Arsenal83

Nezabudnuteľne dlhý Eastwoodov pohľad funguje aj keby ho dával 50x za sebou, ale v dnešnom ponímaní tu je jedno veľké zamyslenie: čo by boli tieto filmy bez úžasných melódií Ennia Morriconeho? Pochybujem, že niekto iný by dokázal zložiť kompozíciu tak neuveriteľne sediacu k filmu a jeho deju. A to v tomto filme ani nie sú jeho vrcholné kúsky. Klasický western, u ktorých nikdy nevadí, že je jasné, kto je dobrý a kto zlý, no tento dokázal dokonca aj prekvapovať. ()

Bachy

Naprosto fascinující. Chci být kovbojem, chci být Clint Eastewood. Tentokrát mě měl Sergio Leone v hrsti od prvního výstřelu. První záběr, jezdec padne a rozezní se Morricone a už mě zaplavil pocit štěstí. Stejně tak při příchodu pistolníka Eastwooda na scénu. Oproti jedničce už nejde o komorní western s pár postavami v jednom městě, což je celkem škoda, ale děj je nás provede dalekovíce prostory opět vyvrcholí úžasným finále. A jak mě odrovnala první scéna filmu, tak mě stejně tak mě dostala i ta úplně poslední. Ač zde není Clint hlavním motorem příběhu, pořád je to persona numero uno a svým charismem svítí ještě více než v první části. Jediná výtka - Proč se ti bandité tak pitomě smějou při mlácení lovců odměn, to nevím. Koupím koně a vyrážím za Clintem, to je můj hrdina. ()

Chrustyn

Režisér už věděl co si může dovolit a je to vidět. Jeden z nejlepších westernů všech dob s dokonale padnoucí hudbou a skvěle drsňáckým Clintem Eastwoodem, kterému přesně tyhle role sedí. ()

klerik

Leoneho filmy sú krásne, aj keď sú o zabíjaní. Hudba, obrazy, strih, obsadenie... PRE HRSŤ DOLÁROV je vo svojej jednoduchosti údernejší a DOBRÝ, ZLÝ A ŠKAREDÝ je veľkolepejší a VTEDY NA ZÁPADE je komplexnejší. Pre pár dolárov naviac (resp. päť iných skomolenín tohto názvu :-)) kľučkuje mezi tymito piliermi a mne sa zdá, že trochu pokryvkáva. Ale aj tak tento western zbožňujem... ()

iamek

O něco lepší než první díl slavné dolarové triologie. Jako vždy u filmů od Leoneho musím pochválit hudbu a cit pro sebemenší detail. ()

SeBig

,,Máš nejaký problémy?" ,,né, jen jsem se lekl, že neumim počítat" Drsnej xicht Eastwooda mě bavil od začátku do konce, k němu Van Cleef, kterej zase pro změnu cení ty sví zuby a máme tu dva drsný lovce lidí co se předhánějí, proti nim banda mexických banditů v čele s maniakem El Indiem. Střílení do klobouků, vochcávání banditů, nasraný xichty k tomu vhízdající písničky od Morriconeho a střílení skoro celej film. Já byl uspokojen. Lepší jak první díl. Naprostá senzace a klasika. ()

korbitch22

Jeden z nejlepších weternů a Leoneho důkaz o jeho filmařské genialitě,charismatický záporak El Indio a klasické faktory Leoneho tvorby....kamera,úžasná muzika a skvělý Clint,škoda slabšího příběhu...vrchol měl teprve přijít. 80% ()

classic

Dvojka nie je dynamická ako jednotka,a ani ako trojka.Skôr je zábavnejšia,tak nejako zlatý stred. Sergio sa zlepšil v kompozícii záberov,Enniova hudba je efektívnejšia,kamera poskytuje čaro v podobe formátu Cinemascope.Clint je istejší,lepší,zábavnejší,jeho parťák Lee ho v pohode doplňuje,čo by som povedal,že je o chlp lepší,tí dvaja sú niekedy ako „Kain a Ábel”,ale postupom času si kryjú chrbáty.Obidvaja sú pohodoví,obetaví,kolty tasia rýchlo a spoľahlivo. Jednoducho povedané: Táto trilógia Sergia Leoneho,kde Clint Eastwood hrá totálneho týpka je určite tým najzábavnejším,čo ich filmografia poskytuje.Bravóóó!!!! ()

