Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

Dogfish

Film je hlavně dobrý, jak věrně kopíruje historii procesu, ale mě se více líbil film o tomhle sympaťákovi, kterého skvěle zahrál Zac Ted Bundy. Byl takový lepší, krvavější ... ()

Kiisaki

Na film jsem se s velkým očekáváním pustila hned po zhlédnutí skvělého dokumentu The Ted Bundy Tapes, kde stejný tvůrce bravůrně podává podrobné líčení hrůzných činů i ohavného charakteru Teda Bundyho. Zde jsem očekávala dramatizaci toho kvanta informací, dočkala jsem se ale jenom mdlého a nezajímavého paskvilu, který Berlinger uchopil opravdu nešťastně. Všechny ty hrůzné a morbidně zajímavé činy Bundyho film přechází se zarážejícím nezájmem. Kdybych neměla předchozí znalosti Bundyho života, z filmu bych nepochopila téměř nic - kdy a jak začal vraždit, kolik měl obětí, kde byly jeho rajóny a proč mu to všechno tak procházelo. Netuším, komu byl film určený - člověk, který jeho vražednou "kariéru" nezná, se absolutně nic nedozví, a pro člověka, který si o Bundym něco málo přečetl, jsou informace z filmu až příliš povrchové a chaotické. Zac Efron, přestože se snažil a v roli nebyl vůbec špatný, to opravdu nemohl utáhnout. ()

DAPDO

Seznámení, uvěznění, útěk, dopadení, útěk, soudní přelíčení, shledání a závěrečný titulky, kde se teprve dozvíme, kolik žen má Bundy na svědomí. No jako pardon, ale natočit film o největším sériovým vrahovi ameriky a nedat do filmu ani jedno zabití, to chce koule - 35%. ()

tranquill

"Je zjevné, že ho média odsoudila ještě před koncem soudního procesu..." A bylo zjevné, ještě před koncem tohoto filmu, že tento thriller díru do světové kinematografie neudělá. Příště si radši pustím The Ted Bundy song od Macabre. ()

Hpatrik

Tvůrci vzali to nejzajímavější z Bundyho života, nemilosrdně to hodili do koše, a z toho zbytku natočili paskvil, který se snaží drtivou většinu stopáže opájet diváka Bundyho charismatem a sex-appealem. Škoda. ()

geek.ondra

Berlinger všem vytřel zrak a po své překvapivé účasti na Oscarech servíruje tuhle pecku. Pomalé vyprávění které se v průběhu snímku mění z ponurého dramatu na drama soudní. Zac Efron je vynikající (aspoň na Glóby se mohl dostat) a myslím že do pár let bude společně s Pattinsonen jeden z nejzajímavějších herců Hollywoodu. Lilly Colins je taky skvělá a taky to mohla dotáhnout aspoň na Glóby - závěrečná konfrontace těchto dvou navíc  ten film zvedá ještě o třídu výš... a nesmím zapomenout na skvělého Parsonse který v průběhu filmu taky potěšil. I když časté střídání žánrových prvků občas ubírá filmu na tempu tak je to určitě skvělý počin který stojí za pozornost 8,5/10 ()

AloeB

Vyhradil bych se proti českému distribučnímu názvu, respektive copak je lidskou tváří pouze hezká tvářička? Pochopitelně právě na ní zajímavost Bundyho případu stojí, je těžké věřit zlu v něčem tak pěkném, ale zároveň to přeci diskriminuje naše - jakožto odporných hub - vlastnictví hezké tváře. Cením si pojetí filmu, všem je sice jasné, kdo je ten medializovaný a populární sériový vrah, ale 99 % stopáže se s ním pracuje jako s odmítajícím svoji vinu. Až do posledního momentu, kdy se také přiznal, nám ani není žádná vražda ukázána - proč asi, jsme lidé 21. století, představujeme si i horší prasárny - což jenom umocňuje komorní příběh a dává relevanci dilematům druhé hlavní postavy - Liz. Na druhou stranu víc než Tedova zvrácenost vynikla jeho genialita - manipulativnost, sebevědomí, právnické vzdělání. Ostatně i sám Zac Efron je pořádný ďábel, že mu byl Sheldon (sorry, Parsons, ale já jej tam pořád vidím, to už se nesmaže) sice dobrým ale ne vždy dostačujícím protivníkem. Cením si původních scén během titulků, o to víc vynikne fascinace, že mnohé až filmové momenty byly holou skutečností. ()

kondor77

Život Teda Bundyho byl mnohem zábavnější než tento film. Vůbec mi nechyběly mordy či absence napětí, ale když už zvolili takovou formu vyprávění, což takhle natočit to zajímavěji? Možná tu šeď a nudu bere někdo jako přidanou hodnotu, ale já ne. Tento krásný, inteligentní a inspirující člověk si tak průměrný film nezasloužil. ()

