Skvělý Werichův základ se snad ani nedá pokazit, ale dostalo se mu důstojného zpracování v režii Oldřicha Lipského s famózním obsazením. "Volá Německo, jestli k nim nepřestaneme strkat rypák, vyhlásí nám válku." "Já sleduji mezinárodní situaci a podle ní buď lijeme z kulí písmena nebo z písmen kule." "Čekají tě napínavé zážitky." "Trojka štěnice, dvojka bez štěnic, jednička bez štěnic a s ramínkama."(29.10.2005)

Krásná, vtipná a navíc i poučná pohádka (chcete-li, pohádková komedie). Výtečné herecké výkony, hudba pana Uhlíře a navíc režie pana Lipského. Jasných 5*. Zajímavé komentáře: flanker.27, Ajax.(16.12.2007)

::::::::::::::::::::: Moje nejoblíbenější česká pohádka !!!! Na to se mohu dívat pořád dokola a dokola. Skvělý film s ještě skvělejším drzým Rudolfem Hrušínským !! Bravo ! :) ::::::::::::::::::::::::(25.1.2009)

My, lidé, jsme prostě mr.ky. Nechť se slunko usmívá, ať si bouře zuří, vždy se najde důvod, proč ze.ereme každičkou dobrou myšlenku, se kterou kdy kdo přišel. Vím to. Po léta. Kok.t si kvůli tomu již nervu, okorávám. Přesto nemiluji tak mravně naučnou pohádku, jako jsou Veteráni. Protože na daný fakt upozorňuje trefně a s až nečekanou razancí. Mám k ní stejný poměr, jako ku Hoří, má panenko. Vynikající film, vtipu až po p.del, ale ta hořkost ve mně přetrvá déle, než jakýkoliv povznášející pocit, z humorných eskapád hrdinů vzešlý. Jsem prostě cíťa, do p.če. Mou dnešní autocenzuru račte omluvit, jsou svátky míru a pokoje a jen sám pánBú ví, kolik mých dětí by to zde mohlo čísti...(24.12.2014)

Tuhle pohádku jsem nikdy neměl moc rád a to hlavně díky dlouhému nosu, který mi přišel strašně odporný a strašidelný. :D Jinak to není špatná pohádka, také poučná, i když v dnešní době jsou peníze také potřeba.(4.7.2014)

• - Pre rozprávkový Grand hotel U Supa sa stal námetom bývalý skutočný Grand hotel Lokanda nachádzajúci sa v čiernohorskom hlavnom meste Cetinji. Podobný koniec rozprávkového aj skutočného hotela bol tiež podobný, zatiaľ čo Grand hotel U Supa zboria otrasy, vyvolané princezniným nosom, sťahujúcim sa s mohutným kýchaním späť do vlasti, Grand hotel Lokanda zmietlo štyri roky pred premiérou filmu katastrofálne zemetrasenie. (Zdroj: iliteratura.cz) (Raccoon.city)

• - Scenár k rozprávke pôvodne pripravoval Jiří Brdečka, ale po tom, čo náhle zomrel, sa dostal k látke Zdeněk Svěrák. (Raccoon.city)

• - Filmovalo se v Praze, na Křivoklátě a v lomu u Koněpruských jeskyních. Hradby se nachází v Nymburku. V Německu se natáčelo v Quedlinburgu, proslulém svou hrázděnou architekturou. Z větších měst jsou mu nejblíže Magdeburg a Erfurt. (M.B)