Absolvent

• Československo

Absolvent

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1967, 106 min

Ač jsem pochopil vše, co chce snímek sdělit, bude mi asi trvat delší chvíli, než to všechno vstřebám. Zážitek z filmu byl totiž velice intenzivní... Pak možná změním i hodnocení.(7.2.2006)

Klasika nejen let šedesátých s nezapomenutelnou hudbou Simona & Garfunkela. Jen těžko lze uvěřit, že věkový rozdíl mezi hlavními protagonisty byl pouhých 8 let. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](20.4.2007)

NFR 1996, Oscar 1 : Režie + 6 nominací: Nejlepší film, Kamera, Herec HR - Dustin Hoffman, Herečka HR - Anne Bancroft, Herečka VR - Katharine Ross, Scénář - A(24.2.2004)

Absolvent Mikeu Nicholsovi předplatil čestné místo ve filmařském nebi, Dustinu Hoffmanovi dal životní roli a všem ostatním věnoval podvratně humorný snímek, v němž se prvky satirického dramatu mísí s duchem doby v bolestně lehkovážném rytmu Simona and Garfunkela. Mladické kouzlo ani po čtyřech desetiletích nevyprchalo.(4.8.2007)

Brilantní podívaná, která nestárne. Hoffmanův výkon je znát hlavně ze začátku filmu, když hraje nervózního, schválně si všimněte jak nepřirozeně mluví. Vše podpořeno legendární hudbou, prostě skvost.(31.5.2007)