• Pethushka
  *****

  Tahle pohádka pro mě znamená už od raného dětství mnoho. Po zahradách jsem hledala frňákovník a zpívala si "Není nutno, není nutno". Fantastické hlášky a skvělí herci. Věřím, že mi bude připomínat krásné chvíle ještě hodně, hodně dlouho.(11.6.2011)

 • Subjektiv
  ****

  Bude to znít asi pitomě, ale je to jeden z mála filmů, který mě jako děcko přinutil k přemýšlení nad "žebříčkem hodnot". Také mi na velmi krátký čas implantoval do hlavy hříšnou a nebezpečnou myšlenku, že "nemít prachy - nevadí". Taková umná propaganda se musí ocenit! Ovšem nevím, jak se v dnešní době dívají političtí korektátoři na to zesměšňování balkánských států. Slabé ****.(24.8.2009)

 • Pumiiix
  *****

  Klasika :-)(2.4.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V němčině se pohádka jmenovala Die Prinzessin mit der langen Nase, v překladu "princezna s dlouhým nosem". Známá zde byla také pod názvem Verschenktes Glück, tedy "darované štěstí". (Adalbert72)

 • - Nos princezny byl dlouhý dva a půl metru, zbytek - ony hadice táhnoucí se přes půlku zeměkoule - byly v režii Jana Švankmajera. (Karlos80)

 • - Vida Skalská-Neuwirthová (princezná Bosana) musela chodiť na pľac o hodinu skôr ako ostatní. Tak dlho maskérom trvalo, kým jej dva a pol metra dlhý nos pripevnili k tvári. Nos ovládali dvaja bábkoherci a každý z jednej strany ťahal za drôtiky. (Zdroj: super.cz) (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace