Spartakus

TV spot 2
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

ledzepfan

Jó tak tohle je fakt a na férovku přímočará cool drsňárna, která má nějákou divnou shodou náhod dokonce i hlavu a patu......Mám z toho pocit, že tady se tvůrcům povedlo to o co se neúspěšně snaží celou dobu Tarantino=toz.natočit brak,který bude stejně brakoidně kultovní jako filmy ze kterých krade a čerpá inspiraci....300je tu vykrádána někdy až doslovně,hodně lacině a levně-ale kupodivu to tak něják funguje....Herci jsou většinou průměrní až slabí ale né vždy a všichni....digitální triky jsou neuvěřitelně cool a jejich lacinost vypadá spíš na umělecký záměr než nedostatek peněz.....Scénář mě překvapil asi nejvíc-protože to co se ze začátku tváří jako lobotomická zástěrka a podklad pro kozy a cákance krve-se v průběhu několika dílu vyloupne v krásně propracovaný a propletený příběh plný drobných intrik,náznaků psychologie a zvratů,které mě nejednou posadili na prdel.............Na konec přihodím radu,kterou jsem před sledováním Spartaca dostal i já : Vydržte-První 2-3 díly totiž vypadají opravdu hloupě a leckdo díky tomu seriál odloží=chyba-cca od pátého dílu to už má slušné grády a kdo má rád tenhle typ zábavy-toho to už nepustí.........Nářez!(doslova) ()

draggo

S01 - Blood and Sand: Mimořádně povedený (pseudo)historický seriál bez jakékoliv cenzury, ukazující charakter doby v tom nejsurovějším hávu. Ze začátku jednoduchý příběh se postupně začne zamotávat, každý díl dokáže i několikrát vyrazit dech překvapivou pointou a nakonec vždy skvěle vygradovat, což platí dvojnásob zejména pro finále, u kterého jsem jen mohl vzdychat slastí. Intriky, podvody a lži jsou tu každodenní realitou a za přátelským úsměvem se vždy může skrývat touha po smrti druhého. A do tohoto světa přichází Spartakus (mimo jiné mě překvapilo, že to není jeho pravé jméno, jsem zvědav, jestli nám ho tvůrci někdy prozradí), vytržený z domova, zrazený spojenci a připravený o svojí milovanou ženu. Ze začátku horká hlava, po čase šampion věrný pánovi a nakonec vůdce revoluce. Andy Whitfield se v jeho roli opravdu našel, byl mi od začátku neskutečně sympatický a je ho strašlivá škoda. :( I ostatní postavy se postupně skvěle vyprofilovaly tak, že nebylo možné nemít k nim nějaký vztah. A když jsem viděl jak umírají, nemohl jsem se ubránit pocitům smutku ani radosti. A že se tu umírá často - přeci jen se pohybujeme mezi gladiátory. Jednotlivé souboje mají skvělou, často i přepálenou choreografii se spoustou zpomalovaček a až přehnaných krvavých efektů - tady se autoři skutečně nebáli ničeho a ukazují nám souboje na život a na smrt v celé jejich cti a slávě. A ačkoli se odehrávají vždy v té stejné aréně, každý z nich má díky propracovanému příběhovému pozadí něco do sebe a já jsem se vždy přistihnul, jak mým oblíbencům držím palce a skoro nedýchám napětím - žít v Římě, tak by hry byly určitě moje oblíbená zábava. :) A rozhodně je třeba dodat, že se umějí ohánět i jinými věcmi, nežli jen mečem (místy to připomíná spíš nějaký historický softporno), což v kombinaci s docela barvitým jazykem (přiučil jsem se spoustu anglických nadáveka sprosťých slov :)) vytváří skutečně drsný a realistický dojem z celého seriálu, kde nás autoři neochudili vůbec o nic. Samozřejmě je tu hodně velká dávka stylizace, která ale slouží k dotvoření celého dojmu - ladění do teplých barev, přehnaná krev, epická hudba střídající smutné ženské vokály s intenzivním rockovým stylem - i díky tomu jsem se do toho dokázal tak ponořit a celý mě to zatraceně skvěle bavilo. Kill Them All! /95% a 5*/ Oblíbené epizody: The Thing in the Pit, Shadow Games, Party Favors, Kill Them All --- S02 - Vengeance: Po smrti Andyho Whitfielda (R.I.P.) jsem se hodně bál, jestli seriál dokáže pokračovat dál ve stejně skvělé kvalitě. Stejně tak jsem byl zvědav, jak se seriál vypořádá s tím, že už se nejspíš do arén moc nepodíváme - neutrpí tím ty skvělé akční scény? Žádný černý scénář se naštěstí nekonal. Liam McIntyre je skvělá náhrada a po pár epizodách už jsem přeobsazení nijak nevnímal. Vypadá skvěle a role vůdce mu sedne. Příběh taktéž prodělal velké změny. Z rozpálené Capuy, jejích vil a arén se částečně přesunul do divokých lesů a opuštěných hor, touhu po slávě nahradila touha po svobodě pro všechny. Určitě je to ušlechtilejší myšlenka, a Spartacus se svými proslovy by snad dokázal přesvědčit každého, aby popadl meč a šel za ním až k branám pekla. A jo, šel bych i já. Jestli jsem u první sezóny přemejšlel, jestli by se mi líbilo něco takovýho zažít, tak tady mám jasno. Chtěl bych mít před sebou něco vyššího, za co se stojí porvat. Přes den efektně rozsekat pár římskejch lebek a večer usínat s krásnou holkou v náručích - no kterej chlap by tohle odmítnul? :) Ta drsná epika dávnýho světa, která z tohohle seriálu přímo prýští se mi strašně líbí. Umocněná pochopitelně vizuální stylizací a podmanivým soundtrackem. Krví ani odhalenými ňadry se pochopitelně opět nešetří, snad mám i pocit, že každá série se snaží překonat tu předchozí. Souboje jsou opět bezvadné, se skvělou choreografií, švih si dokáží udržet i mimo arénu - i když do té se taky jednou vrátíme, a ona epizoda je pro mě totálním vrcholem celého seriálu. Postavy také ušly kus cesty, a třeba z Crixa (ano, skloňuje se to takhle, rozhodně ne "Crixuse") se pomalu stala pro mě možná nejoblíbenější postava, zatímco smrt některých jiných jsem sledoval s až zvrhlým pocitem zadostiučinění. Emoce tu tryskají stejně jako krev, a to je jedině dobře. Stejně jako předchozí řady, i Vengeance staví především na skvělém příběhu, postavách a atmosféře, ta brutalita a sex jsou jen oku lahodícími doplňky skvělého celku. Je mi hrozně líto, že to celé asi skončí v poslední řadě špatně, protože Spartakova parta jsou fakt strašný sympaťáci a já je prostě nechci vidět poražené Římem :( 95% a 5*/ Oblíbené epizody: The Greater Good, Libertus, Balance, Wrath of the Gods --- S03 - War of the Damned: Tak je to za námi. Deset epizod tentokrát uteklo ještě rychleji než minule a seriál se završil. Spartakus na konci minulé série završil svou pomstu a nyní se vydává na své poslední tažení, které má otřást celým Římem. Všechny staré známé ingredience jsou zpět v ještě vytříbenější formě - vytříbená choreogrfie bojů plná slow-motionů, hektolitry krve, spousta odhalených těl a samozřejmě i ty postelové hrátky. A to vše spojuje až pochmurný příběh, ve kterém všichni víme, že jednou musí dospět do svého hořkého konce. A tak to i je, zažijeme vítězství i porážky, lásku i zradu, ale jednoho dne musí naši hrdinové, které jsme s napětím po celé ty roky sledovali, vyrzit do té slavné poslední bitvy, učinit poslední vzdor vůči odvěkému nepříteli. Přiznám se, že jsem se finále strašně bál. Čekal jsem že rebelové budou zmasakrováni, Řím zvítězí, Spartakus bude poníženě ukřižován a vůbec to celé bude podle historie a já budu zklamaný z toho, jak budou rozdrceni. Ale když jsem viděl závěrečnou epizodu, tak jsem zůstal skoro oněmělý a uvědomil jsem si, že v silnější a krásnější konec jsem ani nemohl doufat. Krev na obrazovce i slzy na mém obličeji tekly proudem, ale ve výsledku jsem cítil skutečné zadostiučinění ze skvěle uzavřeného příběhu. Spartacus odešel neporažený, svobodný a smířený se svojí smrtí, neboť on sám věděl, že dosáhl skutečného vítězství. Ale nebudu spoilerovat, tohle se prostě musí vidět a zažít. Od začátku do konce, skrze všechny ty mimořádně silné momenty, od decimace po poslední rozloučení s Neporaženým Galem a samozřejmě ten výborný konec. Dokonalost, nemám slov. /100% a 5*/ Oblíbené epizody: Decimation, Blood Brothers, Dead and the Dying, Victory (<3) () (méně) (více)

EastWicka

Přiznávám, že po 2. dílu jsem to málem zapíchla s obligátní hvězdou pro fešného Thráka. Tohle věru není "Řím" -a jelikož mě svalnatá estetika "300" a zpomalené chlístance krve moc neba, trochu jsem popoháněla, nu což, dialogů pomálu (a když vynecháme "f..k" a "c..t" jsou takřka zanedbatelné). ALE ve 3. epizodě se probral scénarista a odstartovala jízda, která mne ve finále nechala bez dechu. To už teda alkohol otupil nechutnost všech těch krvavých excesů i tu legrační posedlost naolejovanými těly všech pohlaví (ano, i hermafrodit se mihl) a do popředí se dostaly tragické lásky, Batiatovy cynické hlášky, intriky, Xeniny paruky a ty jedovaté zmije particijské. Chvílemi jsem se musela smát, ale připadala jsem při tom fakt zvrhle. A taky trvalo dost dlouho, než mi došlo, že nemá cenu se pořád ptát: "Hm, a když už bude ta vzpoura?" ;). ()

nigga

Možná je to ještě brzy na nějaké soudy, ale po třetím díle tak nějak nemám chuť pokračovat dál, ale prý je to čím dál tím lepší, tak tomu možná ještě šanci dám. Samozřejmě to srovnání s 300 se nabízí hned při prvních minutách, akorát je to televizní, takže to vypadá laciněji, vybledleji a mnohem více „studiověji“, což by nebyla kdovíjaká chyba, kdyby to tvůrci nestavěli (zatím) na tom vizuálu, akci (která je ale zatím pořád stejná, hlavně se bez nějakého citu pořád zpomaluje a do toho hraje taková lacinější verze hudby z čeho jiného než z 300) a sexu (který je taky pořád stejný a není nic moc vidět:-)), holt ta „stylovost“ tady už není moc originální a ani nijak dobře udělaná, mimoto ty drsné řeči tady vlivem průměrného scénáře vyznívají spíše vtipně a pronášejí to herci, kteří nejsou moc dobří a ani krůčkem nedosahují charismatu Leonidase, Xerxese nebo Maximuse. 300 si byla dobře vědoma toho, že nechce být ničím jiným než stylovou akční podívanou, tak si hodně pomáhala hláškami, skvělými a někdy až šílenými nápady a celkovou nadsázkou, tady nic takového není, tváří se to moc vážně a jen se kopíruje to, co jsme už někde viděli a často mnohem líp. Takže zatím né moc nadšených 60%, ale ještě se ten můj pohled na to může změnit, i když si říkám, jestli není lepší si dát místo toho znovu 300 nebo Gladiátora. PS: je fajn, že Xena ukázala kozy hned v druhém díle, aspoň nemusím na nic čekat:-). ()

VojinRyan

Filmov o Spartakovi je dosť veľa. Klasika z roku 1960 a neskoršie snímky. Tak som si vravel, čo sa dá ešte natočiť o tomto velikánovy tak, aby to zaujalo. Samozrejme si to zobralo pod krídla HBO a naservírovala nám úžasný mini seriál o starovekom gladiátorovi. Veľmi efektne natočené, hlavný hrdina sa mi pozdáva a HBO zase dokázalo, že má stále ešte dobré nápady. 90% - 5* ()

