Myslím, že se nevyhnu srovnání se Svěrákovým Tmavomodrým světem. Ten je totiž o stupínek horší. Proč? Především se Poláčkovi (narozdíl od Svěráka) nepodařilo naše letce v RAF zesměšnit. Film je opravdovou nefalšovanou poctou našim pilotům. Hrzán je jednoznačně hvězdou filmu a díky němu jsem se v první polovině pěkně nasmál. Ve druhé polovině mi ale úsměv z tváře zmizel. Když si v nemocnici jeden z našich pilotů, kterému ohořel obličej, sundal roušku a odhalil tak tvář bez rtů, nadzvedl se mi žaludek. Poslední záběr filmu, kdy spolu Čech a Němec společně sedí v záchranném člunu, je opravdu to nej, co tenhle film nabízí (a Svěrákův nemá).(10.5.2004)

Celkem tradiční válečná zápletka o přátelství a umírání natočená poetikou české Nové vlny. Nejprve mi vadila odosobněnost, s jakou kamera sleduje hlavního hrdinu, ale tak od půlky se to díky Hrzánově postavě velmi polidštilo a mě začal bavit.(11.11.2013)

Byla to kratičká chvilka, kdy se dala natočit tato pocta československým letcům v Anlgii za druhé světové války, a je štěstí, že ji Jindřich Polák využil tak skvěle, jak to nakonec yvšlo.(25.2.2011)

• boshke

Nemyslím si, že to je koukáním do pozdních nočních hodin. Jsou filmy, které nepustí ani v šest ráno po tahu. Nebeští jezdci jsou totiž další z řady hodně dobře umístěných československých filmů, které mne naprosto míjejí. Absolutní nezáživnost a nuda, neschopná zaujmout, pročísnutá čas od času Prckovým extempore či tragickou angličtinou, která rve uší... 10%(12.10.2012)

Kdybych tohle viděla před "Tmavomodrým světem", tak by si jindy výborný Jan Svěrák ani neškrtnul. Výborný film po všech stránkách.(3.6.2007)

• - Předlohou scénáře byl román Filipa Jánského, přímého účastníka bojů o Anglii. (PaRi)

• - Filmári nemali dostatok prostriedkov pre veľkolepé bojové sekvencie, pomohlo im Vojenské múzeum v Londýne, kde autora predlohy Husmanna dobre poznali jeho bývalí kolegovia a kamaráti z letectva. Múzeum poskytlo autentické zábery stíhačiek a českí filmári dostali povolenie odísť natáčať v troch ľuďoch do Brokwoodu. (Raccoon.city)

• - Herec popáleného obličeje se nesetkal s téměř žádným hlavním hercem. Popisuje svoje nalíčení jako krajně nepříjemné. Dostal náhradní zuby, které mu byli přidělány na jeho vlastní. Celou dobu mu tekly sliny po bradě a nemohl se napít. (RadimFišer)