Kreslený příběh na motivy známého fantasy románu J. R. R. Tolkiena. (oficiální text distributora)

SpaceOdyseus

Takove letem svet Hobitem, ale docela se mi to libilo. Animace je osobita, ale ma sve kouzlo a da se na ni rychle zvyknout. Cele je to zhusta doprovazene pisnemi, ktere hezky dotvareji kouzlo Stredozeme. Libilo se mi to vic, nez tech zdejsich 58% by napovidalo. ()

Milodar

Zatím nejlepší vizuálně zpracovaný Hobit. A to i přesto, že je to hnusně namalované a ještě hnusněji animované. I ty písničky stojí za starou bačkoru. Ale podstata knižní předlohy Hobita tam je. Poetičnost. Hobit je pohádka. To bohužel později Jackson se svým počítačovým horrorem vůbec nepochopil. ()

efko

Nie príliš technicky podarené spracovanie knihy Cesta tam a späť od Bilba Bagginsa. Dúfam, že sa tohto námetu chytí Mr. Jackson a že to bude stáť za to. ()

Vejrrr

Skutečně nechápu jak někdo může dávat tak bídné hodnocení za hrozné animace nebo za to, že se jim to zdá jako pohádka. Tak Vás musím upozornit, že to skutečně je pohádka a je to tomu taky tak přizpůsobené. Místo probodnutí pavoučího těla mečem se spirálovitě zatočí obraz do ztracena a bitva pěti armád je taky tvořena ryze jen tak aby člověk věděl.. Nikomu nebudu vyvracet pokud bude říkat, že mu nesedí gumídkovští skřeti nebo pupkatej Šmak. Ale pokud hodnotíme děj, to pro jakou věkovou skupinu byl točen a to co se z knihy dostalo na plátno, tak si myslím že (pokud neočekáváte thillerové Jacksonovo pojetí) skutečně je o co stát. ()

Movie Gourmet

U toho zpracování Tolkienova románu jsem usínal. Těžko říct jestli to bylo katastrofální animací nebo dějem bez šťávy. Zlatý Disney a doufám, že diamantový ( ;-) ) Peter Jackson! Už se nemůžu dočkat. Verdikt: 2* a 50 %. ()

Chipešek

Správně by se to mělo jmenovat Hobbit aneb jak totálně zprasit výjimečnou předlohu primitivním zpracováním s osekaným dějem, obludnou animací a nevkusnéými písněmi. ()

KlárkaD

Prvních deset minut se mi líbilo.....ale to je dost málo, ne? :( Pak se to nějak zvrtlo a nad ztvárněním elfů mé křehké srdce zaplakalo........ ()

bangee

Super záležitost pro milovníky Tolkiena, že tam není moc akce? Že je video stránka fádná a pro děti? No a v tom je to kouzlo. Je to pohádka, která navíc respektuje knižní předlohu, a to jak v grafice nádherných exteriérů, tak po audio stránce... A navíc je to jedno z mála zpracování Tolkiena. ()

S.Dedalus

názorná ukázka jak se dá z výborné předlohy systematickými a dobře promyšlenými postupy udělat totální paskvil a to se dá hobbit zpracovat hned z několika směrů jediným kladem je tak dle mého soudu ne úplně špatná animace některé postavy mohly být lepší ale zase pozadí je většinou velmi hezké zbytek stojí za starou belu značně okleštění děj by se dal pochopit pokud by jej něco adekvátně nahrazovalo zde ovšem nacházíme jen velmi štědrý prostor pro zcela dementní písničky a protože se tvůrcům asi tolik povedly poslechneme si je hned několikrát veškerý jemný humor tolkiena je pryč a z tak kouzelných scén jako neočekávaný dýchánek setkání z trolly či hádanky ve tmě zbyly v podstatě jen otazníky nad tím proč postavy dělají to co dělají když to přeci nedává smysl když k tomu připočteme i slabé namluvení většiny postav a pomalý spád dialogů nezůstává už nic co by tohodle hobbita zachránilo ()

cogi

Primitivnější animace by vůbec nevadilo. Vždyť se jedná o film z roku 1977. K tomu spolu s hudbou působí děckým dojmem. Perfektní pro malé děti. Co mi opravdu vadilo bylo ztvárnění gluma, skřetů a draka. ()

Bollek

Není to samozřejmě žádné velkolepé dílo, ale svůj půvab to má. Líbí se mi hudba, ta do toho krásně zapadá. Jako pohádka na dobrou noc to určitě obstojí, víc od toho asi nemůžete chtít. ()

jakkal

Fuha hodnoti sa mi to veľmi ťažko bo som tolkienofil a preto som asi dosť neobjektívny. Tak ale tento film mal určité čaro. Ľudia sa sice sťažujú na jeho chabú vytvarnu stránku, ale ja si myslim, že prave v nej spočiva jeho kúzlo ako aj vo výbornej hudbe. Tento filmik mi navodil proste veľmi dobrú naladičku a pripomenul obľúbený animák môjho detstva a to Posledného jednorožca. Po animačnej stranke má s nim dosť veľa spoločného. Príbeh je tu ale fakt až hriešne zostrihaný a dosť som sa sklamal keď som zistil, že vynechali napriklad stretnutie s Meddedom. Aj spôsob vykreslenia niektorych postav je prinajmenšom zaujimavy, lebo niektore mi až moc pripominajú zvieratká, či už je to Smaug ala liška alebo žabí škreti. Pre mňa je tak jediným výraznejším mínusom stopáž, ktorá mohla byť kľudne aspoň o pol hodinku dlhšia. ()

Karmin

Mě se to jistým podivným způsobem líbí...přijde mi, že to má stejné vyznění jako knížka, že se to nesnažilo změnit "žánr" (na rozdíl od Jacksonova Pána prstenů, který zabíhá až ke komedii a hororu). Jasně, že je to prokrácené, ale poměrně rozumně. Nejpříšernější je ve skutečnosti pojetí Bitvy pěti armád a la Brownův pohyb částic. Co se ztvárnění elfů nebo skřetů týče, je nutno si uvědomit, že to vznikalo v době, kdy nebyl ustanoven současný vizuální kánon (goblini malí a skrčení, elfové vysocí a sliční,...) a ze samotné knihy Hobit (bez znalosti ostatních Tolkienových děl) nejde moc dobře poznat, jak má co vypadat. ()

Likan7

Ani tak by mi nevadila animace, ale na 77 minut je to prostě strašně z rychlíku. Jedna klíčová scéna nahrazuje další a další a ve finále jsem si nevychutnal ani jednu. Šmak je tlustej, hudba trochu do country, ale atmosféra Kraje je moc pěkná. Určitě se tu dají najít pozitiva, jako celek to ale nefunguje. ()

Yahey

Pěkná fantasy pohádka. Srovnávání s "dokonalým" Jacksonem není na místě. Je naopak nádherné, že původní kniha může v imaginaci každého člověka vypadat jinak. Okouzluje mě ne dokonalost provedení, která je vždy trochu chladná, ale vlastní tvůrčí svéráz, dětskost, hravost. Nebezpečí je jen pohádkové, jak také má být, ne démonické jako v PP. Na druhou stranu, v čem bych byl kritičtější, hudba trochu poplatná své době, ropuchoidní glum (ale namluvený byl pěkně) a Elrond s hvězdičkami kolem čela (ale pro mě ještě pořád lepší než Elrond ala agent Smith!). Nečekáte-li příliš, je to milá animačka. ()

Tarhiel

V porovnaní s novou trilógiou je príbehovo zovretejší, no aby celú knihu vopchali do jedného filmu, kompletne vyhodili dejové línie s Beorom a Arkenstonom a na Elronda sa dostane jedna krátka, temer z kontextu vytrhnutá scéna. A najmä na začiatku sú citované celé pasáže z knihy, čo považujem za lenivú scenáristiku. Nevadí mi rozprávkovejšie ladenie, no vadia mi čundrácke pesničky (prespievané texty z kníh) namiesto tematickej Shoreovej hudby, ktoré úplne kazia atmosféru a film tak skutočne vyzerá ako niečo, čo bolo robené v 70. rokoch (uberajú na rozprávkovosti a/alebo mýtickosti). A elfovia vyzerajú otrasne (ako "faeries"): práve za takéto zobrazenie by ich Tolkien vyzauškoval. Aj keby žiadna nová verzia Hobbita neexistovala, stále by to bol len priemerný film, takže právom ostal v prepadlisku dejín. That being sad, stále si myslím, že mali urobiť dva (rozšírené) filmy namiesto troch. Oplatí sa pozrieť, len pre porovnanie ()

Petike

Rankin a Bass boli svojho času pomerne obľúbení tvorcovia US animákov, ak aj vezmeme do úvahy, že veľa animácie outsourcovali vtedajším japonským animátorom. Ich adaptácia Hobita dopadla nanajvýš rozpačito, aj keď podľa mňa stále podstatne lepšie než bizarnosť, ktorou je ich animovaný Návrat kráľa, vytvorený o niekoľko rokov neskôr. Najväčším problémom celého filmu je, že bol robený pre telku, a to sa odráža tak na stopáži (iba hodinka a niečo), ako aj na obsahu (dosť infantilne podané, podceňujúce inteligenciu detí). Celý dej pôsobí ako nešikovný výcuc z Hobita robený na poslednú chvíľu žiakom základky na hodinu litiky, ktorému sa ten výcuc ani nechcelo robiť, a tak vynechával a skracoval veci z knihy, kde sa dalo (len aby mal menej práce). Gandalf je tiež priveľký hundroš, niektorí trpaslíci, ktorí v predlohe prežili, exnú, celé vynechané alebo zle pochopené časti knihy... tých chýb je plno, plno. Navyše je tu úplne vymyslená pieseň, ktorá v knihe nie je, a je používaná stále dookola, namiesto pôvodných piesní. Fujtajbl ! Niekomu sa možno páči, ale pre mňa pôsobí ako päsť na oko, a zhadzuje predlohu na úroveň paródie. Ako oboznámenie s predlohou je tento film žiaľ nevhodný. Pozrite zo zvedavosti, ale až po prečítaní Hobita. Keby bola animácia trošku menej zrnito-drsná a o čosi roztomilejšia, a keby niektoré výtvarné návrhy neboli samoúčelne groteskné a príliš experimentálne, bola by z toho aspoň pekná animovaná rozprávka pre decká, hoci dej by stále bol len veľmi povrchnou adaptáciou. Čo sa týka ľudí, ktorí tento animák obhajujú ako lepšiu adaptáciu predlohy než je Jacksonovo (občas trošku naťahovaná) trilógia, môj názor je stručný: Netrolujte. //// Najpodarenejšia scéna: Bilbovo zoznámenie s Gandalfom a trpaslíkmi. Napriek dosť nepodarenej charakterizácii všetkých postáv to má takú večerníčkovú bezstarostnosť. :-)) Najlepšie adaptovaná pieseň z predlohy: Under the mountain dark and tall (variácia piesne o Hmlistých horách z neskorších kapitol románu) //// Zaujímavé komentáre: Slartibarkfast, Fingon, Galadriel, Tarhiel, monolog ()

namathur

_kdybych nebyl zasranej hipik bez teploussky kytary a kdyby toto zpracovani primo nervalo o zparodovani (nejen Tarbusak v Southparku), dal bych * _no, a kdybych tohle videl o patnact let drive, i nyni bych dal minimalne o jednu * vice ()