Spartakus

TV spot 6
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

sir-dave

1. série (Blood and Sand) V podstatě vše hlavní už bylo zmíněno. Moderní pojetí historického tématu s podobností nejblíže Snyderově Třístovce. Všechno zabaleno do poutavé podoby s Paynovským bullet timem, přemírou stříkající krve, postavami, které si ve sprostých slovech mohou podat ruce s hrdiny teenegerovských filmů a doplněno nezvykle erotikou, které tam rozhodně není málo. Pokud se někomu líbila 300, doporučuji. Po skončení zvedám o 1*. Nemůžu se dočkat druhé série. 2. série (Vengeance) R.I.P. Andy. Na Liama jsem si časem zvykl ikdyž herecky na svého předchůdce nestačí. Výměna Naevie daleko větší propadák. Přesto stále nejoblíbenější seriál v sezóně. Velké bitvy na útěku se prozatím nekonají a doufám, že pro další řadu opustí studio nebo to nějak šikovně zamaskují, když budou proti sobě bojovat početné armády. Pátý díl patřil mezi ty nejlepší. Předčasná smrt Oenomause a nedobře udělaná Ashura mírně zklamaly. 3. série (War of the Damned) Škoda brzkému konci a nemožnosti roztáhnout děj na více sérii. Díky tomu jsme přišli o několik významných bitev a uzpůsobení délky. Postavy Crassa a Caesara jako perfektní bad ass guys. Další dobré volby i v přisunu nových hereček (lepší než u Vengeance). Co se týče celého zakončení, myslím, že není co vytknout. Tvůrci se tím vypořádali asi jak nejlépe mohli. Nic nebylo otevřené, někdo to zvládl, někdo ne.. Nějakému spin-offu bych se nebránil. Každopádně skončil můj nejoblíbenější seriál co se v současně době vysílal a je to ohromná škoda. 100% (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec) ()

Baker

Zatím hodnotím jen podle první epizody. Ale ještě žádný nekomediální seriál mě tak nepřesvědčil, abych se těšil na další díly. Neuvěřitelný náser, spousta krve, prsou a jednoduchých dialogů. Co víc si přát? ()

Loki81

Slusna nenarocna dynamicka oddychovka doslova za par centu... Dlouho jsem se tak netesil na nove epizody serialu... ;) ()

Radiq

Spartacus: Sex and fight, tak by se to taky dalo nazvat, protože v podstatě to vyplňuje většinu seriálu. Nutno dodat, že jak nahá těla, tak boje do sebe něco mají. Nahá těla krásu, boje krvelačnost a styl 300 (jsou přehnané, to je jasný, ale je to tak dělaný schválně, takže to beru). Co se mi na tom nelíbí: 1) dost digitálních efektů při bojích (pronikání tělem atd.), 2) herci s vlasy upravenými ala 21. století, 3) často se tam řeší kraviny jak v nějakým moderním blbým seriálu. Co se mi na tom líbí: 1) všudypřítomný sex (šuká se tam snad všude, veřejně, hromadně, s děvkama atd.), 2) neskrývání choulostivých scén (jak krvavých, tak erotických), 3) nic není tabu, 4) intriky a v podstatě i ten děj... (kterej ale podle mě do skutečnosti má celkem daleko). A John Hannah byl skvělej - vlastně jediná dobrá role, co jsem s ním kdy viděl... Série 2 nese podobny kvality a nedostatky z první. Nadále mě štvou hooodně velky chrstance krve ze zranění, ktery se později v ději ukážou jenom jako menší škrábance. Další neduh je Spartakova čestnost a víra v dobrého člověka, i když už se v plno lidech tolikrát zklamal. A ruku v ruce s tím souvisí logika Spartakovejch činů a myšlení, jakožto i jinejch postav. Často se chovaj jak uplni pitomci a místo rozumné domluvy udělaj nějakou nerozumnou blbost, která ovlivní děj tak, aby byl zajímavější. A samozřejmě hlavní nedostatek je změna herce v hlavní roli, za což teda může leda tak rakovina, ale bohužel Andyho už nikdo nevrátí, tak se budeme muset spokojit s poněkud horším Liamem... Ale Lucy Lawless si mě tímhle seriálem uplně získala a získává si čím dál víc (ale na Xenu kvuli tomu čumět nebudu). Za 4 hvězdama za první sérii si stojím, ale tady to klesá k 3, takže jestli i další série bude mít úroveň této, tak budu muset jít s hodnocením dolů... Tak jako seriál to neni špatnej, ale fakt už to neni ono, jak ze začátku. Obzvláště se už musim chlámat tomu, jak při každé bitce ve zpomalenejch záběrech řvou, když někoho zabijijou, chch. Taky je blby to, že v hektickejch bitvách se dycky najde čas politovat umírajícího bližního svého, většinou když je to nějaká hlavní postava. Jinak Marcus Crassus ve třetí sérii byl pořádně charismatickej Říman a jako postava byl fakt dobrej. Postava Caesara vypadala uplně jinak, než je obecná představa o jeho vzhledu. Celkově to byl dobrej seriál, kterej se mi ale časem trochu okoukal. Ale převládá spokojenost. ()

