Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiální text distributora)

Arequipa

Jen o fous se mi film nevešel do Top 10. Scénu, kdy se Dr. Sayer ptá Leonarda, jak se cítí a ten mu odpovídá "never better" patří k nejsmutnějším, které jsem na filmovém plátně viděl. De Niro zde potvrdil svou pozici mého nejoblíbenějšího herce, jeho motorika je neuvěřitelná! ()

dessa

Mistrovské dílo, fantastický De Niro, dobře mu sekunduje Robin Williams. Film, po kterém člověku běží v hlavě tisíc myšlenek a nemůže usnout. ()

Ceberus

Když jsme na ZŠ četli úryvek z Růže pro Algernon, připadalo mi to o dost intenzivnější než tento film. Navíc obsazení "drsňáckého" De Nira do takové role mi nepřišlo zrovna nejlepší - očekával jsem nějaký nevinný kukuč typu Reevese, Pitta apod. ()

MeaCulpa

Herecký koncert ústřední dvojice. De Niro tradičně exceluje (kde je Oscar?) a i Williams ukazuje, že mu dramatická poloha sedí mnohem víc než jeho komediální pokusy. Režie Penny Marshall se drží v pozadí neupozorňuje na sebe a přitom velmi umně lehce tlačí na pilu a ždíme emoce. Působivý film 80% ()

Black-star

Nikdy sem si nemyslela že Robina Williamse uvidím v nějaké slušné a normální roli. Ale v tomto filmu se své role lékaře, kterému nikdo nevěří a je spíše posměchem se svými názory, zhostil ve vší vážnosti a skvěle sekundoval vynikajícímu Robertu De Nirovi. Opravdu doporučuji shlédnout je to skvělý film a já se na něj vždy ráda podívám znovu. ()

Kofolacik

Na filme AWAKENINGS je vidno ze bol spraveny s neznou zenskou rukou... Film je plny emocii a ludskosti, ci uz v dobrom svetle, alebo zlom... Najsilnejsou strankou filmu- aspon u mna, boli herecke vykony vsetkych hlavnych postav... famozny DeNiro ktoreho som prvy krat videl hrat takuto rolu ma jednoducho dostal, a Robin Williams; ziaden herec na svete nedokaze tak krasne zobrazit dobro ako on... jeto neuveritelne. Aj napriek tomuto nedam 5* lebo film nato jednoducho nema... je nato prilis maly a na mna trocha pomaly... 8/10 ()

Colour

V na prvý pohľad jednoduchom príbehu sa skrýva hlboké posolstvo, ktoré nikdy nezostarie. Môžme sa rozprávať, chodiť kam len chceme, jesť čo chceme, keď zaspíme, zobudíme sa, no vážime si to? Oscary by si rozhodne zaslúžili Robert De Niro, Robin Williams i scenárista. Každý kúsok filmu je výborný, nedá sa na ňom čo vytknúť. 96% ()

greigor

De Niro!! Herecký výkon, který podal v tomto snímku je úžasný, podle mě rozhodně lepší než Costnerův v Tanci s vlky, ale co. Film, který mě překvapil. Trochu mě zarazil začátek, kde se během pár minut naplnila pointa, kterou jsem očekával. Avšak to jsem se ještě nenadál, jak to bude pokračovat... Krásný, plnohodnotný film se skvělými herci. ()

hloupej honza

Citové vydírání? Proč ne... Ale tři dojímavé scény za sebou jsou na mě moc. A ten vztah dokotora se setrou tam byl proč? Po představení Williamsovy postavy náhlý obrat v chování charakteru o 180° a několik dalších režijních chyb, díky nimž jsem se tomuto krásnému příběhu zdráhal uvěřit (filmově). Přesto se našlo několik nádherných momentů. ()

Jacques-ds

Velmi povedený film, kde hlavně první polovina je přímo mistrovské dílo, druhá část je trošku utahanější a místy se děj vleče, přestože by měl vlastně eskalovat. Tak či onak film zaslouží to nejvyšší hodnocení, protože všechny jeho malé nedostatky nahrazují herecké výkony De Nira a Williamse. Hlavně Williams ukazuje, že měl natočit mnohem víc dramat než komedií (a méně pít), protože je opravdu výborný herec. ()

ziesel

Krásný snímek režisérky Penny Marschall patřící mezi bezesporu mezi nejdojemnější filmy, které jsem měl možnost dosud zhlédnout. Robin Williams svoji roli samotářského lékařského vědce zvládá na jedničku podtrženou a společně s Dobrým Willem Huntingem se řadí mezi top v jeho herecké kariéře. De Niro – no comment…- lépe by to zahrát nešlo.. Některé scény mohou na cynika působit možná příliš pateticky až hraný na slzy, ovšem i tak to nesnižuje obrovský kus poctivé režijní práce a především herecký koncert dvou jmenovaných hollywoodských es. Příběh založen na skutečné události. ()

Petulka88

Dojemný a výborně natočený příběh, který na nezapomenutelný zážitek povyšuje famózní herecký koncert Roberta De Nira. Povinnost pro každého filmového fanouška. ()

Mr. Kodama

Na můj vkus příliš hollywoodské hraní na city. Samotné rozuzlení nemoci neuvěřitelně jednoduché dělající z ostatních doktorů hloupé a zlé sobce. A kdo se kdy pohyboval mezi podobnými lidmi musí si rvát vlasy na hlavě. Jinak De Niro respekt. ()

retrogirl2

"ŽIVOT JE DAROVÁN A ODEBRÁN KAŽDÉMU Z NÁS" ... Americký snímek se spoustou amerických klišé. Ale jo, vtáhne vás, funguje to, proč ne. Nira jsem snad neviděla jinde hrát lépe! ()

Mira90

Psychiatrická léčebna, vězení...zkrátka čím víc je místo děje na ,,okraji společnosti", tím spíš půjde o vyjímečně povedený snímek. Awakenings nejsou výjimkou. Ač to vypadá, že po 40 minutách by film mohl skončit úžasným happy endem, on pokračuje dál až k hořkému závěru. Mezitím ale zažijete (bez)naděj, která je ovšem velmi pomíjívá... ()

danny_21

Málokdy se vidí tolik silných scén a perfektního herectví jako v tomhle snímku. Pro mě to byl vyjímečný zážitek srovnatelný se Zelenou mílí, který jsem viděl už několikrát a vždycky se nemůžu ubránit dojetí u sledování statečně bojujícího Leonarda a zaujatého doktora Malcolma, člověk má pak pocit, že může porazit cokoliv a že naděje není jen prázdné slovo. Krása a po zásluze dávám 90 % ()

Searison

De Niro uvěřitelný jak nikde nikdo, ty jeho záškuby a záseky spolu s dokonale nesmělým Williamsem vytvořili geniální film, který si diváky najde i po tolika letech.... 90% ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela