Kreslený příběh na motivy známého fantasy románu J. R. R. Tolkiena. (oficiální text distributora)

stacey99

Och, bože môj. Tie dve hviezdičky tvorí len úcta k dielu majstra Tolkiena. Pesničky sa nehodili, animácia desná, dej ohryzený len na žvásty, žvásty a ešte raz žvásty, Glum vyzerá ako žaba, elfovia ako nejakí gremlini či čo, a chudák Smaug si to odniesol najviac. Dokonca mojim ušiam vadil aj anglický dabing, zvlášť u Bilba. Jediná potecha pre mňa je, že sa čoskoro dočkám del Torovej a Jacksonovej verzie. ()

Leonora

Ještěže se toho Tolkien nedožil... Je to ještě pitomější než Poslední jednorožec a taky to má hodně společného. (P.S.: Že to má stejné autory jsem se dozvěděla až po napsání komentáře, zjevně mě ta podobnost ve zpracování a v míře nekvality opravdu praštila do očí...) ()

Budisovie

Už viem a chápem odkiaľ použil Jackson vízie na tieto filmy. Kopu z maličkostí sa objavilo aj v jeho predlohách, nebolo to zlé :). ()

ShaoKahn

Hobbit je důkaz že k hezké pohádce není potřeba používat špičkovou počítačovou animaci ale stačí silný příběh,o který se postaral JRR Tolkien.Škoda jen,že tam toho tolik chybí. ()

Aildrin

Osobně je mi tahle verze sympatičtější, než ta Jacksonova. Je tam pár nedostatků a vypuštěných scén, ale na druhou stranu tam není kopec omáčky a přidané postavy a zápletky, které v knize nebyly. Jinak se mi zdá, že se Jackson inspiroval některými vizuály, právě z téhle animované verze. ()

donnovann

Já bych to tak hrozně neviděl. Hvězda dolů za elfy (takhle jsem si při četbě představoval skřety) a pár nudných pasáží. Jinak se film drží knihy a Tolkienovi fanoušky rozhodně nudit nebude. ()

helrohir

Nuž, hoci som veľkým fanúšikom Tolkienovej tvorby a hlavne jej filmových adaptácií (áno aj Jacksonovho Hobita), tejto animovanej verzii som sa veľmi dlho úspešne vyhýbal. Ale kvôli nedávnemu zhliadnutiu hobitej trilógie som predsa len skúsil aj túto animovanú verziu. A hoci je pôvodnej knižnej predlohe vernejšia než hrané adaptácie, napriek tomu ide z dnešného pohľadu len o nenáročnú rozprávočku s veľmi zjednodušeným dejom. Každej z kapitol je tu venovaná len hŕstka času, pričom niektoré pasáže sú odignorované úplne. Vizuálne stvárnenie pôsobí trochu lacno, a hlavne zobrazenie niektorých postáv (Gloch, Elrond) či dokonca celých rás (lesní elfovia, goblini) pôsobí dokonca rušivo. Možno keby som mal 10 rokov a žiadnu hranú adaptáciu Tolkiena nevidel, hodnotil by som trocha pozitívnejšie, ale takto musím potvrdiť, že ide o veľmi slabý výjav. 30%. ()

Weirdman

Zvrátené, miestami nechcene zábavné, ale hlavne nenormálne uťahané a nudné - najmä prvých 45 minút... Každopádne zaujímavý zážitok :) ... (▼) ()

blondboss

Opäť jeden pokus o vernejšie prerozprávanie známeho Tolkienovho diela. Len tam akosi chýbalo pár postáv, napr. taká princezná Mika. A čo tá animácia? Úplná katastrofa, niektoré postavičky boli naozaj odporne zobrazené. Dve hviezdičky dávam za to, že tento príbeh mal akúsi celistvosť a aj keď išlo o oklieštený dej, predsa to malo svoje jemné čaro. 30 % ()

Elemmírë

Animačně nic moc,ale to vůbec nevadí... víc mi vadí dějové zkratky a změny (které snad odsud PJ odkoukal). Na duhou stranu, skvělé trpasličí písničky hodně vynahradí. ()

