Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

andrew88 odpad!

Naprosto ale naprosto stupid! Fakt nechápu, jak se to někomu může líbit. Smutný... Vůbec nechápu o čem to je....strašně mě štve jak vedou ty dvě hildy svoje dementní rozhovory! To je na facku...předhánějí se, kdo řekne vtipnější a "inteligentnější" nejlépe nekonečné souvětí....zní to všechno tak předpřipraveně...jakoby se po nocích učily ty svoje fráze na zpaměť, aby na druhej den zaperlily. Takhle člověk přece nemluví! Není to normální. ()

M0NCA

Řeči o tom, jak je to normální, ničím nevybočující milej seroš, jsou praštěný a jejich autor bych hnala sviňským krokem. Já Gilmorky nemůžu nechat zapadnout do haldy průměrných seriálů ani kdybych se rozkrájela, protože Stars Hollow je místem, kam se vracím každý rok aspoň dvakrát a nikdy mě to nezačne nudit. Tetelím se blahem u každého vtípku, který Lorelai utrousí, křením se pokaždé, když Kirk otevře pusu, a vůbec celých třičtvrtě hodiny bývám spokojená jako malé děcko s lepenkovou krabicí :). Jen u posledního dílu bývám tak přehnaně sentimentální, že za doprovodu Lala songu, když se Rory loučí se všemi sousedy a známými, brečím jako želva ještě další hodinu, protože to přece všechno skončit nemůže... A pak začnu znovu od prvního dílů. Lauren Graham a Alexis Bledel u mě mají navěky nálepku Lorelai a Rory, ať už hrají kdekoliv. Srdovka! ()

Blondpipi

Komediální seriál... by asi měl být založený hlavně na humoru, ale mám ho raději spontánnější, míň vykalkulovanej, míň za každou cenu. Tady ..no, s lehkým skřípěním zubu. Ták ftipnou matku bych chtěla mít, mám obavu, že by mě nejen svým přehnaným optimismem nenakazila, ale možná by u mě časem vypěstovala na něj spíš alergii, ale naštěstí beru pravidlně zyrtec, takže jsem si ke kafi tenhle seriál taky dala, ne že ne, na zahnání velké nudy, případně chuti na sladké je ideální, protože pohled na dvě ultraštíhlé sexy kočky, vám připomene , že ne každá matka je holt unavená, rezignující na mejkhub, kadeřníka a stylistu jako vy a ještě k tomu je její humor lepší a akčnější než ten váš, no dokonale znechucující záležitost ;-)) ()

Wyrdas

Viděl jsem asi deset dílů z různých sérií (když jsem přišel z práce domů a hrálo to zrovna jako kulisa) a pokaždé jsem měl dojem, že mi to pomaličku ale jistě vymazává z mozku smysl pro reálný svět. Ty příběhy jsou ploché, nudné a "vtip" je velmi slabý. Drtivá většina hlášek hlavních hereček mi přišla nadmíru trapná. Příběhy jsou až tragicky pohádkové, beze špetky smyslu pro reálný svět. Těžko říct, zda je to dělané pro mentálně slabší a nebo pro lidi s nesmyslem pro humor, ale jedno jisté je; pro lidi jako jsem já to není. Nedokázal jsem na tom nalézt nic dobrého; ba ani pozitivního. Alespoň za roztomilou Alexis Bledel a vzhledem k tomu, že jsou i horší filmy/seriály (a hodnocení "odpad" by tedy nebylo úplně spravedlivé) dávám Gilmorovým děvčatům jednu hvězdu. ()

West

Dvě štěkny co melou hovadiny o ničem. Zabijí mě rychlost a pohotovost jejich vět jako kdyby zrovna vyjely 3g kokainu. Když to vidim v TV hned přepínám. ()

Armin82

73% wtf? Ty kráso :-D čumim, jak puk! :-D sledovat dvě slepice, který se každej den zabejvaj totálníma pí*ovinama a řeší každou pí*ovinu? No tak to pak jo...občas se u toho člověk i zasměje, ale to mi fakt nestačí. Jako největší plus bych viděl výběr české dabérky Rory...ten protivnej pubescentní hlas absolutně podtrhuje celej tento skvost --->40% ()

boni

Dlouhá léta jsem měl Gilmorky odbyté třemi hvězdami, které jsem neprozřetelně napařil po pár náhodných epizodách v televizi, a zařazené do kategorie seriálů čistě pro ženy, tedy nic pro mě. A jaká to byla chyba! Jednou jsem jim dal šanci a musím říct, že mě naprosto pohltily, já, naprostý antiseriálový divák, jsem je zhlédl celé asi během měsíce a od té doby si je kdykoli rád zopakuji. Protože takhle milý a vtipný seriál, zároveň i s kvalitním scénářem, to je opravdu výjimečný úkaz na poli televizní zábavy. Strašně mě bavily různé odkazy na klasickou literaturu, popkulturu, filmové trháky a vždy jsem se těšil na tu pozitivní energii, kterou mě idealizované Stars Hollow dokázalo nabít. A když se ještě do toho se svými bláznivě vtipnými eskapádami objevil Kirk, tak to už jsem vážně vrněl blahem. __ 1. - 3. série 97%, 4. série 85%, 5. série 97%, 6. série 85%, 7. série 75% ()

AlexDLarge

Výborné dialogy a celkově zajímavě postavené. Jediné, co mi tam příšerně vadí je ta holka v hlavní roli. Ta její občasná ubrečenost mě často dohání k šílenství. Jinak je to pěkný. ()

Allegro.g.

Vlastně docela pěkný, ale hodnotím jen ty útržky, co jsem viděl. Nejvíc sympatický mi byl Luke, protože on je stejná brzda jako já :) ()

kekinka

Mmezi seriály vysílanými poslední dobou v tv vysoký nadprůměr.. Uznávám, že některý situace nejsou zcela reálný, ale je to sranda :) ()

fojtas

genialni serial!nejen diky dvema skvelym hereckam, ale hlavne diky neprekonatelnemu scenari!skvele dialogy, precizni postavy a to vse v tak strasne malem starshollow... ()

tara

Tenhle seriál je vážně VTIPNEJ...i když tak poslední tři série stály za nic...Ale ty první..!!!:) Ovšem nebýt Kirka..nevim, nevim.... ()

KdG

Celkem pohodový a chvílema vtipný seriál. Je vidět že amíci maj úplně jiné starosti než my. ()

Alojs

Kvalitních seriálů není mnoho. A takových, na které se dá koukat i tehdy, když vynecháte několik po sobě jdoucích dílů, je ještě méně. Gilmorova děvčata jsou přesně taková a kvalifikují se do pozice „poněkud jiného sitcomu“, v němž „zeživotní stylovost“ válcuje samotný obsah. Nemusíte na ně koukat pravidelně a nemusíte vědět, co vše se událo, když jste byli mimo dosah signálu. V jednom díle se řeší tohle, v druhém zase ono. Žádný táhlý děj napříč několika epizodami (a když už ano, tak jen výjimečně). Navíc – zde je jakékoli „řešení“ vedlejší. Gilmorky jsou poháněny zejména naspeedovanými dialogy a rovněž i pohodovou atmosférou jednoho amerického maloměsta, v němž jsou všechny postavy tak správně srandovní a dotěrně milé. ***** Asi jsem blázen, ale takovému bydlišti bych neodolal. Mít tam svůj stánek s časáky, popř. bydlet na koleji s Rory a přispívat do školních novin… Taky bych se zřejmě neubránil hamburgeru a dalším tučným jídlům v bistru u Luka. Na okamžik tam usednout, pokochat se oním napětím mezi kuchyní, barem a veřejnou částí… Poklidně zpražit hrdlo vyhlášenou kávou a pokecat s potrhlým Kirkem… ***** Ááááárgh – ten seriál mě dostal. ()

Evushe

Přestože městečko Starsholow se všemi jeho obyvateli je nereálné a matka jakožto nejlepší kamarádka svojí dcery je taky neobvyklý úkaz, na všechno se tak nějak hezky dívá a při tom sní.. Hlavní protagonistky mi sice nejsou zrovna nejsympatičtější (Aby ste se nezbláznily, že Rory dostala čtyřku!:D), ale o to víc mám ráda všechny vedlejší postavy (Emily, Jess, Kirk apod.). ... "mami, jsi to skutečne ty??" "ne, jsem hologram, jak autentické, že?" :D:D ()

ear.wig

Pohodový oddechový seriál a pro mě zároveň už taková srdcovní záležitost. Já těm dvoum potrhlejm holkám těch 5 hvězdiček dát musím :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni