Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvůrci:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (více)

Série(14) / Epizody(356)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiální text distributora)

n0ty

Až do chvíle kdy se z Bobbyho stal Ježíš a vstal z mrtvých to byl docela pěkný seriál mající smysl. ()

geek.ondra

Nešikovně zpracované leč bohaté na kvalitní dialogy. Larry Hagman je skvělý a mrzí mě že z týhle legendární role neurval ani ten jeden Glób. Linda Gray ho ovšem urvala a zaslouženě. Patrick Duffy se nedočkal ani nominace a vlastně taky zaslouženě, je to sympaťák a má charisma ale jeho herectví není na nejvyšší úrovni. Nepochopený kult! ()

mak.

Blbost, že? Ale neříkejte, že jste se na to nedívali. Součást amerického folklóru... nebo si to alespoň myslíme. ()

Patrik200s odpad!

Krávovina najhrubšieho zrna, ktorú veľmi obľubuje moja stará mama. VAROVANIE NEPOZERAŤ, inak hrozí možnosť trvalých psychických následkov. ()

the.emef

Líbí se mi, jak jsou teď všichni chytří, že odpad a kdesi cosi, ale v době, kdy tu nic jiného nebylo, žrali Dallas všichni. A už pro ty legendární postavy, znělku a klobouky musím dát za 3*. ()

RajAthen

Tak narovinu, na tenhle počin se dá dívat z různých hledisek. Pro mě je to seriál našich babiček, kdy telenovely a nekonečné ptákoviny vystrkovaly teprve drápky. Bájné a z tohoto hledika krásné časy. Právě rodina mě jako malého uvrtala k dívání se na osudy obyčejných miliardářů od vedle. Radím-nedívejte se, jelikož kouzlo je dávno pryč. Ovšem nikdy nezapomenu na díl (spoiler! :)), kdy se Pam probere ze sna a zjistí, že zhruba posledních 100 dílů se jí jen zdálo! Scénáristé byli filuty již tehdá. Čistě objektivně vzato se pohybujeme mezi jednou a dvěma hvězdami, zaujatě dávám 3, omlouvám se ve spolek. Zaujala mě pak jistá vypozorovaná přímá úměrnost - čím víc dílů vidíte, tím více fandíte panu "zlému", ovšem zároveň myslícímu i něčím jiným, než myslí většina postav seriálů... ()

Dartdevil

Průkopník v nekonečných seriálech v česku. Vlastně na rozdíl od následovníků má i celkem pohodový počet epizod, místy i děj a scénář (alespoň nějaký, když už ne dobrý). Nezapomenutelná znělka. Beru Dallas jako klasiku žánru, a odnáší si nejvyšší hodnocení, které jsem kdy takovému seriálu dal. ()

divjak

V dobe keď to šlo u nás v televízii som ešte nepoznala alko nápoje (asi prvý seriál ktorý som registrovala, že existuje) a vždy keď si pýtali skotskou s ledem som rozumela "s kostkou s ledem" a nechápala som prečo tam je to druhé s :-D :-D ()

Armin82

Myslim si,že mé ročníky(něco kolem roku 1980), byly jedny z posledních,které mohly tenhle seriál sledovat v televizi, aniž by zrovna navštěvovaly mateřskou školku nebo první stupeň základní školy. Pamatuju si to moc dobře! Bylo mi něco kolem 12-15ti let a i když to byl paradoxně seriál pro dospělé,mě se to líbilo i tenkrát. Něco to prostě mělo do sebe. Zamotané životní osudy naftařské rodiny,proradnost ,,džéjára jůjinga´´ ,sympaťák Bobby a k tomu i nějaký ty krásný ženský. To byl seriál Dallas. Sice to žádná pecka nebyla,ale přeci jenom to mělo (hlavně díky kvalitním hercům) o dost lepší úroveň než konkurenční Dynastie,Tak jde čas nebo Mladí a neklidní--->60% ()

D.awi.d odpad!

Tohle pro mě od útlého mládí bylo seriálový zlo,který jen tak někdo nepřekoná, takže nemůžu jinak.A tu znělku chci dostat z hlavy a nejde to! ()

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (více)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (více)