Bude to znít asi pitomě, ale je to jeden z mála filmů, který mě jako děcko přinutil k přemýšlení nad "žebříčkem hodnot". Také mi na velmi krátký čas implantoval do hlavy hříšnou a nebezpečnou myšlenku, že "nemít prachy - nevadí". Taková umná propaganda se musí ocenit! Ovšem nevím, jak se v dnešní době dívají političtí korektátoři na to zesměšňování balkánských států. Slabé ****.(24.8.2009)

Další z těch kouzelných pohádek, která ale tentokrát netěží z té "klasické pohádkové atmosféry", ale z humoru a nových nápadů. Navíc v moc příjemném hereckém obsazení.(1.12.2003)

Nevím, jak tohle funguje jako pohádka pro děti, ale jako ujetý pohádkový příběh, který v některých momentech připomíná hru od slavného českého všeuměla Járy Cimrmana, funguje téměř bezchybně.(27.12.2007)

Z toho si musi neco odnest snad uplne kazdy z nas. Jedna z mych oblibenych pohadek, kterou muzu videt znovu a znovu...(23.10.2003)

Krásná, vtipná a navíc i poučná pohádka (chcete-li, pohádková komedie). Výtečné herecké výkony, hudba pana Uhlíře a navíc režie pana Lipského. Jasných 5*. Zajímavé komentáře: flanker.27, Ajax.(16.12.2007)

• - Pre rozprávkový Grand hotel U Supa sa stal námetom bývalý skutočný Grand hotel Lokanda nachádzajúci sa v čiernohorskom hlavnom meste Cetinji. Podobný koniec rozprávkového aj skutočného hotela bol tiež podobný, zatiaľ čo Grand hotel U Supa zboria otrasy, vyvolané princezniným nosom, sťahujúcim sa s mohutným kýchaním späť do vlasti, Grand hotel Lokanda zmietlo štyri roky pred premiérou filmu katastrofálne zemetrasenie. (Zdroj: iliteratura.cz) (Raccoon.city)

• - Názov štátu v rozprávke Monte Albo (Biela Hora) je obmenou názvu štátu Monte Negro, pod ktorým je známy štát Čierna Hora. Rozprávka a jej filmové spracovanie predstavujú prakticky jedinú recykláciu klasického obrazu Čiernej Hory v období po 2. svetovej vojne. Spočiatku tvorcovia filmu údajne uvažovali o možnosti točiť rozprávku priamo v Čiernej Hore. (Zdroj: iliteratura.cz) (Raccoon.city)

• - Ve filmu je v jednom záběru k vidění automat na prezervativy značky Primeros. Těsně předtím než je vidět, pronese Rudolf Hrušínský větu: „Braňte se, dokud se nevrátím!" (grovik.net)