Setanta

Mix mezi Hobitem a Sněhurkou a sedmi trpaslíky. V dobrém i špatném. Anime je dětinská, obludy jsou pitoreskní, hrdinové jsou směšní... je to pro děti. Velice pozitivně hodnotím schopnost vyprávět několik věcí najednou, krásné zhudebnění básní (i když ten věčně se opakující motiv cesty za dobrodružstvím mi ve třech čtvrtinách už vážně lezl na nervy). Bohužel zrychlení je takové, že spoustu krásných scén z knihy je z filmu vystřihnuto. Navíc - nejsem si jistý, jestli ten, kdo nečetl knihu, má šanci pochopit, co se děje. Tento film je ale knížce mnohem bližší než Jacksonův spektákl a po všech směrech mi udělal velkou radost. Na druhou stranu - teprve díky němu jsem si byl schopen uvědomit Jacksonovu svébytnost a připustit, že i nová trilogie má špetku svého kouzla. ()

sysoj psojic

Hravý snímek určený pro publikum dětského věku, který jsem si užil i jako dospělý. Pojetí a vzhled postav si tvůrci sice přizpůsobili svým představám a elfové prozpěvující si skočné country písně jsou lehkým přehmatem, nicméně snímek je podám tak přirozeným a milým způsobem, že mu jeho drobnou osekanost odpustím. (75%) ()

MoziMedve

Nevím o tom, že by tento film existoval v CZ Dabingu, nebo že by ho kdy někde dávali v televizi, což si myslím je hrozná škoda. V mládí jsem se s filmem nesetkal ale myslím si, že by se mi byl hodně líbil. Příběh více méně sleduje knížky přičemž některé repliky jsou přímo převzaté ze stran. Nemůžů dostatečně vynachválit ilustrace a design. Třeba záběr na hobbití noru dle mého vypadá dost dobře na to si ho zarámovat a pověsit. Líbí se mi taky vzhled postav. Děj je holt uspěchaný, ale to se dalo čekat když se snaží vtěsnat celou knížku do 77 minut. Postavy v Adaptaci Petera Jacksna snad ještě ani nenatrefili na zlobry a animák je už u konce. Nerozumím recenzím co se stěžujou na vynechané části když většina tam obsažena byla: Zlobři, Roklinka, Goblini, Gollum, Orly, Pavouci v temném hvozdu, Elfové, jezerní město, Smaug, Bitva pěti armád. Jediný co mi chybí je Beorn, ale jinak se dějově docela dost drží knihy. Řekl bych dokonce, že až moc, protože ve snaze vměstnat to vše do 77 minut, tak je každá dílčí část hrozně uspěchaná. Myslím si, že to mohli natáhnout aspoň na hezkých 90, ale kdo ví jaké bylo zadání. Cílové skupině to vadit nebude, naopak bych řekl, že z pohledu dítěte je to svižné dobrodružství které jde od jedné části rychle k druhé. Jediný co bych osobně filmu zazlíval je hudba, která zní jak americké country s kytarami a mužským vibratem. Vůbec se do fantasy nehodí a bohužel tvoří pozadí docela velké části filmu. Uspořádání Tolkienových písní v oném country stylu se mi nelíbí už vůbec, ale to je věc vkusu. Když to shrnu, tak jde o dětský filmy který pokud máte rádi Tolkiena určitě stojí za shlédnutí. Pokud někde narazíte na českou verzi, tak bych dokonce vřele doporučoval i dětem, snad i jako nejvhodnější první setkání se středozemí… tedy kromě samotné knížky, ať už čtené rodičem nebo dítětem. ()

litllewitch

Tenhle film mě prostě dostal. Ona ta animace není nic moc, ale člověk se u toho pobaví a u bitev, kdy jdou tečky proti sobě prostě řve smíchy. Navíc příběh je zvládnutý víc než dobře, kdyby ta animace byla trochu lepší, tak by to byly i na čtyři hvězdy ()

Anjabel

Je pravda, že v dnešní době už tato kvalita animace nikoho nenadchne a zvukový dabing taky není nějak zarážející, přesto se mi The Hobbit líbil. Zdá se mi, že v této variaci Tolkienova Hobbita se odráží jedna s původních myšlenek Tolkiena. Kniha byla totiž psána vice méně jako pohádka. A tuto podstavu film nádherně vykresluje. Pokud nejste příznivcem Tolkienových knih, tak se na tento film radši nedívejte. Zpracování nic moc, a příliš mnoho dialogů. Naopak pokud sjte příznivce Tolkiena, pak směle do toho. Možná, že tento film ukazuje pravou myšlenku Tolkienova Hobbita. ()