Pekna na padita pohadka, ale preci jen zas tak skvela jako jine zase neni.(7.9.2003)

"Ty nejsi andělská mrcha - ty jsi mrcha!!!!" a na druhé straně - "To je nejhorší co může chlapa potkat - když chce spasit svět klackem." Prostě Svěrákovský (nejen) humor jedna báseň...(23.5.2003)

Krásná, vtipná a navíc i poučná pohádka (chcete-li, pohádková komedie). Výtečné herecké výkony, hudba pana Uhlíře a navíc režie pana Lipského. Jasných 5*. Zajímavé komentáře: flanker.27, Ajax.(16.12.2007)

“Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselooo, hlavně nesmííí bíti smutno, natož aby se brečelooo, joo-ó-ó-ó.“ Rozkošná hravá rozprávka s chytľavou pesničkou (stojí za ňou Jaroslav „Severní vítr“ Uhlíř), nabúchaným scenárom, neodolateľným humorom a skvelým hereckým obsadením (predovšetkým ústredné trio Hrušínský, Čepek a Somr). Magickú atmosféru so šikovne zakomponovaným poučením, prekvapivo nezničia ani pozornosť na seba miestami až prehnane strhujúce podporné figúrky (hraničiar Milan Lasica, kráľ Július Satinský) a trápne vojnové scény. Dnes na TROCH VETERÁNOV nedám dopustiť, ale ako zriedkavý návštevník základnej školy som ich nemal rád, alebo, to skôr, som sa ich dokonca bál pre ich miestami zvláštnu, takmer až surrealistickú atmosféru (nočný les, hororový nos, cigarety).(1.1.2005)

Bude to znít asi pitomě, ale je to jeden z mála filmů, který mě jako děcko přinutil k přemýšlení nad "žebříčkem hodnot". Také mi na velmi krátký čas implantoval do hlavy hříšnou a nebezpečnou myšlenku, že "nemít prachy - nevadí". Taková umná propaganda se musí ocenit! Ovšem nevím, jak se v dnešní době dívají političtí korektátoři na to zesměšňování balkánských států. Slabé ****.(24.8.2009)