Koníček mladého fotografa Ondřeje se točí kolem pilotování ultralehkých letadel. Při jednom z takových letů zahlédne u osamělé vily dva muže, z nichž jeden střílí na druhého. Podaří se mu scénu vyfotografovat, je však přitom spatřen. Než se mu podaří snímek vyvolat, je film nešťastnou náhodou zničen. Vzápětí na to se v rockovém klubu seznámí se smutnou modelkou Viktorkou a také bohatým podnikatelem Walterem Rychmanem, který mu nabídne práci. Po návratu zjistí, že mu někdo prohledal ateliér a brzy nato pochopí, že Walter byl ten, kdo střílel. Přestože podnikatel tvrdí, že šlo o nevinnou zábavu, tzv. paintball (hra na vojáky, kdy po sobě hráči střílejí kuličky s barvou), žádá po Ondřejovi negativ a když mu fotograf řekne, že ho nemá, vyhrožuje mu. Ondřej se rozhodne přijít záhadě na kloub a pouští se do vyšetřování na vlastní pěst. Stále více se však zaplétá do nepřehledné hry, v níž se lze jen stěží orientovat. Viktorka, se kterou se mladý fotograf sblíží mu představí podivný svět světáckých flákačů a zbohatlíků. Z různých náznaků se v Ondřejovi rodí podezření, že v případě Walterova střílení nešlo jen o nevinnou hru. Když však Ondřej podnikatele obviní z vraždy jeho společníka Schneidera, ten se vzápětí objeví živý. Hra však zdaleka není u konce a Ondřej má jen mizivou šanci na vítězství. (oficiální text distributora)

Dupac

První polovina 90. let minulého století byla magická! V rámci české kinematografie se našly peníze na nejrůznější obskurnosti a Filip Renč frčel na Antonionim, Geislerce a Lynchovi. To všechno, spolu s (pro Renče typickou) sebestředností, nespoutanými ambicemi i potřebou vypořádat se s počítačovou animací a amorálností raného kapitalismu v Čechách, dalo vzniknout Válce barev, režisérově v pořadí druhé zásluze o stát v oblasti umění (vždyť Tomáš Hanák má srovnatelné fluidum jako Dáma s polenem!!!). Za zmínku stojí, že tuhle slátaninu zadotoval tehdejší guru komerčního televizního vysílání Vladimir Železný. Těžko se proto ubránit vzpomínce na Vladimírovo vystoupení v legendární novácké freak show Volejte řediteli, kde se hrozící divácký nezájem a finanční provar snažil odvrátit tím, že Válku barev vydával za „chvályhodný pokus o Zvětšeninu pro mladou generaci“. Už tehdy bylo z jeho strnulého úsměvu poznat, že odteď bude JEHO televize financovat už jenom neškodné komediální výplachy. ()

Cesty timem

Přidal jsem jednu hvězdičku za hudbu. Jinak by to bylo za 2. A to se mi film jeví jako to nejlepší z režisérských darů českému filmu od pana Renče.... Tak opravuji. Nejlepší z Renčovy režie je Requiem pro panenku. Až se mi nechtělo věřit po připomenutí jeho režisérských kousků, že Requiem pro panenku je mezi nimi. ()

Sa.sa

Ale jo na 4hvězdy je to slušné, ikdyž šílené :P Tohle určitě není film na časté koukání či přemýšlení ;) ()

Dejv23

Tak tohle fakt ne. Rozmejšlel jsem se mezi jednou a dvěma hvězdama, nakonec jsem zaokrouhlil dolů, hlavně kvůli příšerný hudbě. Celkově mi z toho filmu bylo tak nějak nanic. ()

burg odpad!

Příšerná zhovadilost, film naprosto o ničem. Už to, že mezi napsáním scénáře a startem natáčení uběhla doba cca 3 měsíce o něčem svědčí. Prosím zavést tunou hnoje a nechat pohřbené navždy!! ()

Monco

Čekal jsem od toho hodně. Možná, když se na to podívám znovu s odstupem času, tak se mi to bude víc líbit. Uvidíme ... ()

StaryMech

"Zvětšenina" po renčovsku : karikovaný obraz obsahu režisérovy hlavy podaný jako společenská kritika. Ještě politováníhodnější než "herec" Hanák, Soukupova hudební vata, obraz Prahy a všechno ostatní je zázračné povýšení Mejly Hlavsy do suterénu nadzemí. ()

Drslw

Veľmi som chcel dať čo najviac, ale viac som už nemohol. Aj tak sviežy vietor (vrátane ďalších 23 rokov). ()

zelenycaj

O. Soukup napsal kvalitní sound-alike verze Badalamentiho písní k Twin Peaks, ale pak už nedošlo na lepší produkci a i akustické nástroje jsou někde nahrány na klávesy v kvalitě, která byla v této době dostupná (bohužel nijak závratná). Zdá se mi, že podobně dopadly všechny ostatní složky filmu – začnou velmi doslovnou kopií vzoru, ale pak to vzdají a "fleky zamažou štětkou". Co se povedlo (snad nechtěně) – ta mysteriózní, přehrávaná a magická verze reality pro mě velmi pěkně vystihuje pocit z poloviny 90. let. Mělo by to být strašné, ale všechno dohromady to na mě stejně nějak funguje... ()

Pucmeloud odpad!

Jakože pocta Antoniově Zvětšenině? No to snad nemůže nikdo myslet vážně! Trapná slátanina bez jakékoliv invence, pouze vykrádající obrazy z oné Zvětšeniny. ()

sasakrusty odpad!

No dobrá, zkusil jsem se na to podívat poprvé dnes na čt. Devadesátky jsem zažil, o lítání něco vím i o paintballu. To vyšlo naprázdno. ( O vraždách nic, ale v tomhle dílku je to fuk) Už chápu Renčův úpadek do ztracena.... Po neustálém zeslabování zvuku hudby, aby mi to neutrhlo uši a po neustálém zesilování, abych vůbec věděl o co tam jde, jsem se v tom primitivním ději natolik ztratil, že jsem to vzdal a nedokoukal. Děsná blbárna, která předznamenala směr Českýho filmu. ()