Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Krásná pohádka s puncem originality a naprosto skvělým hereckým obsazením . Tento film musí milovat hlavně ve firmě JT Int. /oficální distributor cigaret značky Camel / .(5.10.2006)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::: Moje nejoblíbenější česká pohádka !!!! Na to se mohu dívat pořád dokola a dokola. Skvělý film s ještě skvělejším drzým Rudolfem Hrušínským !! Bravo ! :) ::::::::::::::::::::::::(25.1.2009)

 • Legas
  ****

  Nevím, jak tohle funguje jako pohádka pro děti, ale jako ujetý pohádkový příběh, který v některých momentech připomíná hru od slavného českého všeuměla Járy Cimrmana, funguje téměř bezchybně.(27.12.2007)

 • sud
  ****

  Původní pohádka Jana Wericha pro film zpracovaná Zdeňkem Svěrákem ve skvělé režii Oldřicha Lipského s výborným Rudolfem Hrušínským, Petrem Čepkem a Josefem Somrem. Pohádka je velice vtipná, hluboká a zaměřuje se hlavně na kritiku lidské hlouposti, na lidské hodnoty a chování k druhým lidem (ostatně jako všechny Werichovy pohádky). A prvně se tu objevila snad nejznámější písnička dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák Vadí nevadí.(27.12.2005)

 • Oskar
  *****

  Mnohé filmy podle scénáře Zdeňka Svěráka oslavují přátelství a vynášejí je zejména nad něco tak povrchního, jako je láska (třeba Utopím si ho sám, Tmavomodrý svět...). Tuto myšlenku plně podepisuji a myslím, že tenhle film ji prezentuje snad nejtransparentněji.(17.5.2003)

 • - Vida Skalská-Neuwirthová (princezná Bosana) musela chodiť na pľac o hodinu skôr ako ostatní. Tak dlho maskérom trvalo, kým jej dva a pol metra dlhý nos pripevnili k tvári. Nos ovládali dvaja bábkoherci a každý z jednej strany ťahal za drôtiky. (Zdroj: super.cz) (Raccoon.city)

 • - Interiér hradu je vyzdoben československými (vzor 1924) a rakouskými (vzor 1861) šavlemi. (HJ-FILIP)

 • - V němčině se pohádka jmenovala Die Prinzessin mit der langen Nase, v překladu "princezna s dlouhým nosem". Známá zde byla také pod názvem Verschenktes Glück, tedy "darované štěstí". (Adalbert72)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace