Sympatické poselství v pohádkovém balení, ke kterému jsem si nikdy nedokázal najít cestu. A to jinak Svěráka považuji bezmála za génia.(18.5.2005)

Původní pohádka Jana Wericha pro film zpracovaná Zdeňkem Svěrákem ve skvělé režii Oldřicha Lipského s výborným Rudolfem Hrušínským, Petrem Čepkem a Josefem Somrem. Pohádka je velice vtipná, hluboká a zaměřuje se hlavně na kritiku lidské hlouposti, na lidské hodnoty a chování k druhým lidem (ostatně jako všechny Werichovy pohádky). A prvně se tu objevila snad nejznámější písnička dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák Vadí nevadí.(27.12.2005)

"Ty nejsi andělská mrcha - ty jsi mrcha!!!!" a na druhé straně - "To je nejhorší co může chlapa potkat - když chce spasit svět klackem." Prostě Svěrákovský (nejen) humor jedna báseň...(23.5.2003)

I přes to, že chápu, že tohle nebude tak úplně srdcovka všech, já ten snímek zbožňuji.(1.6.2008)

Tahle pohádka pro mě znamená už od raného dětství mnoho. Po zahradách jsem hledala frňákovník a zpívala si "Není nutno, není nutno". Fantastické hlášky a skvělí herci. Věřím, že mi bude připomínat krásné chvíle ještě hodně, hodně dlouho.(11.6.2011)