Maximilianus

Film ako taký nebol zlý, ale nechápem zámeru tvorcov, prečo ho natočili takto a na čo tým chceli poukázať. Je jasné, že Ted Bundy bol masový vrah, je to film o masovom vrahovi ale v tomto filme je prezentovaný ako obeť, kedy akože až do konca nevieme, či tie vraždy spáchal. Možno pre niekoho, kto absolútne nevie kto Ted Bundy bol a ani nevie, o čom tento film je, to bude napínavé, ale takých ľudí asi veľa nie je. Namiesto toho, aby ukazovali vraždy a jeho dni na slobode, oni ukazujú presný opak, teda väzenie a súdny proces. Napriek tomu všetkému ma film nenudil a bolo to celkom zaujímavé, aj keď iba slabý odvar reálneho potenciálu. 7/10. ()

Kotsour

Je prostě smutné, když se film, byť už jen názvem, vydává za něco, čím není. Zlo, které se v Tedovi skrývá, je popsáno jen velmi okrajově a heslovitě, takže celý film je v podstatě jen vykreslení procesu obvinění, souzení a odsouzení jednoho z nejhorších sériových vrahů, co kdy lidstvo poznalo. Ale k čemu to, když příběh není nikterak děsivý nebo znepokojující a pouze nabízí rozpačitou nejistotu, jaká je vlastně pravda. Eskalace napětí se nedočká žádného zaslouženě emotivního závěru, takže nejsilnějším okamžikem se stává slovo nareslené prstem na zamlženém skle. Ale aby film o tak zvráceném a brutálním vrahovi neukázal vlastně jedinou vraždu, to je moc. Až se budu chtít podívat na nějaký film že soudní síně, pustím si třeba Norimberský proces, tak proč se tohle kurva jmenuje tak, jak se to jmenuje? ()

haroska

Pro mě úplně špatně pojetí. Špatná perspektiva. Je to celé takové nekompaktní. Chápu, že záměr byl vykreslit bestiálního vraha, který se snažil si hrát na normálního pohodového typka. Z filmu spíš ale vylézá jen ten "pohodovy týpek". Žádné velké rozkresleni osobnosti jako takové, aby člověk opravdu pocítil a věřil v ony vraždy (a že jich bylo). Prostě hlavní hrdina není uvěřitelný. Nepůsobí to na diváka tak jak ma. Nejlepší je asi Lily Collins. Jinak myslím,že to asi ani nestojí za ten čas. ()

netWoor

Ty jo, že to je o masákovi (nemyslim houbu ani žádnýho běžce, sakra, to je zase Maslák), bych vlastně ani nepoznal. Takovej poklidnej snímeček o justičním omylu, z něhož hrůzu člověk může mít, až když si to načte na wiki. Dám tři, ale nudil jsem se. ()

gemi

Film je vlastně zajímavý jenom tím, že mapuje skutečné události. Kdyby ne, byla by to jenom další nezajímavá dramatizace na téma Plzákova hesla "zatloukat, zatloukat, zatloukat". ()

Psycho.R

Skoro před patnácti lety bych se nedokázal představit, že bych měl někdy Efrona rád. Měl jsem ho za slizkého klučinu z Muzikálu ze střední. Postupem let mě, ale dokázal přesvědčit, že je v něm něco víc. Že umí celkem hrát a že má smysl pro humor i kdyby šlo o to dělat si srandu ze sebe. O tom, co za zlo napáchal Bundy jsem dříve spěšně četl v časopisech. A víceméně jsem časem to podstatné zapomněl a před tímto filmem jsem si to naschvál nečetl, abych byl ve stejné situaci jako obelhávané postavy v tomto filmu. A musím říct, že jsem zaznamenal jisté sympatie k postavě, až jsem se v duchu chvíli kál. Ovšem na konci jsem už postavě přál, aby mohl těch trestů smrti zažít víc, minimálně za každou oběť zvlášť. Film tudíž splnil přesně to, co si dal za předsevzetí. ()

rublik05

Zajímavě pojatý životopisný film o jednom z nejznámějších sériových vrahů všech dob. Neuvěřitelně mě bavil Zac Efron, jeho herecký přednes byl přímo fantastický, působil velmi přirozeně, sebevědomě a charismaticky. I když se jedná o poměrně závažné téma, tvůrcům se povedlo ho přednést s určitým nadhledem, s důrazem na kvalitní dialogy, osobnostní projevy a vývoj postav. Překvapilo mě celkové pojetí, kdy sám divák musí dojít k přesvědčení, že ten hodný a milý student práv je ve skutečnosti nechutná vraždící bestie. Závěr působil velmi emotivně, zejména díky zapojení dobových záběrů a údajů o obětech. Moc mi ani nevadilo, že se v celém filmu neukáže téměř žádná vražda či nějaká drsnější scéna. Naopak mě bavilo vyobrazení té absurdity, co se týče zatčení a soudních procesů. Pro mě milé překvapení a celkově i spokojenost, ale ne každému zrovna takové zpracování asi sedne. 8/10. ()