Spartakus: Krev a písek (TV seriál)

• Česko

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2010, 33x60 min

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah, Jai Courtney, Anna Hutchison, Nick E. Tarabay, Antonio Te Maioha, Dustin Clare, Katrina Law, David Austin, Siaosi Fonua, Stephen Dunlevy, Craig Walsh Wrightson, Eka Darville, Raicho Vasilev, Daniel Feuerriegel, Ande Cunningham, Janine Burchett, Brooke Williams, John Bach, Lliam Powell, Mark Mitchinson, Campbell Cooley, Karlos Drinkwater, Matthew Chamberlain, Tim Foley, Tania Nolan, Mia Pistorius, Brooke Harmon, Matt Gillanders, Greg Ward, Jon Brazier, John Way, Tim Cronin, Matthew Saville, Cynthia Addai-Robinson, Reuben de Jong, Kyle Rowling, Marcus Johnson, Dylan Hopkins, Bonnie Sveen, Hanna Mangan Lawrence, Michael Hurst, Ellen Hollman, Alain Chanoine, Simon Merrells, Christian Antidormi, Pana Hema Taylor, Gwendoline Taylor, Jenna Lind, Tom Hobbs, Todd Lasance, Cohen Holloway, Peter McCauley, Jared Turner, Richard Norton, Paul Glover, Luna Rioumina, Conan Stevens, Catherine Boniface, Lauren Shaw, Ditch Davey, Joseph Naufahu

Produkce:

Rob Tapert

Dlouho jsem se takhle "nezažrala" do nějakého seriálu. Spartakus je nabit energií a touhou po pomstě, která přijde v posledním díle se vším všudy! Skvělé výkony Andyho Whitfielda, fantastická muzika i efekty a nestydatý sex..to je to kouzlo Spartaka! Ve svém oboru jednička!(31.10.2010)

• k212

Já se při tomhle římském konglomerátu sexu, násílí a bezduchých intrik bavím, opravdu. A není to psychologicky propracovanými charaktery, nosným dějem, výpravou či technickým zpracováním - neboť to všechno je opravdu špatné až hyperbolizovaně samoúčelné. Bavím se prostě tou báječnou nepovedeností.(15.8.2010)

Totálny náser na TV obrazovkách. Domácnosť toľko krvi, odseknutých končatín, odhalených sexuálnych partií a prirodzení, sexu a nadávok ešte nezažilo. A to všetko vystajlované na nerozoznanie od 300, ktorý tým, že je určený priamo na obrazovky vyznieva ešte drsnejšie. Toto sa pred 22 hod. vysielať rozhodne nebude. Režisér si u mňa, po nevyužitom Bitch Slap (a Erin Cummings), dokonale napravil reputáciu. To patrí pre prvú časť, po druhej už tak nadšený nie som.(23.2.2010)

• - Oenomaus, jeden z lídrů povstání, byl ve skutečnosti Gal, zatímco v seriálu je ztvárněn Peterem Mensahem, hercem tmavé pleti. (Morholt)

• - Když byl Spartakus rebelem, Glaber již o funkci praetora neuvažoval, protože jím už byl. (L3G1ON4R)

• - Představiteli hlavní role Andy Whitfieldovi byl diagnostikován non-Hodgkinov lymfom, v důsledku čehož bylo natáčení druhé sezony odloženo. Dne 11. září 2011 pak herec rakovině podlehl, a proto ho v jeho roli nahradil Liam McIntyre, kterého vybral sám Whitfield. (Zaprtek)