thecentre

Pro mě nejslabší kousek z nejlepší westernové, jestli ne vůbec filmové trilogie všech dob. Příběh je sice více rozjetý než ve Fistful of Dollars což může pro některé znamenat lepší dojem, ale v jednoduchosti je krása. 85% ()

packa

Dolarová trilogie prostě nemá chybu! Zbožňiji Enia Morriconeho! Je to hudební genius, Mozart filmové hudby, kam se na něj hrabou pánové John Williams, Antonio Salieri a podobná sebranka průměrných :-) . Přehodím výhybku, herecky snímku jednoznačně dominuje Lee Van Cleef, který si s chutí střihl nezvykle kladnou postavu. Už kvůli němu stojí film za shlédnutí, co shlédnutí, důkladné prostudování, nejlépe celé série. ()

jojinecko

4,5*/5 Skutočná kultová klasika, ktorá nikdy nevybledne. Nebyť geniálnej poslednej časti dolárovej trilógie, tak sa pre mňa jedná o najlepší western od Leoneho... ()

poz3n

Klasická dvojka v rámci kvalitativně stoupající trilogie, aneb napůl cesty mezi příliš vtipně jednoduchou jedničkou a epickou trojkou. Nikdy nebudu nějaký extra fanda špageťáckých westernů, které v mých očích postrádají až příliš mnoho realističnosti, nicméně jako zábavný a dobře natočený western funguje tahle Dolarovka dobře. 7/10 ()

honajz

Líbí se mi, že jde zase o jiný koncept osamělého pistolníka než v prvním dílu. Navíc Lee van Cleef si bere taky hodně prostoru pro sebe (úvodní scéna ve vlaku se hodně povedla - poznámka pro mne samého, kdybych to zas zapomněl: jo, tady čte ve vlaku tu Bibli) a Gian Maria Volonté do toho zase vnesl jisté dramatické prvky (ačkoliv se obávám, že občas si při hraní pletl žánr). Závěrečné scény mám pocit se odehrávají ve stejném městečku jako první díl. Příběh pak zaujme určitou neotřelostí, kdy nejprve jdou proti sobě dvě postavy, jež pak tak nějak začnou spolupracovat, ale i tak je zločinec převeze - prostě všichni se snaží přemýšlet nějaký ten tah dopředu, takže to vypadá jako šachová partie; navíc je zde revenge podpříběh, jenž je vysvětlen a ty hodinky pak mají skoro až mystický ráz ve vyprávění. Skvělá kamera a hudba. ()

HellFire

Clint je tak jedinou světlou stránkou filmu. Je s podivem, že v takovém filmu střelí chlápek ze tří metrů do jiného chlápka a neobjeví se na něm ani známka krve... Škoda jen, že jsem trilogii viděl od posledního po první díl. Kdo by to taky tušil, že tyhle filmy jsou trilogií. ()

Othello

Všechno co bylo dobré na prvním díle, je zde v dvojnásobném množství. Z toho dusna na obrazovce se téměř nedá dýchat, záporák zde již definitivně překročil hranici zpoza níž není návratu. Film si už plně vytírá se standardy dosavadního westernu, topí se v anachronismech, berou se v něm drogy, jsme svědky sebevraždy i znásilnění. O to více fascinujícím dojmem působí oba protagonisté, zachovávající si v takovémto světě svá pravidla, kréda a sebeúctu. Z takhle špinavého a iluzí zbaveného filmu tak paradoxně je cítit něco bytostně svobodného, jakoby navádějícího k myšlence, že nejzazší možnost seberealizace dokáže nabídnout jen naprosto rozbitý svět, viz dále postapokalyptická díla, zombie filmy apod. ()

ArnoldJ

Jo jo, banka v El Pasu vypadá, že je nedobytná, ale zdání klame. Clint je drsňák a zde to prokázal více jak jednou. Luxusní záležitost. ()