Film vznikl sestřihem původní televizní série a jeho hrdiny jsou opět manželé Holanovi s dětmi Evou a Honzíkem. A samozřejmě také dvě chobotničky, které děti vymodelovaly z prapodivné podmořské hmoty. I tentokrát působí figurky, pojmenované Modrý a Zelená, svou nezvyklou živostí a neutuchající zvědavostí řadu zmatků, nejprve ve Lhotě, kde jsou děti na prázdninách u dědy, a potom na pražské Kampě, kde Holanovi bydlí. Andrea, která zpívá menší role v Národním divadle, a Honza, jenž pracuje jako řidič kamionu, právě prohrávají vážnou manželskou krizi. Honza už se dokonce odstěhoval do karavanu na dvoře. Děti jsou z rozkolu rodičů smutné a chobotničky se rozhodnou dát rodiče dohromady. Pochopí, že příčinou sporů jsou Honzovy cesty do ciziny a Andreino zpívání, a tak jim to chtějí překazit, čímž všechno ještě zhorší. Navíc způsobí v divadle i na Kampě řadu zmatků a pozdvižení. Samy se vzápětí ocitnou v nebezpečí, protože kolem začíná kroužit Georgeův vědecký tým, který pátrá po ztracené hmotě. Potápěč Andreadis je přesvědčen, že o ní děti vědí, a je jim stále v patách. Zachraňovat manželství Holanových a ještě se skrývat před Andreadisem, to je však i pro tak zázračná stvoření obtížné. (TV Nova)

corpsy

Ako z starých čias, keď sa do kín a TV dostávali kvalitné československé produkcie. Trikovo skvelé, má to myšlienku a rozhodne to nenudí. ()

blackrain

Čiší z toho vánoční atmosféra a tu já mám ráda. Chobotnice tentokrát ve vánočním hávu. Výborná komedie pro celou rodinu, nejen pro děti. Pavel Zedníček a Dáša Havlová se k sobě náramně hodili. ()

rt12

K Žanetě přibyl brácha a místo Malého a Velkého jsou zde chobotnicky. Přesto je to zábavné i když Lucie byla lepší. ()

kajas

Stejný případ jako první film, možná dokonce o maličko horší, dějem (velká manželská krize) vhodný spíše pro odrostlejší děti. Pobavil mě ale rozpůlený klavír a podařil se i dojemný závěr. ()

easaque

nostalgické -5* Jako husákovo dítě jsem formelákům neunikl a naopak jsem se těšil na každou novou reprízu. Začalo to Lucií a pak přišly na řadu chobotničky. Tento fantaskní svět, který byl kombinací dětské a vědecké fantazie na mě působil kouzelně a formoval mě. Navíc to všechno působilo utopisticky i tím, v jakých reáliích se film odehrával. Přece jen německý životní styl byl na hony vzdálený tomu českému a při to tam hráli čeští herci ;-). Vlastně všechno co jsem napsal o Lucii, postrachu ulice bych mohl zkopírovat sem, což nechci. Má to hodně společného a hodně se toho opakuje, ale mě se to líbilo snad stejně. Chobotničky jsou možná akčnější díky komandu, co je hledá. Opět vznikl seriál a nebo dvoudílný fílm. A opět nostalgicky tomu nechám plný počet hvězd, a snad nebudu působit moc infantilně ;-). Nakonec přidám k pěti hvězdičkám mínusko kvůli nižší originalitě.  [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Tak asi před rokem jsem hodnotil první díl a strašně se divil, že jsem ho nehodnotil už dřív a až teď jsem zjistil, že nemám ohodnocený ani tenhle díl... A přitom bych přísahal, že tu to hodnocení bylo... Tak asi ne, no. Každopádně tenhle díl mi vždycky přišel horší, než ten první, ale tehdy jsem se u toho bavil celkem dobře a když to náhodou běželo v televizi, koukal jsem na to. Takže ze vzpomínek asi 3*, ale pro nějaké podrobnější hodnocení bych to musel vidět znova. ()

tomtomtoma

Pokračování příběhu chobotniček z modelíny, kdy je svět dětí tvrdě konfrontován s neúprosným světem dospělých. Sourozenci Eva (Žaneta Fuchsová) a Honzík (Milan Šimáček) Holanovi, s pomocí pohádkových chobotniček Zelené (hlas Jiřina Bohdalová) a Modrého (hlas František Filipovský), se trochu naivně snaží zabránit úplnému rozpadu rodiny a neodvratnému rozvodu. A obzvláště díky chobotničkám se dějí další a další zmatky. Navíc nastává dilema, mezi tím chobotničky si nechat, i když se o ně nedokážou postarat a dát jim cokoliv potřebného, a navíc se u nich projevuje touha po chlubení se jimi, aby ostatní mohli závidět. Nebo jim dát svobodu, a tím je zachránit před hrozbou dopadení skupinou ambiciózních vědců, kteří je chtějí z ryze materiálních pohnutek, nehledíc na jejich ušlechtilou a v podstatě lidskou duši. Z dalších rolí: rodiče dětí Andrea (Dagmar Veškrnová-Havlová) a Honza (Pavel Zedníček) Holanovi, kteří k sobě díky vánočnímu času nacházejí cestu zpět, operní zpěvák (Přemysl Kočí), který cítí šanci s rozvádějící se Andreou, šéf podmořského výzkumu George (Miroslav Macháček), se svým ambiciózním spolupracovníkem Andreadisem (Boris Rösner), neodbytný v opětovném získávání magické hmoty z hlubin moře, Andreina kamarádka Jiřina (Jaroslava Kretschmerová), ponoukající Andreu v rozvodovém řízení, Honzův spoluřidič v práci (Jiří Kodet), vždy obratně výmluvný, hrnčíř Mertlík (Vladimír Kratina), soused Holanů, a inženýr Lanc (Jan Přeučil), toužící po levném zdroji energie. Svět naivní dětské fantazie, kouzel a pohádek nemůže zvítězit nad hrubým světem dospělých, kde vládne tvrdý pragmatismus a vypočítavost. A tak ani závan dětství nemůže mít jíný konec, neboť svět dětství vždy nenávratně skončí. A opět kouzlo staré Prahy, kde chobotničky působí další zmatky. ()

WolfR

Naprosto stejné jako první díl, chobotnice jsou miloučké a fajňoučké, ale lepší jsou Luciiny formeláci, 3 hvězdy. ()

Decker

Kdo by je neznal a kdo by na ne na Vanoce nekoukal. Klasika a pohoda, to je tahle skvela komedie s vybornym Pavlem Zednickem a Dasou Veskrnovou v roli excentricke dvojky. ()

flawi.f

Neodmyslitelná součást každých našich Vánoc :-) vzhledem k tomu, že s tímto filmem spojeny krásné vánoční chvíle, tak nehodlám komentovat jeho kvalitu ()

Lachtaan

Vlastně už s odstupem času nevím, co se dělo v tomto díle a co v tom původním, ale ty naše plastelínové chobotničky zkrátka nejde nemilovat. Ze všech rodinných filmů, jež vznikly na našem území v osmdesátkách, chobotničky okupují jejich vrchol. ()