Autoři komedie Na samotě u lesa, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, humornou formou popisují různé typy tzv. chalupářů. Většinu postav napsali přímo pro jejich představitele, mezi nimiž vyniká především Josef Kemr v roli dědy Komárka. Manželé Lavičkovi, půvabně ztvárnění Danielou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem, jsou sváděni touhou po získání chalupy dědy Komárka, kterou však majitel, jak se zdá, jen tak neopustí. Vše nakonec vyřeší jejich děti, které si starého Komárka zamilují a začnou ho považovat za svého skutečného dědu. (Bontonfilm)

poz3n

Pro většinu lidí tenhle film zapadá do kategorie dávno viděnejch, já viděl celej film od začátku až do konce až teď. A asi neni co řešit, co že tu Menzel zase provádí. Tahle poezie je ta pravá česká. ()

eraserhead666

"Tati, předjel tě trabant." "Počkej za městěm." "Kráva dojí mléko." "Říká se kráva dopije mléko." "Slyšíš? To se každému líbí." "Vejš, Radime." - Je třeba něco dodávat? ()

Necrotongue

Spolu s Marečkem špička komediálního žánru.Film z roku 1976,který dokonale funguje i dnes,čas se nepodepsal ani na významu ani na humoru. ()

ARI50

Samota je samota nemám rád české filmy a nemám nic proti ním ale málo který se mi zalíbí hodně ale neberu nikomu jeho názor. ()

mm13

Nejako som sa nikdy nedoladil. Rád to začnem pozerať, rád to pri surfovaní nechám prepnuté, nikdy to na mňa nedýchne. Žeby mi do toho svěrákovsko-smoljakovského univerza nesadol Menzel? Asi tak, mal to točiť Smoljak (hoci bez najmenších zmien v scenári), bolo by to menej vlezlé, menej pohladení a viac (dobre myslených) pohlavkov by to malo, väčšiu šťavu. Toho "tepla" je tam asi na mňa móóóóc... ()

duklak2

Poctivá komedie za vlády "komárů". Točily se zábavné filmy, které jsou několikrát reprízovány dodnes. A to je dobře. Lidi na ně nezapomenou. Dokonce vycházejí i na DVD. Tento film obsahuje takovou spoustu hlášek, že si je vybaví i starší občané a to je co říct. ()

Will_X

Prostě klasika s výborným Josefem Kemrem.. Scénka z hospody a následné cesty domů se snad nic nevyrovná! "A chčije, a chčije."75% ()

Kimon

Špičkový herecký koncert Josefa Kemra pod taktovkou ještě tenkrát vynikajícího Jiřího Menzela. Film, který každý rodilý Čech s jakýmsi nepřehnaným patriotismem nemůže odsoudit. Škoda jen, že podobných filmů nemohl J. Menzel v té době vytvořit více. ()

Sawy

"Jitko!" "Krávo!"Menzlovština se spojila se Svěrákovštinou a vzešel z toho moc příjemný filmík se spoustou zapamatováníhodných hlášek,které se budou citovat asi až do skonání světa.K mému nejoblíbenějšímu českému filmu to má daleko,přesto se na film Na samotě u lesa rád podívám kdykoliv znovu.A Josef Kemr,to je Bůh! 85 % ()

Lacike

Na rozdiel od všetkých tých rozprávok, ktoré sa snažia do divákov nasilu tlačiť vianočnú atmosféru mi táto komediálna klasika nelezie krkom. Práve naopak. Aj pri x-tom pozretí som sa znova bavil na hlúposti a naivite ľudí z mesta, ktorí chcú využiť chudákov starých dedinčanov, ale nakoniec sa to obráti proti nim. Všetky tie vedľajšie figúrky sú dokonale načrtnuté ale najlepší je samozrejme Kemr ako sympatický dedko a Svěrák, ktorý je tak dokonale vo všetkom úplne mimo. Hlášky ani nebudem citovať. Je ich tu neúrekom. Takže za mňa stará dobrá česká komediálna klasika. 10/10. ()

BoPo

Už len za tie hlášky sú tie 4* jasné. A chčije a chčije. Na jaro prodám kravku a už nezaseju. No a tie blechy už ani nebudem vyťahovať. Veď to moc dobre všetci poznáte. Kemr v životnej úlohe, Svěrák ako snaživý hlupáček a veľa ďalších postáv, ktoré sa predháňajú v perlení hlášok. Klasika, ktorá raz za dva tri roky vždy poteší. ()

GeusX

Scénář: Zdeněk Svěrák+Ladislav Smoljak. Je snad nutné něco dodávat? Hlášky z filmu jsou věčné! Ten film se mi ani po desítkách shlédnutí neomrzel a neztratil nic na svém excelentním inteligentním satirickém humoru. Nekompromisních 100% Jedna z mých nejoblíbenějších komedií! :-) ()

maseer2

hanba mě fackuje, že jsem ani nevěděl, že hláška "chčije a chčije" pochází z tohoto filmu.. každopádně moc příjemná podívaná plná typicky českého humoru a rozhodně jeden z top českých filmů.. silné 4* ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)