtr3m3

Tak medzi touto časťou a prvou je taký istý rozdiel ako medzi T1 a T2, samozrejme v prenesenom význame slova. Krvavé, temné, drsné, menej parodické, viac nereálne, ale dobré... až na toho fagana, ktorý robil akože drsňáka, za toto by som scenáristu, kasting aj herca zabil na mieste, to bolo tak mimo, až mi je z toho zle, našťastie skončil ako skončil, tak mu treba a preto nostalgických 90%... ()