Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

Radyss

Bude to znít hrozně, ale postava jako Ted Bundy by si zasloužil důstojnější filmové ztvárnění. Doporučuji pěti dílný dokument od Netflixu. ()

blondboss

Tento snímok bol celkom pútavo a vecne detailne spracovaný a zrežírovaný, len mi tam chýbalo trošku akcie. Zrejme to nebolo zámerom Berlingera, ale pravá krimi dráma by mala mať trošku drive a byť viac ambiciózna. Ten záver sa mi naopak vcelku páčil a aj emočne sa ma to nakoniec celkom dotklo, preto pridám štvrtú hviezdu. Lily Collins skvelý herecký výkon, pričom paradoxne Zac Efron jej len sekundoval. 70 % ()

Detektiv-2

Námětově a scénáristicky skvěle odvedená práce. To samé se dá říct i o dvou hlavních postavách, tedy Z. Efron a L. Collins, když jeden předvedl skvěle nastudovanou postavu, kterou dokázal dotvořit k téměř dokonalosti a druhá předvedla strhující dramatický boj s city a svědomím. Skutečný případ jsem do tohoto filmu neznal a líbilo se mi, jak tvůrci vynechali násilnickou část a více se soustředili na charakter hlavního hrdiny a vyobrazení toho, proč byl tolik obdivovaný a oblíbený. Film rozhodně stojí za to vidět. ()

deuxteri

Pro mě osobně byl snímek zajímavý především tím, že jsem příběh Teda neznal... Minimálně první část filmu ve mně tedy byla znepokojující nejistota, jak to doopravdy je. Musím uznat, že v druhé půli film trochu začal ztrácet dech a spíše jsem již čekal na finále. Vůbec by mi nevadilo, kdyby bylo více prostoru věnováno začátku vztahu Teda a Liz, ostatně pro oba herce, Zaca Efrona a Lily Collins, mám vyloženě slabost a v tomto snímku se na ně, i přes okolnosti, dívalo opravdu hezky. Díky nim se přikláním ke 4 hvězdám. 70 % ()

koza3

Asi jsem žil v lese, protože příběh Teda Bundyho neznám a tak jsem celý film netušil, zda je to opravdu masový vrah nebo to na něj hodila nějaká poťouchlá bývalá přítelkyně. Ve filmu není jediná vražda, ale pouze sem tam násilné náznaky, které spoilují výsledek. Poslední minuty filmu byly mrazivé, jak by řekla Tatiana Drechsler - měl jsem zimomriavky :-) ()

mnx

Lepší než tahle romantická hovadinka je Ted Bundy z roku 2002, který jede maniakovy vraždící dýchánky od začátku bez jakýchkoliv příkras, a to včetně znásilňování mrtvol žen, které zabil už měsíce předtím. Ne, že by tato verze byla úplně špatná, ale postavit celý film na utrpení jedné zhrzené blbky, zatímco možná až stovky dalších ženských odnesly jeho řádění životem a dodnes je nikdo nenašel, to mi přijde celkem nefér. ()

Astonko

Kým vo výbornom štvordielnom dokumente režisér Joe Berlinger detailne vykreslil život Teda Bundyho a jeho kriminálnu aktivitu, tu sa rozhodol ísť inou cestou a zameriava sa skôr na Bundyho priateľky a osobný život. To je síce super nápad, nenatáčať dvakrát to isté, ale celkové prevedenie tu dosť škrípe a Bundyho činy ako aj súdny proces pôsobia skôr ako "rekvizity", kvôli čomu potom film nudí. Nič tomu nepomáha ani Efronov perfektný výkon či skvelé kostýmy. Ako už aj scroochy napísal, pozrite si radšej ten dokument 4.2/10 ()

cubiczech

Je tam plno výbornejch scén a hereckejch výkonů, ale bohužel to jako celek moc nefunguje. Asi Efronova doposud nejlepší role (ne že bych měl nějak v merku ty jeho předchozí). Obsazení je vlastně taky relativně skoro OK, najde se tam i Malkovich a ten malej kluk ze Šestýho smyslu, jen je teď teda starší a těžší. Kdybych neviděl všechny možný předchozí filmy o Bundym tak bych si z toho poskládal prd. ()

Jenn

Upřímně? Nevědět, kdo to byl Bundy, věřila bych mu až do konce, že je skutečně nevinnej. Tak přesvědčivě trvat na nevinně...děsivý. ()

Dacsus

Zac Efron vie naozaj hrať. A dokonca aj Jim Parsons. Len ma napadlo, ako to zvládali tí štatisti v porote, keď tam pobehoval po súdnej sieni Sheldon. ()

rigby

Film se mi líbil. Po celou dobu udržoval diváka v napětí a nejistotě, zda hlavní hrdina je opravdu sériový vrah či ne. Výkon i vzhled Zaca Efrona přesvědčoval o opaku. Ale jen neznalého diváka. Byl to zajímavý pohled, ještě by byl zajímavý film z pohledu vraha nebo třetí strany. V tomto případě totiž nebyl ukázán žádný násilný čin, jen pár fotek a slovní líčení z obžaloby. Ale snad právě proto jsem si tento film užil, i když podruhé už by to nebylo ono. ()

doriana.g

Protože jsem viděla dřív dokumentární sérii Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes, tomuhle víc jak 2* dát nemůžu. Efronovi to sedlo, jinak ploché, nudné. Potěšila přítomnost Osmenta. ()

čertíček

Pohled z jiného úhlu, než u běžného pojetí, jak je známe. Tento pohled někomu přijde zvláštní. Autentické záběry a konečné titulky podtrhnou celý příběh s děsivou clonou tragické skutečnosti. Herecké výkony hodnotím - na výbornou. ()

Kushina

Naprosto neskutečné, jak někdo komu bezmezně věříte a stojíte při něm ať to stojí co to stojí, ale na konci se dozvíte krutou pravdu, kterou jste si nechtěli připustit. Hodně hořký konec a fakt, že to bylo podle skutečného příběhu je o to mrazivější. Snad to jen nemuselo být tak zdlouhavé a místy i nudné, ale za to vidět jeho jednání to stálo. 65% ()