3n3my

Neskutočná zábava, skĺbenie viacerých žánrov neuveriteľným spôsobom a scenáristicky na seriál taktiež veľmi vysoko. Posledné štyri časti prvej série som doslova zhltol, a už sa neviem dočkať tej druhej. Pre mňa určite seriál roka 2010! ()

tomeek

Blood and Sand: Brutálně krvavé, krásně stylisticky přehnané, erotické, špinavé, promyšlené a dechberoucí. Intriky, pomluvy, to všechno, jak má být. Skvělí herci!!! Andy Whitfield je sympaťák jak lusk, všecky ženské krásné a teatrální herectví Johna Hannaha je jen třešničkou na dortu, protože on si opravdu vychutnával každou větu :) Lucy Lawless je ale prostě pořád Xena :) V originále mluveno krásnou angličtinou, obzvláště Viva Bianca, jejíž Ilithyia je největší mrcha, co jsem kdy viděl a už od druhého dílu jsem doufal, že jí někdo za její "dobrotu" vrazí kudlu do lebky. Z vedlejších rolí si obrovský respekt zaslouží Nick Tarabay, jehož Ashur by mohl kandidovat na první příčky seriálových manipulátorů, Hned vedle Bena z LOST a T-Baga z Prison Breaku. Perfektní seriál, každý díl šlape. Výborné bojové choreografie. Jediné mínus (ale to je jenom detail) jsou nechutně počítačové záběry z výšky na colosea. První série výborná - doufám, že druhá (bude-li) série o svobodě a útěku se nebude vyvíjet podobným směrem jako Prison Break. Doufám, že se Andy uzdraví. PS: Ať je Andymu zem lehká :( ___________ Vengeance: Bohužel je Vengeance sloučená s Blood and Sand, takže koment musím napsat pod to. Bohužel je to zklamání. Zatímco B&S a GoA byly krvelačná řež bez kompromisů s charismatickými herci a nádhernýma babama, Vengeance je slabý odvar s polovinou herců vyměněnou. Nová Naevia je jiná dokonce etnicky, nejen, že je hnusná. Triky působí levněji, intriky už nejsou tak promyšlené a Spartacus už není Andy :( Crixus nemá moc prostoru, většina dílů je "jen" dobrá, kromě dvou, které jsou opravdu ultra :)) Super epický finiš série vyvažuje velice pomalé tempo začátku, ale i tak bych hodnotil asi za 3,5*. Poslední díl je ale opravdu hodně temný hardcore, protože tolik zvratů se hned tak nevidí. Jenom Ashurovi jsem opravdu přál důstojnější smrt. Sice to byl zmrd, ale musíte ho mít rádi, protože Tarabay je skvělý a spolu s Glaberem (C. Parker) přejímají Hannahovo žezlo nejcharismatičtějšího herce v seriálu - což se bohužel nedá říct o Liamu McIntyreovi :( Aspoň, že ta Ilithyia je snad s každým dílem větší kobra! _____________ War of the Damned: Škoda, že seriál decentně upadá s každou další sérií. Nijak extra charizmatický McIntyre je sice sympaťák, ale Andymu to prostě víc věříte. Několik logických podivností v závěrečné bitvě (která trvá půl epizody) vede ke zbytečnému úmrtí několika zajímavých postav, ale jinak je myslím závěr - vzhledem k zachování historické "přesnosti" - velice povedený. Co ale opravdu musím zmínit, je strašlivě špatné počítačové zpracování čehokoliv. Vojska z dálky, města z dálky, greenscreeny, v podstatě všechno je uplně do očí bijící. Finální pohled na proslulou Via Appia mohli klidně natočit někde na poli a vypadalo by to přirozeněji. Ale co už. Příběh Spartaka je konečně uzavřený a až na tu brutální výměnu představitelů je to prudce sledovatelný seriál pro příznivce historické řeže se vším, co k ní patří. "There is no greater victory then to fall from this world as a free man." () (méně) (více)