Wysch

... aneb jak student historie zuřivě mačkal svoje trenky při sledování téhle hovadiny a neskonale se u ní bavil. Větší komentář po více než čtyřech dílech, prozatím jen výkřik... Krev, písek, kozy, zadky, useknuté ruce, nohy, levné triky, stupidní scénář, otřesné výkony, nahá Xena, pěkně kozaté komparzistky, sex každých deset minut, každých deset minut někdo použije slovo "cock", kozatinky a pěkné zadečky a k tomu spousta krve, písku, usekaných rukou... Update po osmi dílech: Výkřik bohužel prostě sedí, tenhle seriál o ničem jiném není a kdo tohle prostě nedokáže pochopit, nechť nehodnotí a nekomentuje... :) Spartacus: Blood and Sand je fantasmagorická sračka s trapnými efekty a triky, které nejvíc tahají za oči (prozatím) v souboji 1 proti šesti, scénář si tahá nudli z ponožky a herci nestojí za nic, ale aspoň že ten Spartacus má pěkný voči a měl mrdatelnou ženskou... Cha cha cha!!! Update po první řadě: Zpomalovačky a cákance krve nedělají ze seriálu kopii Třístovky, to by si mohl někdo taky uvědomit. Vizuál je sice podobný, ale jde o něco jiného a krev tu stříká z jiného důvodu, stejně tak jako se ukazují kozy a zadky mladejch holek a vypracovaný těla chlapů. První, a doufejme, že ne poslední, řada má skvělé finále a hlavně do druhé řady si přináší sympatickou otevřenost vůči všemu. Historicky by nyní měl Spartaca a jeho gladiátory a další stovky otroků, kteří se ke klukům z arény přidají, napadnout s vojskem sám Glaber... a potom se to poveze ve velkém. Jestli úspěch první řady byl slušný, pak můžeme čekat skutečnou krvavou jízdu ve stylu Třístovky, ale rozhodně ne kopii Třístovky. Zvyšuji na finálních pět, poslední tři díly byly slastí. Vengeance až na závěrečný díl, respektive souboj Naevie s Ashurem, taky bez výhrad. Očko přimhouřím nad nepříliš vyvedenými počítačovými triky, kdy meče v tělech divně plavou a tak, stejně tak očko zvládnu přimhouřit nad Lucretiiným skokem dolů. Vengeance je víc než nástupce Blood and Sand a je více než vyrovnaným následovníkem. Recast Spartaka se podle mě opravdu povedl, Liam McIntyre má taky kupu charismatu a zapojení dalších významných postav do děje nejen že zafungovalo, ale seriál ještě i pozvedlo na opravdovou historickou fresku. Skoro všechno v seriálu má svůj historickej základ. ()

Paxxx.cz

Dlouhé tři roky jsem trávil čas s tímto seriálem a teď je konec. Spartacuse jsem si skutečně oblíbil a těšilo mě, že s každou řadou šla kvalita nahoru. Někomu třeba vadilo množství krve, která tu protekla či neustálé orgie, ale každému se prostě líbí něco jiného. U mě si jednoznačně Spartacus místo v topce zaslouží za velmi zdařilé zpracování pro mou maličkost druhého nejatraktivnějšího období historie (po druhé světové válce)...1. série=75%, 2. série=80%, 3. série=85% ()

mysiak

Po prvých 2 dieloch: geniálny mix nekompromisnej 300 a otvorenosti Ríma...a nahá Xena...ale to nie je podstatné...podstatné je, že niečo tak veľkolepé som naposledy videl od Band of Brothers...a to bolo sakra dávno...vynikajúco spracované...silno očakávam ďalšie diely ()

Thaddeus

Krev, sex, násilí a ještě nějaká ta krev. Spartacus je výborně provedený seriál graficky dost připomíná 300, ale také třeba Bitch slap také od Jacobsona. Vůbec si nebere servítky s nahotou, obzvlášť když k vám zavítá někdo kdo ho nezná tak si nejspíš pomyslí, že koukáte na nějaké to dražší porno. Taky musím zdůraznit výbornou choreografii soubojů. Po prvních 5 dílech se pořádně rozjede i děj a jste svědký krásným římským intrikám. Rozhodně doporučuju pro ty, kterým nevadí nějaké ty hektolitry krve, vyhřezlá střeva a nahota. ()

Ellmariachi

To s čim přišel Spartakus bylo odvážné. Pokusil se totiž představit iluzi o tom jak to mohlo tenkrát vypadat. Nechytil do rukou jen klasickou látku z dějepisu a pohádek. Vzal si do parády celý svět, který se kolem hlavního hrdiny točil. Nechal ožít Řím a jeho okolí. Nechal ožít jednotlivé čtvrti, jednotlivé domy a postavy v něm. Nechal je žit svým vlastním životem. Nechal je hlavně o svůj život bojovat. A teď nemyslím arény. I když boje v nich jsou pro mne lahůdkou.Hodně slušný choreo plus trocha komiksu. Mimo arény totiž často probíhají boje mnohem zajímavější. Boje o moc, o peníze nebo třeba o nadvládu nad určitou postavou. Nositelé těchto životů budete milovat i nenávidět. Budete přát tu nejkrutější smrt všem sviním, ale už v momentě jejich smrti budete vědět jak moc vám budou dál chybět. Když něco dobře dopadne budete křičet radostí, ale zároveň se těšit na další průser. A závěrečný masakr? Tak jdem! Proč ne!..... 99 procent *** Druhá série 80 procent. ***Třetí je zpět na téměř stovce. Škoda toho, že člověk zná dějepis. Takže sice chce věřit do poslední minuty, ale ví, že tohle neklapne. Závěrečný řady jsem se bál, ale nakonec jsem dostal fantastickou podívanou. Několik zvratů, vynikající bitvy a mnoho dalšího. 99 procent. ()

ArsenalEagle

Na první pohled 300, akorát s mnohem levnějším CGI a efekty, které jsou (minimálně pro možnosti HBO) občas k smíchu. Pokud se ale necháme vtáhnout do děje, poznáme velmi dobře napsané postavy, ponoříme se do promyšlených her a užijeme si starověkou jízdu v plné parádě. Hurst, jak je známo, se historie drží jen tak aby se neřeklo.. použije jména, sem tam nějakou událost, ale obrovská část díla je jeho fantazie. Toho já úplně nejsem fanoušek, na druhou stranu Spartakův příběh je tak trochu pohádka. Andy byl charismatický bůh, Liamovi ale nejde křivdit, snaží se a ostatní postavy a herci mu dost pomáhají držet vysokou laťku. S kozama, ptákama a krví se tu děje snad vše, jen ne šetří. ()

JJ.Gibson

Tenhle seriál je jako mladší brácha Římu. Zatímco Řím se opíral o skvělý, bezkonkurenční příběh a o výborné herecké výkony. Spartakus vsadil spíše na maximální brutalitu a absolutní nahotu. Což funguje stejně dobře! Nechci snižovat Spartakův děj nebo tak, ale stejně to působí laciněji než u Říma. Nicméně stejně jako u staršího bráchy jsem se nemohl dočkat pokračování a doslova hltal každou minutu seriálu. Po shlédnutí první série přidávám poslední hvězdičku, jelikož jsem se opravdu bavil. Capua shall I begin!!!! ()

nirvanafan

Tak tohle už tu dlouho nebylo. Po dlouhý době seriál, u kterýho mám po shlídnutí jednoho dílu chuť okamžitě si pustit další. Nejde tu jen o hektolitry krve a nějakou tu soulož v každým díle, ale scénáristicky je to vypracovaný a prostě to nedá člověku vydechnout. Ale prosím, ať v příští sérii zabijou Miru (nejlépe na začátku prvního dílu) a daj tam spartakovi ženskou, co nebude tak ubohá, aby za ním furt lezla a ještě si nakonec vynutila sex za to, že mu pomůže, trapka. ()

Džejkop

Panečku to je ale krve !!!! Bum, prásk, říz, sek a krev cáká všude kolem. Následuje soulož. Poté opět stříká krev. Pak zase nějaká ta soulož. Podle této šablony fungují takřka všechny díly. Ono ovšem dodat, že Spartacus není jen o písku, krvi, potu a sexu, ale taky o napětí a fungujícímu příběhu, ve kterém nechybí množství zvratů. No a ten konec, velmi bloooooody záležitost..nechtěl bych znovu bílit ludus ;). ()

Luke7

Podobné zpracování jak u filmu "300: Bitva u Thermopyl" 79%; odkaz: http://www.csfd.cz/film/221337-300-bitva-u-thermopyl/; zpomalené záběry soubojů a komiksové zpracování; 1.díl 75% zrození gladiátora Spartaka; 2.díl 70% výcvik; 3.díl 70% první souboj v aréně; 4.díl 70% jáma - souboje bez pravidel; 5.díl. 75% Theokolés proti 2 gladiátorům; 6.díl 75% Spartkaus vymýšlí plán útěku, setkání se svou, ale již mrtvou ženou; 7.díl 70% Spartakus sám proti 6 vězňům; 8.díl ; 9.díl ; 10.díl ; 11.díl ; 12.díl ; 13.díl ; ()

