Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvůrci:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (více)

Série(14) / Epizody(356)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiální text distributora)

Skuby47

Jeden z prvních nekonečných zahraničních seriálů, který po listopadu 89 začal vysílat televizní kanál F1 od 1.5. do 17.9. 1992 a to pouze ukázkových 39 dílů. Protože to byl v té době jediný celoplošný kanál, získal seriál nevídanou sledovanost z níž těžila TV Nova, která zahájila vysílání 4.2.1994 a odvysílala seriál v rozsahu 357 dílů celý. Řekla bych, že to byla jedna z vlajkových lodí pana ředitele Železného a ukazatel západního životního stylu. V USA se vysílal od 23.9.1978 do svého konce v roce 1991 a v době uvedení u nás, byl na Západě už přežitý. Z dnešního pohledu bych hodnotila kritičtěji, ale tehdy to bylo něco. Vzpomínám si, jak na intru v té době používala kolegyně jako motivaci pro studentky k rychlému ukončení večeře slogan : „Děvčata, pospěšte si, bude Džejár!“ Tehdy jsem taky zvědavě zírala na zcela jinou televizní produkci i životní styl, ale dneska už bych se nedívala ani ze zvědavosti. Je to minulost a tento seriál do ní patří. ()

A.L.E.S.

Jak už někdo známý řekl: "...je to odpočinkové téma. Musíte být prostě rádi, že je to barevné, hýbe se to a je to na pokračování." ()

Sfinkter

V době, kdy jsme si na našich televizích mohli pustit Dallas, v USA už tento seriál patřil do starého železa. I přesto jsme si, porevoluční Čecháčci, Dallas užívali plnými doušky. ()

Faramir

Původně jsem dal 2*, ale když jsem se podíval jaké seriály jsem obodoval za 3, musel jsem zvýšit - holt jsem houby kritik... ()

Savo

Když porovnám dnešní americké seriály a sit-comy, s nostalgií vzpomínám na tenhle seriál jehož některé díly byli doslova perlami a dnešní konkurenci strčí do kapsy. ()

Zdeňka

Jeden z prvních amerických seriálů, který jsem ve svém životě viděla. Dnes se na to zpětně dívám s úsměvem na rtech, ale ve své době to byl trhák všech trháků. Kam jste přišli věděli co zase J. R. provedl, s kým podvádí Sue Ellen a kolik si rodina Ewingů vydělala. Zkrátka celá republika tím žila:-) ()

Endyis

Jooo tak svým způsobem je to klasika brakových seriálů, jejichž popularita se drží do dnes. (a to kolikrát jsou ještě o dost horší). ()

majxik

Hmm, viděl jsem několik desítek dílů díky babičce která to sledovala a měli jen jednu televizi, a občas prostě i pršelo. Chtěl jsem dát odpad, protože to bylo fakt něco hrozného, ale pak jsem tu přečetl pár píspěvků o telenovelách a musím dát za pravdu, zase tak hrozné to nebylo. A jednu hvězdičku tomu dam :) ()

ivan bohatyr

Sice jsem viděl jenom pár dílů a už to je nějakejch pátků zpátky, ale vzpomínám, že to bylo na tehdejší poměry něco nového a celkem jsem to žral. ()

anli

Dnes vlastně klasika a předchůdce nekonečných seriálů.Velká sága jedné naftařské a rančerské rodiny,kteriu zná snad každý a byl to jeden z prvních seriálů USA,který vstoupil na porevoluční obrazovku ČT.Vcelku slušně napsané postavy i zápletky a poměrně dobří herci.seriál dělali koukatelným a místy i zajímavým.Občas trochu příběh zaskřípal(návrat Patricka Duffyho do seriálu na nátlak fanoušků,když ho předtím scénaristé nechali zemřít je přesnou ukázkou scénaristické hlouposti a jednoduchosti-u nás by tohle neprošlo)a občas byl opravdu k popukání,ale když vidím,co se dnes točí,zejména v žánru telenovel,tohle je pořád"o něčem"a slušný průměr.A úvodní melodii zná snad každý.U mě Texaských 50%. ()

PetrPan2

Tento pořad nám přinesl Harvard capital and consulting Vikyho Koženého... jojo, zlaté časy budování kapitalismu... dvě hvězdičky za tu nostalgii. ()

sahe

Jednu si to zaslouží za to, že to byl kdysi dávno velmi velmi velmi oblíbený seriál, takovej, že kdo neviděl, neuvěří co to bylo :-) Kdo by mohl zapomenout na J.R., Bobbyho, Sue, Pamelu? :-D Dnes je to skutečně už legenda, potvrzuji slova jiných.... ()

sskrblik

Fenomén starší generace seriál Dallas! Pro nás nic neříkající, pro ostatní smysl dne. Nu co dodat, nějaké kouzlo v tom být muselo. ()

greghouse

Vím o případu kdy jeden známy přistihl uklízečku, která strašně plakala a zeptal se jí co se jí stalo a ona svým roztřeseným hlasem řekla Bobyho z Dalasu zabili a plakala dál!!! Ale naštěstí scénáristi vymysleli, že se to jen Bobbymu zdálo ()

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (více)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (více)