okkac

Spartacus: Blood and Sand with Tits and Dicks. Zajímavé, jak se dokázal tento zpočátku vypadající klon 300 zvednout z rubanice do komplexního děje, kde skoro každá postava není černobílá, ale její charakter je rozveden, ale stále i zůstat velmi krvavým (byť stále s klasickým neduhem digitální krve, kdy ji vystříkne obrovské množství, ale nejsou znát její dopady na okolí, čili celkem čistá zem nebo oblečení) a hodně sexuální, kdy v každém díle nechybí soulož i se záběry na beavers či dicks (což mne dost překvapilo). Jinak finále, kdy všechny intriky vyplují na povrch je jedním z nejuspokojivějších klimaxů, co jsem viděl. Vše v heslu: Kill 'em all !!!!!!, byť někdo musel přežít, abychom se dočkali další sezóny. Spartacus: Vengeance Druhá série přinesla celkem změny. Hlavní je asi výměna Spartaca. Bohužel díky nepřizni osudu pro Andyho pochopitelná. Liam je obstojný nástupce, chvíli sice trvá, než se na něj zvykne, ale charisma má, i když ho mají větší staří známí jako Crixus a Oenomaus a vpůlce sézóny se vrátivší Gannicus (asi největší sympaťák celého seriálu). Předně už zmizel koncept, kdy se přesouváme z ludusu do arény. Místo toho se bitky přesunuly hlavně do lesa, který vypadá stále stejně, ale zatím to neva. Pro mne to byla vítaná změna. V pátem díle se jednou vracíme do arény, abychom byli svědky asi nejlepšíhoa nejmonumentálnějšího dílu série, které bohužel ani finále nedokáže překonat. Přesto plné hodnocení nechávám, baví mne to stále. Glaber byl skvělý záporák a je to více epičtější. Jsem zvědav na třetí sérii, jelikož v posledním dílu nás opustí hned několik hlavních postav (příjemné, že se tvůrci celkem pevně drží historických pramenů). Ta opět bude trochu jiná. Nastoupí nový záporák Crassus a mihne se i Caesar a Spartacova družina se rozroste na armádu. Tak ani ne za rok. Spartacus: War Of The Damned Hluboká poklona, že tvůrci už nechtěli dál osudy Spartaca protahovat a rozhodli se udělat finální sezónu, která příběh uzavře. Ono by se to už stejně ani moc natahovat nedalo, jelikož tvůrci se historie drží celkem velmi přesně, buť její neúplnost alespoň dává trochu manipulačního prostoru. Je úžasné sledovat, jakým vývojem seriál prošel. Od vizuálu po celkové pojetí od arénovek po hromadné bitvy. Marcus Crassus je výrazná postava zasluhující respekt. Na Caesara jsem si musel chvíli zvykat, ale případný spin-off s ním, Crassem a Pompeiem, který se mihne úplně na konci, a společně tvoří první triumvirát, bych bral. Poslední epizoda je opravdu skvělá a důstojně uzavírá osudu hrdinů, které šly k očekávanému konci, ale přesto jich bylo člověku tak líto. Sice u Crixe a Naevie trochu méně, jelikož v této sérii se chovají občas dost povýšeně až by jim člověk raději jednu vlepil. Nicméně skončil jeden pozoruhodný seriál, jaký dosud neměl na TV obdoby. Rozsahem a brutalitou. A teď dovolte, ale musím si jít pustit Řím od HBO, který mi dosud unikal. A tvůrcům vzkazuji jen jedno: "Gratitude!" ()

bartias

Absolutní guilty pleasure produkované Samem Raimim vypadá, jako kdyby se epos 300: Bitva u Thermopyl odehrál na televizní obrazovce. S přibývajícími epizodami se dokonce objeví i pořádná zápletka. Akce se střídá se stejně dramatickými pletichami a je vidět, že se tvůrci nechali inspirovat populárním seriálem Řím. Spartakus: Krev a písek je zábavnou podívanou i díky skvělým hercům. Škoda, že se charismatický Andy Whitfield kvůli zdravotním problémům v druhé sérii už neobjeví. ()

Noviik

Zajímavý seriál. Odlišný od jiných, drsný, krvavý, nabitý sexem. Ale proč ne, nápad se povedl, realizace je také velmi dobrá a seriál se nesnaží sám sebe natahovat. ... Po všech čtyřech sezónách, nejspíš z důvodu dojemného konce, zvyšují na plný počet. ()

Slavníkovec

Jsem zarytý obdivovatel první série, a proto také z tohoto důvodu odmítám zhlédnout jiným způsobem natáčenou druhou sérii (viděl jsem jeden díl). Hodnocení 80 procent (vzhledem k slabým prvním dvěma dílům (obzvlášť pilotní díl) a tendenci producentů za každou cenu seriál dotočit = 2. série, jenž je mnohem horší prozatím). ()

Twil

"Kdyz tam dame hodne krve a cecek, tak si mozna ani nikdo nevsimne chabeho provedeni a toho, ze nikdo vlastne neumi hrat. Ono to vyjde!" ()

Laerry

Nevadí mi násilí na TV obrazovkách, ve skutečnosti na slash hororech jsem vyrůstala. Nevadí mi nadávky, otevřené sexuální scény... Navíc miluji historické filmy/seriály. Ale tohle byl vrchol té největší kýčovytosti a efektivní podprůměrnosti. Naprosto stupidní scénář a dialogy, mizerné herecké výkony. Celý díl vypadá jen jako "laciný" (ve skutečnosti do těch efektů asi narvali hodně prachů) hardcore videoklip (s příměsí soft porna) u kterého mozkové buňky jsou jen závadou. Edit: Po zhlédnutí všech epizod dávám tři hvězdy, protože se příběh naštěstí trochu ustálí a pozbyde prvoplánované efektivnosti a i ty dialogy začnou dávat trochu víc smyslu... ()

ing.Frosty

První díly nenabídly nic víc než samoúčelnou brutalitu a nahotu. Proti čemuž bych obyčejně zas tolik nenamítal :-). Ale po chvíli se toho člověk přece jenom přejí. Naštěstí v pravý čas - po přehoupnutí do druhé půlky série však vyplouvaly na povrch různé intriky a děj se pořádně nakopnul. Poslední 4 díly jsou pak famózně vygradovaným finále, kdy dojde i k nečekaným zvratům a člověk kroutí hlavou a přemýšlí, jestli ten starověk byl vážně tak odporný. A to, že v poslední epizodě proteče víc krve než ve všech dílech Saw dohromady, sem si už nechal líbit :-) ()

Cedr

Prvních pár vysoce (pře)stylizovaných úvodních epizod připomíná softcore porno se vzhledem 300. Nesmírně cool podívaná, která však chuť po kvalitním seriálu příliš nenaplní, ale definitivně udrží pozornost. Spartacus se od začátku tváří jako tupá přímočará řežba a hektolitry CGI krve tak brzy začnou ztrácet dech. Ukáže se však, že šlo jen o build-up pro překvapivě velmi slušný scénář pozdějších epizod. Každý díl je lepší než předchozí a to co začalo jen jako hezky vypadající tupé béčko se během několika dílů začne proměňovat v seriálový skvost. ()

miguel_111

Brutálne a dosť sexistické spracovanie legendy o jednom z najslávnejších rebeloch Ríma. Niekedy až moc prehnané, ale dalo sa na to pozerať. Pre mňa 70% ()

Remivsremi

Po první epizodě jsem chtěl přestat sledovat tento seriál, ale to bych udělal ohromnou chybu. Ano tento seriál je plný sexu a krve, ale taky to má zajímavý příběh, v kterém nevíte, kdo podrazí koho. Vizuální stylizace se mi velmi líbí a souboje v aréně vám vyrazí dech. Poslední epizoda srazí člověka do kolen - Kill them, kill them all! ()

filmmovier

Dechberoucí seriál, který mě po prvním dílu neuvěřitelně nadchnul. Vizuálně úžasný seriál, který mi hodně připomíná ty komiksové stylizace. Zpomalovačky tomu seriálu dávají sílu a spoustu sexu je také dobré na dívání. Hrozně mě bavilo, jak to vypadá, když vždycky vytryskne krev, něco neuvěřitelného. Navíc Andy Whitfield byl sympaťák a do role Spartaka se hodí. Je tu i pár dalších zajímavých postav ( Batiatus, Lukrécie ) a scénář je také vypiplaný. Takže spoustu bitek, zpomalovaček, spoustu krve a efekty mě na tom seriálu baví sledovat nejvíc. A jelikož je i příběh super, je to jasných pět*. 100%. R.I.P., Andy Whitfield. ()

Kubrickon

Nechcem dávať hodnotenie, ktoré by sa blížilo Kubrickovmu Spartakovi pretože toto je iba CGI zhovadilosť čo sa hrá na epos! ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)