Sidonka

Ze Spartaka se mi líbilo prvních 13 epizod, tedy celá série KREV A PÍSEK. Tomu jsem dala 4 hvězdy, protože jsem se alespoň chvilkami velmi dobře bavila, což se u mnoha seriálů říci nedá. Bohužel pokračování, tedy "Pomsta" a "Válka zatracených" z pozdějších let už bylo z mého pohledu nekoukatelné. Občas se to tak stane, že chvilku mi seriál příjde zpočátku zábavný a pak má výrazně sestupnou tendenci. Bavil mě i seriál SPARTAKUS-BOHOVÉ ARÉNY z roku 2011, který s touto trojsérií souvisí. Preferuji spíše než bojové scény dramatické linky, tahanice o moc a postavení, zajímavá je i arogance, cynismus a nadutost těch šťastnějších, pro které je na prvním místě jen vlastní prospěch, intriky, nepopírám, že i (některé!) erotické scény. Historickou hodnověrnost nezkoumám, hodnotím, jak mě tento svět bavil a zda mě dokázal upoutat. ()

Lum3n

Hodnotím po 5 dílech. Pilot zaujal, ale ze všech dílů je nejpřestylizovanější, demence dialogů je tu na vrcholu. Další díli jsou už lepší a Spartakus se stává ultimátní řezničinou, pokrytou krví a usekanými končetinami. Ano a závěr pátého dílu je opravdu dechberoucí. Spartacus v životní formě proti dosud neporaženému - stínu smrti. Dav burácí, touží po krvi, každý druhý ženský v hledišti koukaj kozy ze šatů, druhá půlka je projistotu ani nemá (šaty, kozy maj všechny), do toho neskutečně epická hudba, krev lítá na všechny strany... to se prostě musí vidět. Zatím 4*, ale pokud bude kvalita jednotlivých epizod i nadále stoupat... ()

Macejko

No ty krávo! Jednoducho famózne. Všetkých 13 častí tvorí komplexný celok, ktorý síce začal ako vykrádačka Snyderovej Tristovky, ale pokračoval a skončil ako plnohodnotný príbehový seriál, vyvolávajúci emócie, napätie a úžas. Spartacus je geniálny mix nadupanej krvavej akcie, perfektného scenára, hudby a výborne napísaných a zahraných postáv. Kvarteto Whitfield - Hannah - Bennett - Lawlessová je... neopísateľné. Okamžitý zápis do topky má tento seriál istý. Prosím, nech je druhá sezóna čím skôr! ()

erased

Konečně seriál, který má koule na správném místě. Tvůrci se opravdu nemazali s ničím jiným než s krví, kterou se ani při nejmenším nešetří. Vykrádají sice co se dá, přesto působí výsledek jako čerstvý závan v nekonečné záplavě stejných konverzačních a moderních sérií. Zpočátku se jeví jako pouhá tupá zábava, scénář si však bravurně hraje s divákem tak, aby bylo rozuzlení každé zápletky alespoň trochu nečekané. Pryč jsou všechny zbytečné dějové linie vedoucí do slepých uliček, každý příběh zde má svou úlohu ve vykreslování charakterů původně černobílých postav. Samozřejmě nemá cenu zde hledat žádná moudra, vše je to prostá brutální zábava. A ta akce! Parádní choreografie bojů, přehledný střih a stylový vizuál možná zpočátku trpí podivným a zbytečným zpomalováním a často i přestylizováním nebo grafickými úlety, celkový dojem ale spravuje skvělý závěr první řady. Ovšem teprve s druhou řadou nám otrok dospěl do slibované dokonalosti. Za cenu oželení propracovaných, ale ne příliš častých duelů se Spartakova Pomsta vyhoupla přesně tam, kam vždy mířila - akce, sex a intriky. To vše spolu s rádoby starou angličtinou a céčkovými hláškami je levný kýč. Zároveň je však ten kýč přesně to co donedávna televizním obrazovkám ve změti stále stejných sitcomů i dramat na pokračování chybělo. A po třetí řadě, která díky skvělým antagonistům a nečekaně povedenému závěru s přehledem trumfla i tu dokonalost předchozí řady. Fuck the Gods! ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)