Osvald, zbavený cti být vůdcem dětské party, připravuje strašlivou pomstu. Lucie se bude divit, až se zmocní jejích formeláků Ferdy a Ferdy a podstrčí jí za ně neuměle vyrobené napodobeniny, zbavené všech kouzel! Chystá se na ni právě v den svých narozenin. Ale doma je všechno vzhůru nohama. Dětská komedie A zase ta Lucie režiséra Jindřicha Poláka navazuje na film Lucie, postrach ulice. Duchovním otcem doma i v zahraničí oblíbené Lucie je scénárista Ota Hofman, autor již desetiletí úspěšného Pana Tau. (Bontonfilm)

SONY_

Chtěl jsem se inspirovat Luckou a udělat si také z obejváku kluziště, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslel a řekl si, že radši půjdu na stadion. No, tenhle díl mě pobavil více, než ten první. Scéna s Filipovským, hra na klavír, rekonstrukce bytu s Hujerem, ale hlavně jsem si oblíbil trhlého Hrzána, nebo-li profesora dědka Hartmana. /75%/ ()

dolin1

Poslední film pánů Herců Hrzána a Lohniského :-( Skvělej a zábavnej film pro děti - dnes se takové netočí ;-) **** ()

Dinsberg

Fantastičtí jsou herci ve vedlejších rolích. Vedle jednoznačné jedničky Jiřího Hrzána jakožto profesora Hartmana je to Karel Augusta jako opravář lednic Šmíd. Jeho výstižná reakce na všechno pokažené v podobě vytí je směšná sama o sobě, ne tak ještě v kontextu s dalšími "opravami". ()

borohub

Tak tento socialistický plátek je opravdu k zamyšlení, jako třeba, jak jeden mrazák může udělat z pokoje kluziště, ovšem co já vím čeho byly tyhle socialistický výrobky schopný. Dále třeba ty rádoby komické scény, jak jeden neschopný opravář vyrve zásuvku ze zdi a po chvíli je tam dalších 10 specializovaných opravářů. Jinak jsem se celkem pobavil, ale teda první díl byl mnohem lepší. ()

ostravak30

Především si musíme všichni uvědomit, že nevznikla žádná dvojka, ale byl natočen seriál a z něj vytvořeny dva filmy. Tedy přesně opačný postup, než je jinak běžný v současnosti například u pohádky Z pekla štěstí nebo Princezny ze mlejna, ale také Snowboarďáci. Takže oba filmy jsou součástí jednoho seriálu dělaného najednou. Pravdou je, že první půlka seriálu, nebo chcete-li první film, je přeci jen vtipnější. Už proto, že ta druhá - druhý film, je v podstatě opakování vtipů a toho, co fungovalo prvně. Nic nového autoři už vymyslet nedokázali. Snad jen kapánek vylepšili hudbu. Ale i tak zůstává pár povedených komediálních scén. ()

Pitryx

Naprosto skvělé scény oprav v bytě, kde Lucie bydlí nemají obdoby. Vždy jsem se u ní bavil a bavit budu. Za to musím desítku k šedesátce přidat. Tím se obyčejný dětský film povýšil na lepší komedii.   *** A PŮL ()

Tominni

Solidní dětský film, kde se vrací Lucie, Ferda a Ferda, Osvaldova parta a žhavení lebky zvané budík. Některé scény jsou fajn, někdy to už trochu skřípe, ale i tak lepší průměr. ()

Seuata

Dobrá komedie pro ty menší. Jinak mi to příjde jako trošku zbytečné pokračování, ale i tak vcelku vyvedené. 3 slbší hvězdičky. ()

PetrJulian

Tentokrát jsme mohli spatřit i stationa a ovocný trh :)- Ale vážně - druhý díl je skoro tak dobrý jako první, ale více dětský, ne už tak rodinný. Přesto se tam najde pár momentů, které ocení spíš dospělí. V době, kdy píšu komentář, jsem to viděl před vánocemi, za hlubokých mrazů, ale lepší to asi bude sledovat za parného léta :D ()

route60

Jo to byly zlaté časy dětského filmu a ty se už asi nikdy nevráti pán Jindřich Polák byl skutečně režisér na kterého jsme mohly být hrdí a Žaneta fuchsová to byl mezi dětmi obrovský talent, rád se nato kouknu už pro fantastickou animaci ()

baxz

Nejedná se o žádné druhé pokračování, ve skutečnosti jsou oba filmy (Lucie postrach ulice 1983) sestřihaný z 6 dílného seriálu Luzie, der Schrecken der Straße z roku 1980 natočený pro NSR. Milé, zábavné, nápadité, nestárnoucí, herecky výborné jak u dospělých tak v dětských rolích, hlavně Ž.Fuchsová a M.Hofbauer. V téhle druhé časti filmové verze nejvíc miluji pasáž s opravami v bytě Lucie v Růžové 15, kde mě nejvíc pobavil vynikající K.Augusta v jedné své další „malé“ geniální roli. ()