• Slarque
  *****

  Film, který velice přesvědčivě ukazuje život československých letců v Anglii. Narozdíl od Tmavomodrého světa není moc akční ani moc romantický, ale je silný, působivý, věrohodný a perfektně natočený.(20.1.2007)

 • kinej
  *****

  Krásný film a také úžasně odvážný projekt Jindřicha Poláka. Pustit se do takovéhoto tématu asi vyžaduje notnou dávku odvahy. Nejen kvůli politicky ožehavému tématu, ale také kvůli náročnosti prostředí. Co jsem slyšel, tak měli tvůrci k dispozici asi dvě funkční letadla a nějaké makety. A s tímhle minimem dokázali vytvořit vskutku velký film. Režisér také dokázal bravurně zakomponovat archivní reálné záběry, takže film působí autenticky. Nezapomenutelnou roli ukecaného Prcka zde ztvárnil Hrzán. Staří Nebeští jezdci tak navzdory času naplno válcují novější Tmavomodrý svět.(8.12.2006)

 • Lavran
  ***

  Sejdeme se - v sedm hodin. Těžce nestravitelná šedesátková atmosféra, absence dramatického oblouku, zmatená a nevyspělá režie, otřesné titulky. Nelíbilo se mi to. Nelíbilo a nechalo chladným. 2,5*(8.2.2009)

 • Aky
  *****

  Byla to kratičká chvilka, kdy se dala natočit tato pocta československým letcům v Anlgii za druhé světové války, a je štěstí, že ji Jindřich Polák využil tak skvěle, jak to nakonec yvšlo.(25.2.2011)

 • Djkoma
  ***

  Velké (české) zklamání. Nejen od vysokého hodnocení zde na čsfd, ale také od tématu jsem očekával o hodně zajímavější film, který dokáže diváka více "připoutat" k obrazovce a nepustí ho. Bohužel skutečnost byla jiná a po chvíli se naděje rozplynula a nuda a obyčejnost snímku převálcovala moje očekávání. Naprosto mi chyběl vztah s postavami a schopnost filmu zaujmout. Přes velmi nadějné téma a možnosti jsem stejně nedostal zdaleka to, co bych si přál. Po Tobruku druhé zklamání ve velmi krátké době za sebou ...(14.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace