Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Perfektní česká pohádka s dokonalým scénářem Pana Lipského a výbornými výkony Hrušínského, Čepka a Somra.(17.11.2007)

 • Djkoma
  ****

  Česká genialita v nejlepší formě....(18.7.2004)

 • tron
  ****

  “Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselooo, hlavně nesmííí bíti smutno, natož aby se brečelooo, joo-ó-ó-ó.“ Rozkošná hravá rozprávka s chytľavou pesničkou (stojí za ňou Jaroslav „Severní vítr“ Uhlíř), nabúchaným scenárom, neodolateľným humorom a skvelým hereckým obsadením (predovšetkým ústredné trio Hrušínský, Čepek a Somr). Magickú atmosféru so šikovne zakomponovaným poučením, prekvapivo nezničia ani pozornosť na seba miestami až prehnane strhujúce podporné figúrky (hraničiar Milan Lasica, kráľ Július Satinský) a trápne vojnové scény. Dnes na TROCH VETERÁNOV nedám dopustiť, ale ako zriedkavý návštevník základnej školy som ich nemal rád, alebo, to skôr, som sa ich dokonca bál pre ich miestami zvláštnu, takmer až surrealistickú atmosféru (nočný les, hororový nos, cigarety).(1.1.2005)

 • Stegr
  *****

  90% - Ty kouzelné věcičky jsem jim vždycky záviděl... :)(27.6.2007)

 • francis
  *****

  Můj první film v kině, navíc vesnickým. Byly mi čtyři nebo snad pět a šli jsme tam dva kiláky pěšky (s tátou a partou kluků ze vsi do sousední vesnice). Naprosto mě okouzlil, a navíc jsem si zamiloval kino, což mi vydrželo dodneška. A jsem rád, že poprvé to byl Zdeněk Svěrák (a Werich a Lipský), protože lepší už to bejt nemohlo. Od tý doby jsem Bimbáce, Pankráce a Serváce viděl aspoň desetkrát, a doufám, že aspoň ještě desetkrát uvidím. Je to asi moje nejoblíbenější pohádka, rozhodně nejlepší česká, dokonce lepší než původní psaná ( a skvělá) verze Jana Wericha. Všimli jste si, že tam není jediná přiblblá scéna, kterých je v ostatních novějších pohádkách tu víc, tu míň, ale vždycky až moc (myslím tím nesmyslný pitvoření, bezdůvodný štulce a kopance, ukřičenost...), který maj za úkol rozesmát co nejvíc dětí. Tahle pohádka si to neusnadňuje, když už se křičí, tak je to třeba, každá její scéna má smysl a přestože z ní plyne spousta poučení, vůbec to nevyznívá otravně, ale naopak naprosto samozřejmě, a proto z toho nakonec nemůžou mít špatnej pocit ani děti, ani dospělí. Myslím, že dokáže bavit nejmenší, větší i největší diváky, každýho svým způsobem, a přitom žádnýho z nich nebude nudit. To se o moc filmech říct nedá. I proto jsou Veteráni naprostá klasika.(17.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace