klúčik

Veľmi pekný film. Ľudský príbeh starého "srandistu" Vl.Brodského, ktorý so svojim "kumpánom" S.Zindulkom, odmietajú zostarnúť. Na dnešné časy prekrásny film. Dávam 90%. ()

Matts

Můj oblíbený režisér mě opět nezkalamal. Přichází s dalším citlivým a lyrickým snímkem. Každému z nás zestárne duše i tělo. Ale láska zestárnout nemusí. ()

bari68

Bez nejakých veľkých dojemných scén dokázal film rozprávať príbeh o senilných starcoch s radosťou a humorom ,ale aj bezmocou i drámatičnosťou.,,Vratné láhve,, boli poetickou rozprávkou (aj keď peknou a kvalitnou), ,,Babí léto,,je skorej objektívnym pohľadom na smutnejšiu realitu dôchodcovského veku. ()

klukluka

V lednu 2020 mi bylo 48 let. Dal jsem tomu 3 hvězdy a napsal: Na tenhle film jsem ještě mladej. A doufám, že budu vždycky./// Už o 2 roky a 3 měsíce později zrazuju a zklamávám své mladší já a pln dojetí přihazuju 2 hvězdy. ()

Zagros

Staří zřejmě není pro většinu lidí ideální životní období, ale můžeme si jej alespoň zpříjemnit, přestat si urputně spořit na hrob a nečekat jen na chvíli, až do něj ulehneme. Jednu z cest, jak na to, nám ukazují hlavní představitelé snímku Babí léto. Hlavní postava v podání výtečného Vlastimila Brodského nechce jen smutně čekat na smrt a hodlá si poslední chvíle svého života užít. Pravda, občas je jeho užívání si lehce bezohledné vůči svým blízkým, což ovšem přidává zajímavou nadstavbu v podobě konfrontací s klasickým pojetím stáří. Babí léto je podařeným mixem komedie a dramatu o stárnutí, které velmi rád doporučím. Je ale možné, že vaše hodnocení bude ovlivněno vaším věkem, čím jste starší, tím více vás film osloví. ()

Davej

Televizní film, který se omylem ocitl v kině. Jsem sice sentimentální, ale ne tak, abych se u tohoto dílka bavil. Fakt zklamání. ()

noby

Krása. Neobyčejně citlivé podobenství vyrovnávání se s podzimem života, herecký koncert především Vlastimila Brodského, ale i Stelly Zázvorkové. Tesklivá připomínka faktu, že život nemusí končit, dokud doopravdy neskončí, kterou by většině dnešních důchodců měli servírovat každé ráno. ()

Tessie

Dojemný příběh dvou skvělých herců ve zcela všedním příběhu. Naprosto úžasná záležitost s vážnou pointou okořeněná dávkou (i černého) humoru. Na tohle se určitě podívám znovu brzy. ()

cab

Priklad pro dnesni starsi populaci, ze zivot nekonci, kdyz clovek dosahne duchodoveho veku, ale da se prozit naplno az do samotneho zaveru, i kdyz v tomto pripada byly nektere situaca docela vyhrocene. Krasne predstaveni odchazejici generace nezapomenutelnych hercu v cele (Vlastimil Brodsky, Stella Zazvorkova a Stanislav Zindulka). 85% ()

Roman Albach

Jeden z nejkrásnějších filmů o stáří, co byl natočen. Scénu rozvodového řízení považuju za jednu z nejlepších. Pokaždé mám slzy v očích... ()

mirkaaa

Nádherný film s předními českými herci. Procítěný a vtipný příběh, ve kterém se odráží životní moudrost. Vlastimil Brodský předvádí na sklonku svého života přímo mistrovský herecký koncert. Pozadu nezůstávají ani Stella Zázvorková a Stanislav Zindulka. Pro Vlastimila Brodského to ale byla bohužel poslední herecká příležitost. ()

Ještěřák

Tak nevím, mám se chtít a snažit dožít důchodu, nebo nemám? Brodského psí kusy, kterýma si řešil přebytek času a kuráže, považuju za první vážný tip jak takový sklonek života strávit. Každopádně moc pěkný film s herci naprosto vžitými do svých rolí: Ten byl mrtvej už zaživa. Pojď, dneska bude krásně. ()

Angelino

O tom, ako dôležité je ani na konci svojej cesty to nevzdávať. O tom ako je dôležité, keď sú na to stále ešte aspoň dvaja (či už manželský pár alebo dobrý kamarát) a aj o tom, aké to môže byť keď prestaneme snívať a začíname čakať kedy príde koniec. Držím palce všetkým, aby našli energiu aj ku koncu svojej púte a nevzdávali to. ()

Teabag

Herecký koncert zkušených herců Vlastimila Brodského, Stelly Zázvorkové a Stanislava Zindulky. Příběh je depresivní i veselý zároveň. Dialogy krásně plynou pod zručným režijním vedením. Takové filmy zvedají úroveň české kinematografie. ()

Honzeek95

Dobře natočený film s pěknou hudbou i myšlenkou, bohužel konec se nepovedl a pointa nakonec žádná ani nebyla, což je škoda. Symbolická poslední dole pro Vlastimila Brodského.. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Nemluvíš, nekouříš, nepiješ, nezpíváš, nehádáš se, je to k nevydržení, je to k uzoufání!"     Smutná komédia o starnutí, nie úplne špatná, ale žiaden Zdeněk Svěrák to zrovna nie je (o kvalite filmu Vratné lahve (2007) sa tomuto filmu môže len snívať). Na to je to až príliš strojené a neúprimné a postavy sú len prehnané karikatúry (najmä postava manželky). Čo sa týka humoru, tento druh vtipkovania na cudzí účet nemám príliš v obľube (tobôž, keď ho praktikujú takmer 80-roční starci), tie akože vtipné podvody mi ani trochu vtipné nepripadajú. Tak pre mňa ostáva len tá tiesnivá nálada počas takmer celého filmu, ktorá je vystrihnutá veľmi presvedčivo. Film držia nad vodou výborní herci, hlavne Vlastimíl Brodský (posledná rola) a Stella Zázvorková. Len kvôli nim nedávam ešte nižšie hodnotenie,. ktoré by si film zaslúžil už len kvôli tomu fádnemu, vyblednutému obrazu a vyslovene lacnému vzhľadu. ()

Paldiny

Na ten film sa dobre pozerá aj opakovane. 76 ročný František je tu také malé dieťa a bez toho, aby mu niekto sadol na lep, nemôže byť ani deň. Naopak Emilie čoby manželka je z jeho výstrelkov natoľko unavená, že už nemôže ďalej. Lenže čo ak sa na jej prianie manžel zmení, bude šťastnejšia? Nebude žiť zrazu s iným človekom? Neviem či som vôbec videl inú snímku, ktorá by sa podobnými otázkami zaoberala. A keď sa svojich úloh chopia tak suverénni herci a scenár dokáže vyvážene vybalansovať vtip s melodrámou, nemôže to vo výsledku dopadnúť zle. ()