Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiální text distributora)

Pharlap

Trochu mi to připomnělo Přelet nad kukaččím hnízdem. Ale jen náznaky.. tou revoltou probuzených pacientů. Celkově velice rozumně a něžně podaný příběh lékaře z opravdu pionýrských času objevování tajů neurologie, biochemie, klinické farmakologie. Skvěle a bravurně zahraná role R.de Nirem, především momenty s projevy předávkování antiparkinsoniky. Dojemné, jak člověka opravdu donutí zamyslet se nejen na podobnými lidmi, o kterých si myslíme, že jsou divní a třeba doopravdy žijí někde uvnitř sebe a nemohou se "probudit". Však zamyslet i nad obecným smyslem života, nad elementárními věcmi, které nám přijdou tak všední, běžné, automatické, až na ně úplně zapomeneme.. vytěsníme..To co je pro někoho zázrak,něco nedosažitelného, je pro jiného věc obyčejná. ()

Queendom

Jakmile film s podobnou tematikou začíná slovy "podle skutečné události", jsem dost pravděpodobně v koncích. Řvala jsem jak prokopnutá, protože na světě není nic horšího než beznaděj. Ciťárna jak má bejt, ale nezůstane jen u lacinýho klouzání po povrchu. Bravo. ()

DominikCZ

Čas probuzení je natočen velmi kvalitně, zde není co vytknout. Nelíbí se mi ale naprosto standardní a jasný scénář a "zápletky", které napadnou každého rychleji, než k nim vůbec dojde. Nápad je, vzhledem k reálnému také nulový. A nakonec, pokud by někdo chtěl srovnávat tento blázinec s tím Formanovým, nemusí se ani dívat. ()

Slunik

Velmi zajímavý námět, velké nadšení při úspěchu a obrovské zklamání a bezmoc na závěr. Silně nabité emocemi. ()

USBejs

Bohužel, povtrdilo se mi to, čeho jsem se obával nejvíce. Pro mě se De Niro nikdy na takovou roli nehodil, nehodí a nikdy hodit nebude. Robert může hrát mafiány, dealery, detektivy, právníky, bitkaře, ale ne encefalitidně postiženou osobu. Pravděpodobně je to ovlivněno tím, že jsem viděl spoustu Robertových novějších filmů před tímhle snímkem a proto se mi tam nehodí. Ale pochybuji, že by se mé hodnocení změnilo nějak kriticky, vidět tento film jako vůbec první s R.DN. A tak jediným pozitivem pro mě zůstává konstatně kvalitní výkony Robina Williamse. ()

Forsetino

Velmi hluboký příběh. Vynikající herecký výkon Robina Williamse a nadpřirozené herecké vystoupení Mistra De Nira. V průběhu filmu si člověk uvědomí ty skutečně důležité životní hodnoty a hlavně, že tou nejdůležitější je možnost žít. Duše, která je zavřená v tělesné schránce je naprosto nepředstavitelná záležitost. Člověk vnímající dění okolo sebe bez možnosti jakékoliv reakce, to je to nejhorší, co si lze představit. Rozhodně to však není život. Fámozní snímek a pro mě bez diskuze TOP10. ()

princesofpersia

Srdce mi říká dej tomu 5* (už jenom kvůli výkonu De Nira a hudbě) jenže rozum né a né se nechat přesvědčit. Příběh je samozřejmě dojemný a svým způsobem i krásný, ale forma jakou byl tenhle film zpracován mi nepřišla nijak extra zajímavá. Některá místa hluchá, někdy zas až moc klišé... Na přelet nad kuk. hnízdem to nemá...jenže to ani asi nemá žádný film... ()

Vrzalik

Nedávno jsem jej shlédl a nevím, jak mi mohl takovou dobu unikat. Hodně citlivě natočený film, za mě 5 hvězdiček. De Niro ve vrcholné formě! A víc takových zanícených doktorů Sayerů i v reálu! Po tomto filmu člověka zaplaví ohromné množství pozitivní energie a lidskosti. Filmu bych vytkl snad jen to, že si zítra budu muset dokoupit kapesníky :-). ()

Mr.nachos

Po x letech jsem se k tomuhle filmu dostala a musím říct, že jsem od toho čekala hodně. Vzhledem k obsazení jsem si říkala, že tohle musí být bomba. No a byla. Věděla jsem dopředu o co jde a co mě čeká, takže žádné překvapivé momenty se nekonaly, ale přesto mě to zaujalo snad možná i více než jsem čekala. Nemá cenu podtrhovat výkon De Nira a Williamse, ale troufnu si říct, že bez nich by to byl jen další průměrný film, který by rozhodně nedosáhl tak vysoko. ()

kubilov

Úchvatný film. Robert De Niro zde předvádí jeden z těch úplně nejlepších hereckých výkonů, jaké kdy kdo zahrál, protože věřím, že hrát postiženého člověka a nevypadat přitom směšně, je setsakra těžká záležitost. Robin Williams se vedle něj také snaží, to mu nelze upřít, jenže proti Bobbymu nemá sebemenší šanci na titulní a vůdčí roli ve filmu. Emoce přesně dávkované a překvapivě ani nijak přehnané. ()

fordhont

Není lepšího názvu pro tento film než "Čas probuzení". Fascinující taje lidské psychiky ve spojení s onemocněním těla, pro které není třeba vymýšlet sci-fi příběhy. Tak jako jde v tomto příběhu o probuzení pacientů a jejich užívání si života, tak jde o probuzení každého diváka, který tento film shlédne. "Musíme to říct všem. My jim musíme připomenout, jak je to dobré. Lidé zapomněli, co je to žít. Potřebují, aby se jim připomělo, co mají a co mohou ztratit. A co já cítím je dar života." ()

