Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiální text distributora)

Nag0

Komorný snímok s poukázaním na tie najdôležitejšie hodnoty v živote každého človeka, či už viac alebo menej zatlačené do ústrania. Možno trošku obmedzený skutočnými udalosťami, no o to silnejší príbeh skupiny ľudí nachádzajúcej sa akoby v nekonečnom stave spánku. Nepamätám sa kedy som videl väčšieho introverta akým bol Dr. Sayer, no práve jeho prístup k veci a herecký prejav Robina Williamsa mi určite na nejaký čas utkvie v pamäti. ()

Ganka

De Nirovi jdou retardi jako po másle, Robin je zlatíčko a příběh mluví sám za sebe, to je bez debat. Krásný lidský náhled do euforie i bezradnosti klinických experimentů. ()

Soldier_666

Přestože snímek nikam nespěchá mi stopáž přišla krátká. De Niro překvapivě nehraje roli gangstera, mafiána či jiného záporáka, ale muže s duší dítěte. A je to jeho nejlepší herecký výkon. Někomu může tento počin přijít Hollywoodsky přeslazen, ale osobně film považuji za jeden z těch u kterých má člověk dostatek času přemýšlet nad jeho smyslem a není přehnaně akční. Nesmím správně čecháčsky opomenout "účast" vynikajícího kameramana Miroslava Ondříčka. ()

radim633

Herecká krasojízda Williamse a De Nira podtržená dojemným a zajímavým příběhem. Film je uvolněný a již zmiňovaní herci povyšují prožitek na vyšší úroveň. ()

HarleyQuiin

Emocionální orgasmus. Robert De Niro exceluje a Robin Williams v roli doktora Sayera je tak kouzelně lidský. V takových rolích jsem si ho oblíbila nejvíce, ať už ve Společnosti mrtvých básníků nebo v Dobrém Willu Huntingovi a teď v Času probuzení. V tomhle filmu je tolik silných momentů, které vás zasáhnou přímo tam kam mají a přitom jsou to takové maličkosti. Připomene vám, že pořád jsme lidé a máme se radovat i z obyčejných věcí, protože mohou přijít časy, kdy moci nebudeme. Já vím, klišé, ale přesně takový pocit jsem z toho měla. ()

Ajbell

Tak pravdivé a zároveň rovnako dojímavé. Prečo, prečo musia niektorí ľudia bez previnenia tak trpieť, byť zamknutí v škatuli trvácej biedy s odhodeným kľúčom?! Prečo(?), tak to nevieme, ale určite budú za to raz odmenení. Všetko čo bolo dané(vytrpené), bude neskôr niekoľkonásobne odmenené. Pri pozeraní som zabudol, že to bol film a nie skutočnosť. ()

dragon'88

L-DOPA. Pozoruhodny skutocny pribeh, ktory vyvazuje nedostatky vo filme samotnom. Ale film je natoceny aj tak velmi dobre a rychlo vtiahne do deja a potom plynie dalej. ()

burg

Strašně smutný film - hodně mi připomněl Růži pro Algernon. Dejte někomu život a pak mu ho zase vezměte... ()

typa

Budu opakovat to, co je tu už řečeno. Tohle je spolu se Společností mrtvých básníků a Dobrým Willem Huntingem životní role Robina Williamse. A Robert De Niro hraje naprosto geniálně. Mně se to líbilo víc než Přelet nad kukaččím hnízdem. ()

Sejkorka

Academy Awards - nominace 1991 - Nejlepší film 1991 - Robert De Niro (Hlavní herec) 1991 - Steven Zaillian (Adaptovaný scénář). Příběh podle skutečnosti z roku 1969, ve kterém 15 ochrnutých pacientů po aplikaci nového léku na krátkou dobu "procitne" a stanou se z "věcí lidmi". Film, který dává naději, i když ve smutném prostředí, veskrz pozitivní. Výborní herci, neuvěřitelný Robert De Niro v roli hlavního hrdiny Lenarda. Bravo, bravo ! ()

VideneFilmy

Herecký koncert plný morálnych otázok. Samozrejme, môžeme argumentovať, že ide o typické dielo zamerané na "vytláčanie" sĺz, ale na druhej strane nám dáva do popredia množstvo otázok, pričom na odpovede často musíme prísť sami. Obaja herci v hlavných postavách sú tu na vrchole svojich síl a vďaka vhodnému podaniu príbehu máme možnosť sledovať plynulé prechádzanie medzi jednotlivými fázami prebudenia. Spracovanie síce nie je ničím výnimočné (preto "len" štyri hviezdy), ale film je podaný umne, čisto a necháva vyniknúť to dôležité. Aj napriek pomalšiemu rozbehu sa nakoniec dočkáme príbehu, kde slzy šťastia vystriedajú slzy... Možno dojatia... Smútku... Istej formy úľavy...? ()

Minatory

Čas Probuzení ja výjimečný příběh zabalený ve špatně režírovaném filmu s navzájem nezapadajícími scénami a naprosto chaotickým tempem. Zachránit tento film nedokážou ani výjimečný herci, kteří zkrátka pod tíhou špatné režie vypadají jako naprostí amatéři. Škoda toho. Určitě to stojí za zhlédnutí, ale režisérka by si měla změnit profesi ()

Korpy22

Hořkosladký příběh o tom, jak se medicína může posouvat, ale zároveň může škodit. Mladý doktor Malcoln zkoumá účinky léku na pacienty, kteří prodělali Encefalitidu. Film je dojemný, hezký, realistický a zpracovává skvělé téma. ()

Good_Joe

Nádherný, krásný a úžasný film. Unikátní hudba a famózní Robert De Niro. Příběh odehrávající se v psychiatrické léčebně kolem několika pacientů, kteří byli v důsledku encefalitidy v příšerném stavu. Všude přítomný dr. Sayer, samozřejmě i ostatní lékaři a sestry, který chce ze všeho nejvíce pomoct těmto postiženým lidem. Nejvíce ho avšak zaujme pacient, hraný De Nirem, na kterém vyzkouší „drogu“, která by těmto všem lidem měla pomoci. Sledovat, jak se vyléčení pacienti chovají zase normálně a pokračují v tom, kde před nemocí začali, bylo opravdu okouzlující a velmi dojemné. Tento film má v sobě opravdové kouzlo a podle mě i poselství, že by se mělo každému člověku pomáhat a nezáleží na tom, jak je nebo není nemocný. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela