Film vznikl sestřihem původní televizní série a jeho hrdiny jsou opět manželé Holanovi s dětmi Evou a Honzíkem. A samozřejmě také dvě chobotničky, které děti vymodelovaly z prapodivné podmořské hmoty. I tentokrát působí figurky, pojmenované Modrý a Zelená, svou nezvyklou živostí a neutuchající zvědavostí řadu zmatků, nejprve ve Lhotě, kde jsou děti na prázdninách u dědy, a potom na pražské Kampě, kde Holanovi bydlí. Andrea, která zpívá menší role v Národním divadle, a Honza, jenž pracuje jako řidič kamionu, právě prohrávají vážnou manželskou krizi. Honza už se dokonce odstěhoval do karavanu na dvoře. Děti jsou z rozkolu rodičů smutné a chobotničky se rozhodnou dát rodiče dohromady. Pochopí, že příčinou sporů jsou Honzovy cesty do ciziny a Andreino zpívání, a tak jim to chtějí překazit, čímž všechno ještě zhorší. Navíc způsobí v divadle i na Kampě řadu zmatků a pozdvižení. Samy se vzápětí ocitnou v nebezpečí, protože kolem začíná kroužit Georgeův vědecký tým, který pátrá po ztracené hmotě. Potápěč Andreadis je přesvědčen, že o ní děti vědí, a je jim stále v patách. Zachraňovat manželství Holanových a ještě se skrývat před Andreadisem, to je však i pro tak zázračná stvoření obtížné. (TV Nova)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 74,1% | "Chobotnice" o Vánocích v televizi ani nelze minout, když je Nova vysílá každý den ;) ... Jinak velmi podobné jedničce - průměrný snímek, skoro úplná absence pořádného humoru, film vytahují především uvolněné herecké výkony, mistrovské hlasy Filipovského a Bohdalky a v našich zemích tehdáč průlomové triky. Ale té vánoční atmosféry je tam opravdu poskrovnu! 60% ()

senecek

Nostalgická vzpomínka vánočního času,asi nejlepší část ,,povídání" o chobotničkách. Přijatelná ,,Veškrnová - Havlová" a dobrej Zedníček. ()

ZHODNOTITEL

Každé Vánoce, během kterých jsem to viděl už jako malý kluk v TV reklamě (nejčastěji moment, kdy Veškrnová otvírá dveře k vánočnímu stromku) mě štvaly. Já nevím, jestli je to víc o nějakém smíchu, nebo rodinné krizi. Každopádně na Vánoce mi nepřijde, že by to mělo patřit na obrazovky. Ale v jinou dobu bych se na to už taky nepodíval. Hvězdu dávám za animace. ()

Arehanah

Zedníček a Veškrnová na vrcholu. Rozvodové hádky pěkně po česku - "Se podívej, můj novej koženej kufr z Německa, ten snad musela pižlat celou noc." Má oblíbená vánoční komedie, kterou mám mnohem radši než předchozí díl "Chobotnice z 2. patra". ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Chemic

Vždycky když se na to dívám, tak doufám, že platelína, kterou mám ve skříni, ožije. Ale pak jsem vždycky strašně zklamanej, když ne a ten film pak zařeknu, ale pak ho zase opakujou a já se na něj zase dívám. ()

Martan1994

Jako malá jsem se na tento film vždycky těšila a těším stále. Pokud o Vánocích stíhám a jsem doma, tak si ho nikdy nenechám ujít, protože navodí dobrou vánoční atmosféru. ()

montel

Je těsně před vánoci a manželé Holanovi, Honza (Pavel Zedníček) a Andrea (Dagmar Veškrnová) mají před rozvodem. Do toho dětem přidělávají starosti chobotničky, které se rozhodli prozkoumat Prahu po svém. Vše se ještě zhorší, když se na scéně objeví vědec, který po záhadné hmotě, která dokáže vytvořit energii pro celou Prahu pátrá. Děti proto musejí zachránit nejen manželství svých rodičů, ale také své plastelýnové kamarády...Druhý díl pobaví skoro tak stejně jako první. Já dávám raději přednost Lucii,postrachu ulice. Je vtipnější a zábavnější. 55% ()

leto.sk

Aké by to boli Vianoce bez týchto dvoch chobotničiek. Pekne vykreslená vianočná atmosféra predrevolučnej Prahy, čarovné zakutia okolo Kampy na "čertovce", a zalený a modrá. Nostalgia a klasika na staročesky spôsob,,, ()

marmota-b

Jako malá jsem z toho měla dost rozporuplné pocity; a jelikož je to film určený dětem, ten rozporuplný pocit promítám i do hodnocení. Po letech se mimochodem nezvětšil, spíš prohloubil. Nápad s plastelínovými chobotnicemi parádní, příběh a mnohé postavy dost otřesné. ()