Film vznikl sestřihem původní televizní série a jeho hrdiny jsou opět manželé Holanovi s dětmi Evou a Honzíkem. A samozřejmě také dvě chobotničky, které děti vymodelovaly z prapodivné podmořské hmoty. I tentokrát působí figurky, pojmenované Modrý a Zelená, svou nezvyklou živostí a neutuchající zvědavostí řadu zmatků, nejprve ve Lhotě, kde jsou děti na prázdninách u dědy, a potom na pražské Kampě, kde Holanovi bydlí. Andrea, která zpívá menší role v Národním divadle, a Honza, jenž pracuje jako řidič kamionu, právě prohrávají vážnou manželskou krizi. Honza už se dokonce odstěhoval do karavanu na dvoře. Děti jsou z rozkolu rodičů smutné a chobotničky se rozhodnou dát rodiče dohromady. Pochopí, že příčinou sporů jsou Honzovy cesty do ciziny a Andreino zpívání, a tak jim to chtějí překazit, čímž všechno ještě zhorší. Navíc způsobí v divadle i na Kampě řadu zmatků a pozdvižení. Samy se vzápětí ocitnou v nebezpečí, protože kolem začíná kroužit Georgeův vědecký tým, který pátrá po ztracené hmotě. Potápěč Andreadis je přesvědčen, že o ní děti vědí, a je jim stále v patách. Zachraňovat manželství Holanových a ještě se skrývat před Andreadisem, to je však i pro tak zázračná stvoření obtížné. (TV Nova)

soukyd33

Kdo by neznal Modrého a Zelenou. Ale pozor, nejde jen o barvy. Film vhodný i pro děti i pro dospělé. Tentokrát se vše odehrává v době Vánoc, a tak je film ještě zajímavějším. Opět se budou dít věci. Poznámka: Scéna, kdy je vyhozen klavír z bytu, je TOP! 👍 Doporučuji. Hvězdiček 3 ()

Gareth_Jones

Krásna lokácia Kampy, Čertovky, pramička plaviaca sa po Čertovke, neskôr nádherné zábery zasneženej Prahy s krásnym hudobným podmazom. To je to, čím ma tento film stále pritiahne k obrazovke. ... "To je tím, že ses sem jenom přistehoval...." "No jo, ale před dvaceti lety".... Ktovie, čo by povedali títo páni herci na to, ako sa zmenila a skomercionalizovala Čertovka a aký gýč sa stal z plavby po Čertovke..... Mne samému je z toho smutno... ()

evangelik

U některých scén jsem se dobře bavil - nejvíc jak chobotničky stahovaly vodníka dolů... Místy to ale ztrácelo spád. ()

Thalin

Ani jako dítě jsem tenhle film moc nemusela. Sice tam byly vcelku zábavné chobotnice, ale jinak na mě ten film vždycky působil lehce pochmurně a smutně. Ale ne zrovna v dobrém slova smyslu. ()

zuzulend odpad!

Slabší díl,o mnoho slabší,než ten předešlý.Pro děti možná pěkné,ale tím,že to davají každé Vánoce to člověka omrzí. ()

KristKrist

Tady platí to samé,co u Chobotnic předešlých. Dříve se mi to líbilo,ale za ty roky mě to omrzelo. Kvalita snímku je průměrná. Takže 2 hvězdičky. ()

Brambuuu

Nemám ráda sérii chobotnic... Nebaví mě Dáša a ani dvojice hlavních představitelů... Ty dvě hvězdičky, jen za výkon Pavla Zedníčka, to bylo to jediné, co se mě na těchto filmech líbilo... ()

krab007

Nesmrtelná hláška: "Honzíku vem si vanilkový rohlíček." mě rozbije každý Vánoce. Čmaňa v karavanu, Dáša Havlová v pyžamu, chobotničky a "pán od Džordže" co je chce rozpitvat. Příjemný dětský film s trochou vánoční atmosféry. Jen škoda toho závěru, pohádky mají mít šťastný konce. 75% ()