Film vznikl sestřihem původní televizní série a jeho hrdiny jsou opět manželé Holanovi s dětmi Evou a Honzíkem. A samozřejmě také dvě chobotničky, které děti vymodelovaly z prapodivné podmořské hmoty. I tentokrát působí figurky, pojmenované Modrý a Zelená, svou nezvyklou živostí a neutuchající zvědavostí řadu zmatků, nejprve ve Lhotě, kde jsou děti na prázdninách u dědy, a potom na pražské Kampě, kde Holanovi bydlí. Andrea, která zpívá menší role v Národním divadle, a Honza, jenž pracuje jako řidič kamionu, právě prohrávají vážnou manželskou krizi. Honza už se dokonce odstěhoval do karavanu na dvoře. Děti jsou z rozkolu rodičů smutné a chobotničky se rozhodnou dát rodiče dohromady. Pochopí, že příčinou sporů jsou Honzovy cesty do ciziny a Andreino zpívání, a tak jim to chtějí překazit, čímž všechno ještě zhorší. Navíc způsobí v divadle i na Kampě řadu zmatků a pozdvižení. Samy se vzápětí ocitnou v nebezpečí, protože kolem začíná kroužit Georgeův vědecký tým, který pátrá po ztracené hmotě. Potápěč Andreadis je přesvědčen, že o ní děti vědí, a je jim stále v patách. Zachraňovat manželství Holanových a ještě se skrývat před Andreadisem, to je však i pro tak zázračná stvoření obtížné. (TV Nova)

standsiller

Z tejto časti mi aj po niekoľkých rokoch rezonuje v pamäti , že malý " Honza Holan" ma vystrašil niekoľkými číro neprirodzenými reakciami. Asi si aj on sám uvedomoval , že Vianoce už naozaj nemuseli byť a skôr sa pobavia rodičia čo poctivo sledovali prvú časť, než unudené deti . ()

herr_carter

Odjakživa miluju tenhle film a obecně uznávám dětskou herečku Ž.Fuchsovou, ta byla podle mě ve své době zdaleka tou nejtalentovanější dětskou herečkou vůbec. Duo Veškrnová-Zedníček je jako neúspěšný manželský pár na 100 % k věření a chobotnice jako takové byla taktéž trefa do černého..Především na Vánoce tenhle kousek prostě nesmí chybět, mám jej raději než řadu pohádek................... moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Billie777

Druhý díl, stejně tak povedený jako díl první, o malých chobotničkách, dětech a jejich rozvádějících se rodičích. Nakonec samozřejmě všechno skončí dobře. Ikdyž všechno... To, co se stalo na konci s chobotničkama mi přece jenom jako holce hrozně vadilo. Asi proto jsem měla vždycky radši díl první. Ale i tak za čtyři hvězdy. A navíc ta vánoční atmosféra je v tomhle filmu opravdu kouzelná. ()

Zagros

O druhém dílu Chobotnic platí navlas to stejné, co o prvním. Rodiče se opět hádali a chobotničky to řešily po svém. Dodnes si pamatuji to rozkrajování nábytku a piana a můj smutný pocit u sledování. Až při opakování po mnoha letech jsem zjistil, že původně šlo o čtyřdílný seriál a dva filmy byly až poté. Ten jsem neviděl a ani nevím, zda tam nebylo něco vynecháno, proto jej nehodnotím. Doma jsem měl dokonce i knihu, kterou jsem ovšem dostal až po filmech a nikdy jsem neměl chuť a potřebu si ji přečíst. ()

Paity

Dávám čtyři a to i přesto, že přes "vánoční tématiku" to bylo docela smutné i když se šťastným koncem. Ale, že bych si to zapnul na Vánoce, to teda určitě ne. ()

Matematicka

Příjemná "oddechovka" pro celou rodinu. Kromě "zelené" a "modrého" a jejich napětí s dětskými protějšky potěší i hudba a krásné záběry Prahy. A samozřejmě i atmosféra Vánoc a dva dospělí, kteří k sobě hledají (zase) cestu... Jeden z filmů mého dětství, který mě potěší i po letech. Zajímavé komentáře: gouryella, berg.12, LiVentura, kingik, Ainy ()

Zombi

Pro mě trošku slabší než Lucie... přesto výborné a opět beru oba filmy jako jeden. Dětská klasika, kterou můžu klidně i po těch letech. ()

GreatestFan odpad!

Ještě horší, než jednička, nelíbilo se mi to ze stejných důvodů co jednička, tady jsou ale silnější. // viděno 1X 24.Prosince.2010 ()

Oyer

Pochmurné a smutné Vánoce... Nechápu proč tento snímek na tohle nejkrásnější období v roce můžou pustit do TV. ()

MajkHany

Kdo by neměl rád vánoční klasiku o rozvrácené rodině před rozvodem, jejíchž dva smradi ukradli vzácný materiál profesionálním vědcům, aby si z toho postavili zelenou chobotnici s čepkou z mušle, místo aby se z toho stal zdroj energie, díky kterému by Praha nebyla závislá na kvótách energie daných sovětským svazem.. I když on by jim to pak asi stejně vzal Husák a postavil by si z toho malou sošku Lenina, která by házela blesky na imperialistickou Ameriku.. Ty smutné děti, které čelí nekončícím hádkám rodičů, ta pochmourná atmosféra rodiny v krizi, já si nedovedu představit film, který by lépe vystihl čas vánoc. Vlastně ano... ta prostitutka z prosluněné Kalifornie, kterou za pár tisíc dolarů prznil Richard Gere, to je ještě mnohem větší Ježíšek, u takových filmů prostě chceš nasávat kouzlo vánoc při pohledu na hořící svíčku a pojídat rybu bez hlavy, která zatím plave v polévce.. Ach.. když je čas vááánoc.. ()

Haniczka

Ze všech chobotničkových filmů mám tenhle nejradši. Možná je to kvůli Vánocím a sněhu a že se dává v televizi na Vánoce a sám je takový vánoční. Pavel Zedníček jako rozvedený kamioňák dovedl vnést do příběhu romantiku nečekaných rozměrů. ()

PhillM.

Depresivní sociální drama pro děti. Chobotnice na mě už v dětství působily tak nějak temně. "Já bych zastavila, přes hranice se stejně nedostanete. A co je to hranice? Ale, taková čára na mapě." ()