Guran

Dva herečtí velikáni Robin Williams a Robert De Niro se spolu sešli v jednom filmu z kterého se dle mého názoru stal jeden z největších dramat všech dob! Sledovat život nemocného člověka nikdy není příjemné, ani ve filmech. Postava De Nira byla od dětského věku postižena Parkinsonovou chorobou, kterou trpí celý život. nemůže chodit, mluvit, hýbat hlavou, zkrátka trpí, dokud se ho neujme Robin Williams. Je vidět snaha Robina nenechat se zastínit de Nirovou rolí, ale postava doktůrka bude vždycky charismatem níž, než postava nemocného člověka. Oba se mi velice líbili, ale přeci jenom De Niro hrál těžší roli. Nominace na Oskara je v tomto ohledu v pořádku. Film se mi hodně líbil. Oboum hlavním představitelům jsem fandil, stejně tak, jako dalším pacientům nakažených Parkinsonem. Jedná se o velice povedený snímek, který vás donutí urojit slzy a naslouchat tlukotu svého srdce. ()

bohhous22

Herecký koncert,drama hodné těch nejprofesionálnějších mistrů ve svých oborech.De Niro jako vždy osobitý a jedinečný.Kdybych stál před otázkou, ,,Jaká role mistra Roberta De Nira mi nejvíc učarovala...?"Ufff,no posoudíte sami každý za sebe,si myslím:-).nelze zodpovědět.To je jisté.Co je ještě jistější,De Niro nikdy nebyl v jakékoliv roli pouhým stínem nebo doprovodnou postavičkou....Co ale musím momentálně vyzdvihnout,je role mistra Williamse.Respektive není vhodnější příležitost ,,vzít" na paškál jeho mistrovské herectví a nedostižné charisma než-li nyní!!!Právě zmíněné charisma,jiskra v očích,tak smělý upřímný úsměv a aura,která by dokázala zklidnit i ty nejzuřivější býky v Pampuloně,Williams hoří jako svíce lásky a lidskosti tak upřímně a opravdově,že se v mém srdci stává nesmrtelným!!!!R.I.P. Mr. Williams!!!!Rigor Mortis. ()

kslaww

Nádherný film který zvedá Galapředstavením Roberta De Nira. Dokonale zahrané...nejlepší herecká role...nechápu že za tento výkon nedostal oscara. ()

donnovann

Robert De Niro ukazuje jak všestranný herec to je, i když u mě bude navždy zaškatulkován v mafiánských filmech, tak zde si pro sebe ukradl celý snímek. Krásný film. ()

PlayEasy

Něco tak ohromného jsme naposled viděli před týdnem ve Willu Huntingovi, sice to není tak dávno, ale oba dva filmy jsou stejně geniální, stejně hluboké, a stejně neuvěřitelné. A když je nějaký film zhruba tak dobrý jako Good Will Hunting tak si vy všichni, kteří jste Willa viděli a dostatečně ocenili tak si dovedete představit jak je to ÚŽASNÉ! Skvělý Robin Williams a samozřejmě skvělý Robert De Niro (což není žádné překvapení) z tohoto filmu udělali pecku. A ještě velká pochvala pro Randyho Newmana za překrásnou a nám již předtím známou hudbou, která se k tomuto filmu v každém případě hodila (což taky není od tohohle geniuse žádné překvapení). Tímto krásným a dojemným filmem nám Penny Marshall přinesl úžasný zážitek a díky všem pracovníkům na tomhle filmu si název Awakenings vždy zapamatujeme. Něco tak úžasného se točí jednou za 20 let! A navíc silný konec tomuhle dílku (co to píšeme? VELEDÍLU!!) určitě hodně pomohlo. Fakt geniální film! MASTRPEICE jako hrom. 90% ()

SAINTS

Velmi kvalitny film,ktory mi dlho unikal.Herecke vykony su v tomto filme obdivuhodne a hlavne De Niro podava jeden z najlepšich vykonov vo svojej kariere.Velmi mile filmove prekvapenie. ()

PAVLIS

Malý milý filmík kterak jeden usilovný doktůrek na chvíli probudil pár pacientů, který by nás měl (zase) inspirovat k žití naplno. Mnou ale jen tak prošuměl... 14.4.2019 - ČSFD 87% / 78% IMDB. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela