poster

THX 1138

 • USA

  THX 1138

 • slovenský

  THX 1138

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 1971, 86 min (Director's cut: 88 min)

Režie:

George Lucas

Scénář:

George Lucas, Walter Murch, George Lucas (původní scénář)

Hudba:

Lalo Schifrin
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  **

  V první polovině filmu na nás George Lucas připravil uniformní bílé prostředí..v té druhé naprosto vymakaný hi-tech svět. Tento kontrast pro mě asi není tím pravým ořechovým. I přesto, co jsem právě napsal a jaký počet hvězdiček jsem tomuto filmu věnoval, vás můžu uklidnit, že se jedná o film zhlédnutelný. "Blessings of the state, blessings of the masses."(9.5.2006)

 • POMO
  ****

  Veľmi osobitý, vizuálne pútavý obraz neveselej budúcnosti, v ktorej mikročipy preberajú velenie nad ľudskými pocitmi, potrebami a túžbami. Spočiatku vám možno všadeprítomné pípanie, robotické hlasy a displeje budú liezť na nervy, ale keď sa vám podarí naladiť na príbeh, čaká vás strhujúci zážitok so silným záverom. I keď dnes už možno nie tak šokujúcim, akým bol v 71-om.(17.4.2003)

 • Slarque
  ****

  Velmi znepokojivá vize George Lucase vypadá jako naprostý protiklad jeho pozdějších Star Wars. Do filmu je obtížné proniknout a klíčovou větou zůstává: „Co se děje?“. Tenhle film totiž nevypráví příběh, on hlavně pokládá otázky. Výsledek je rozhodně pozoruhodný a rozebírat se dá prakticky donekonečna.(23.3.2006)

 • becki_tu
  **

  Těžko uchopitelný a určitě jeden z nejzvláštnějších filmů co jsem kdy viděl. Bohužel Lucas se příliš pitvá v dialozích plných čísel a znaků a samotný příběh tak začně po čase nudit. Z této nudy vás probere až závěrečných zhruba deset minut. Formální (vizuální) stránka má zde jasně navrch nad tou obsahovou a samozřejmě je i rozdíl, když podobný film vidíte v roce 1971 nebo v roce 2010. George Lucas by mě tímhle asi nepřesvědčil o své genialitě, ale naštěstí pro něj (a pro nás) přišly za několik let Star Wars... 50%(7.6.2010)

 • Jordan
  ***

  jedna z prvých vízií bezpohlavnej, bezfarbej totalitnej budúcnosti, neskôr tak často citovanej, alebo tiež spôsob, ako spojiť klaustrofóbiu s agorafóbiou;(25.10.2008)

 • - Film je mnohdy stylizován spíše jako dokument, George Lucas se k tomu přímo vyjádřil; chtěl prý natočit dokument o budoucnosti. (nerrti)

 • - Průměrná délka jednoho záběru je 6 vteřin. (Listeroman)

 • - Mnoho hereček role odmítlo, protože si nechtěly kvůli natáčení oholit hlavy. (Listeroman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace