Narciska

Zájem od první chvíle, rostoucí napětí, i po letech invenční kamera dokonale padnoucí postapokalyptickému filmu,i když v tomto případě sedí spíš předpona preapokalyptickému. Působivě ztvárněné prostředí undergroundu (drobná kriminalita, návykové látky, prostituce). Záporem je psychologie postav. Mnozí z představitelů zaskvěli se v řadě rolí, tady jsem jim to nevěřila. Hlavním důvodem bylo asi to, že nepasovali k sobě a asi ani do tohoto filmu. Možná si vás dokázali získat jednotlivě, společně vůbec ne. Nedostatečně podchycené byly též jejich motivace, možná kromě postavy R. Fiennese. ()

Bozvav

Už jsem to kdysi viděla a líbilo se mi to moc. Teď po cca dvaceti letech už méně, ale pořád spokojenost. Akce byla, napětí také, jen ty dialogy a vizuál nic moc. Za mne 65%. ()

djfun

Cameron neCameron, jenom tradičně skvělej Fiennes povyšuje tohle béčko z shitovýho (scénář, zápletka, dialogy fakt bída) na béčko koukatelný... ale furt jenom béčko. Všude nesmyslně pobíhající kompars lidskejch trosek navozuje místo zamýšlený apokalyptický vize spíš atmosféru nechtěný frašky... Nepatrnou omluvou ale může být, že viděno očima roku 95 to nemuselo působit tak přitrouble, jako při mém shlédnutí v r. 2023. Jenže ve stejnym roce vzniklo třeba i 12 opic -se kterejma to zde někteří srovnávaj- a to byla přitom úplně jiná káva! ()

JoSte

Hutná, špinavá atmosféra, skvělý střih proložený svěží first person kamerou a hudebními vystoupeními a k tomu neobyčejný příběh s lehkým nádechem sci-fi a těžkým nádechem devadesátek utváří mix, který jen tak nezapomenete. P. S. Ve filmu je použitý pepřák na rozzuřeného psa, který s kňučením odběhne, jen aby se za pár momentů vrátil a zaútočil na záporáka. ()

mala_kea

Všudypřítomná špína a hnus a výborný nosný nápad s "ukladačem myšlenek" jsou to, co dělá z jinak naprosto průměrného trhilleru lehce nadprůměrnou podívanou. Já si ale opět už poněkolikáté musím postesknout nad propásnutou příležitostí. Kdyby se tvůrci místo tradičních žánrových klišé s "překvapivým" odhalením zloducha a tradičních lapálií těch "hodných" zaměřili na psychologičtěšjí rozvinutí linie okolo onoho playbacku, mohli bysme mít na světě parádní psycho-thriller. Takhle ale původní nadšení, když si po první půlhodině uvědomíme, jak košatý a nápaditý příběh se z toho může rozvinout, pomalu stále padáme až do natahovaného, předvídatelného a nudného konce. ()

agassi68

Škoda len dlhej stopáže. A dlhých vlasov Toma Sizemora :) Inak vidno prácu Oscarových Camerona+Bigelow. Atmosféra nočných ulíc pred nástupom druhého milénia je dokonalá. Herci typovo vybraní tiež. A nechýbala moja obľúbená Angela Basset, ktorá napr. stvárnila hlavnú rolu Tiny Turner v rovnomennom životopisnom filme. ()

strikeman

Napínavý, trochu depresivní, vcelku neotřelý a hlavně atmosférický snímek. Btw - Michael Wincott je vskutku odporný ;-)) 80% ()

GOREGASM

Výborný scifi námět, s herci tehdejší první ligy (Ralphík v ní naštěstí zůstal) v režii Kathryn Bigelow, která měla režii manželova scénáře raději přenechat své drahé polovičce. Cameron by ze Strange Days totiž udělal kultovku. Kathryn zůstala na půl cesty, přitom měla všechna esa v rukávu. Vše stojí jen na hercích, což je špatně. Vize riot city, ve kterém to vře 24/7 se Kathryn absolutně vymkla z rukou a L.A. vypadá stroze a prázdně, bez tvůrčí invence. Naštěstí jsou tady již zmínění Fiennesové, Sizemorové, Wincottové a D´Onofriové (sakra, proč ten kluk vypadl z áčkových titulů) a výborný Cameronův scénář. Standartní hollywoodská pásovka, která měla ingredience trháku, ale byla svěřena průměrné kuchařce. 60% (s odřenýma ušima) ()

hazaba

Hodně zajímavý nápad na detektivku, který je velmi dobře uchopen. Atmosféra příchodu roku 2000 celému snímku dává další rozměr, obzvlášť když vezmeme v potaz, že byl film natočen pět let před oním magickým datem... záběry na policejní jednotky zasahující proti obyvatelům však působí jako z jiného filmu - jak z filmu zabývajícího se policejním státem. Zběsilost doby je podchycena kamerou i hudbou. A nesmíme opomenout dobré výkony minimálně tří hlavních protagonistů. Mimochodem, rozuzlení mě docela překvapilo a moc jsem nepochopila pohnutky vraha. A jsem ráda, že se (zatím) zde prezentovaná vize nenaplnila. ()

sadlokan

Glampunkscifikrimi o občanech,co si napálí pod paruku speciálního gumovýho pabouka a pak čuměj jako puci co se jim v tej bembeřici vodehrává na pozadí masakrózní oslavy nového milénia za skvostného hulákání Juliette Lewis,což je,mimochodem, zpěvačka jako prase! ()

owwidius

3 dovody preco som si toto pozrel: hodnotenia, reziserka a namet (Cameron), no ale z prvych 2 som teda riadne sklamany. Od zaciatku som sa nemohol ubranit pocitu ze to je hrozne B-ckove. Vsetci tu vychvaluju hercov, ale mne sa naopak hlavna postava zdala otrasna. Takisto pribeh hroooozne roztahany, podla mna by mu vobec neuskodilo poriadne to postrihat. A co sa tyka atmosfery, tak ta ma tiez nedostala. Jedine co bolo fajn boli asi 3 celkom funny hlasky, scena s bulletproof autom a najviac samozrejme hratky so SQUIDom. Namet teda skvely, ale u mna rozhodne velke sklamanie. [#59/2013] ()

helloween93

Perfektně vykreslená temná atmosféra posledních dnů minulého tisíciletí. Obchodování s nahranými zážitky a vzpomínkami byl vskutku originální a dobře zrealizovaný nápad (First Person pohled každou vzpomínkou je skvělá volba pro servírování vzpomínky divákovi). Fiennes dokázal bez problémů film utáhnout a skvěle mu sekundoval i Tom Sizemore nebo mladý Fichtner (pro změnu v roli záporáka). Zápletka mohla být lepší, ale hodnotil bych ji kladně. Škoda jen, že to byla taková finanční katastrofa..Film si to určitě nezasloužil. ()

digishit

Ani nevim jak jsem se k tomuhle filmu dostal, ale asi bych to přežil, kdybych ho neviděl. Všeobecne mám nejradši filmy z osmdesátých a devadesátých let, ale některé jsou opravdu psycho. Tohle je ten případ. Chvílema jsem měl co dělat abych neusnul, jindy zase abych to nevypnul. Příběh je docela dobrý, ale jinak je to taková divná magorárna. Voldemort je vynikající to neřikám, ale ostatní teda žádná hitparáda. Vidina světa na přelomu nového tisíciletí se dnes již zdá poněkud úsměvná, i když pokud někdy začne konec světa tak určitě v L.A. protože to město je prostě díra a ani se nedivím, že filmaři se k němu uchylují pokaždé, když chtějí ztvárnit lidskou spodinu ve své největší kráse. Možná to chtělo se podívat v roce 1985 a né o 30. let později. Pak by třeba hodnocení nebylo jen 2*! ()

Heroine

Je to nějaká atmosféra, možná hudba, možná herci, ale tenhle film se mi líbí. Už jsem ho viděla třikrát, a pokaždé se mi líbil. Slabé místo je pro mně Lewisová, která je nechutně hnusná, a celý film polonahá nebo nahá. Nebýt toho, dám klidně plné hodnocení. Protože i když dějově nejde o žádný převrat, je to prostě film pro mně. ()

anatheman

Film má pozoruhodné nápady a nenudí. Kladem také jsou poměrně dlouhé a nepřerušované záběry z pohledu první osoby a úžasný Ralph v hlavní roli. Problémem je, že expozice trvá pomalu až do půlky filmu. Na 145 minutovou stopáž je to tedy celkem síla. Vadila mi také častá nepřehlednost, násilný střih a nadbytečné množství slow motion. Nutno také podotknout, že na žánr noir je ve snímku až příliš černo... Celkově se jedná o zajímavý zážitek, ale opakovat by se zrovna nemusel. ()

zelda82

Zajímavá kriminálka se sci-fi prvky, která má na jedné straně báječné herce, na straně druhé ovšem opravdu dlouhou stopáž, která celý zážitek poměrně výrazně ředí. ()

kohut

velmi vydareny scifi thriller s perfektne napisanou a perfektne zahranou hlavnou postavou. originalny dej, kde vlastne az uprostred filmu vyjde najavo, preco sa vlastne deje tolko veci. Velmi ma prekvapilo, ked som na tento zabudnuty film nahodou narazil a vrele ho doporucujem. Jedine, co ho deli od piatych hviezdiciek je atmosfera, ktora sa podla mna dala vykreslit kusok lepsie... ()

jacko

hodne zajimavy napad, super kamera a prisna Angela Bassett...tim to ale pro me bohuzel konci - apokalypticka vize se zavrazdenym cernochem, jehoz rap jsem fakt nepobral a nechutne uvriskany kytarovky, z kterejch me rozbolela hlava, mi skoro zpusobily psychickou ujmu...konec tomu bohuzel taky moc nepridal ()

Blaogranas

Zkrátit jej o půl hodiny, byl by to super film. Takhle je příliš natáhlý, rozvláčný, protahující se a s tušitelným koncem. Dávám 70%, být kratší, mohlo to být 80 i víc. ()