Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

Tyler odpad!

Proboha,tak tomuhle se říká rodinný film!Jeden z vrcholů trapnosti v české kinematografii (a že je z čeho vybírat :-)). ()

CANNIBAL

Už jenom za ten suprovej název si zaslouží pět hvězd. To je fakt kotel!! :D Jinak dávám samozřejmě plnej počet hvězd hlavně na protest, že to tu špatně hodnotíte! Skvěle jsem se při této komedii bavil.Některé scény byli sice trochu ulítlý, ale oproti strašnýmu ´´Kameňáku´´ to nemá konkurenci. ()

MM_Ramone odpad!

Jiří Rúžička ml., Roman Skamene, Fredy Aiysi, Helena Vondráčková, Jitka Asterová, Ivo Pešák, Robo Grigorov, Hana Čížková a ďalší úbožiaci na čele s dvesto kilovou matrónou Helenou Rúžičkovou trhali fialky dymanitom. Nie je to však komédia, ale panoptikum príšerných hereckých kreatúr a ukážka scénaristickej demencie a režisérskej impotencie. Nedokážem oceniť primitívny humor, ktorý mi bol v tomto príšernom snímku z roku 1992 naservírovaný. Neprišlo mi to smiešne, ale skôr trapné. Tejto kreténskej exhibícii nedám ani jednu hviezdičku. Toto je jasný odpad! ()

Xmilden odpad!

Svatá panenko podsrpenská, to byla ale blbost. Ve druhé polovině se už zřejmě nejelo podle scénáře a snaha filmařů bylo nějak celou tu kravinu uzavřít. 0% ()

sepp

Neco tak nevtipneho a trapneho se da snad jen omluvit tim ze to vznikalo v dobach divokeho kapitalismu. Ostuda pro jindy vytecnou H.Ruzickovou. ()

lesumir

hnus, hnus, hnus. Film jako takový je trapný, až to svět neviděl. Zasmát se člověk zasměje ale když to běží v televizi po dvacáté páte, tak už přemýšlí, že si Milana Růžičku chytně, a dá mu na hubu! ()

LiVentura

Ledasco může posloužit jako odstrašující příklad, prosím, tento film není přístupný do dvaceti let a to nejméně...dokud se člověku nedostane aspoň trochu toho živ.nadhledu a vnitřního kompromisu... ()

GilEstel odpad!

Tohle je nechutná slátanina, která nabízí přehršel hloupého vtipu spolu s filmařskou negramotností a prezentací nevkusu. Je zde cítit jakási snaha svést se na úspěchu filmové trilogie Slunce seno. Ale kvalitativně jsme zde o několik úrovní níž. Troška sám před časem prohlásil, že za jedno z největších svých prokletí považuje tento film, protože někteří neznalí lidé mu ho připisují, ačkoli s ním nemá nic společného. A to prosím zaznělo z úst režiséra Kameňáků a Babovřesek. To už je vypovídající samo o sobě. ()

Ruut

Ivo Pešák rulez! Po 20 letech tohle dílo uzrálo stejně jako nejlepší olomoucké syrečky ... aroma k nezaplacení ... ()

Vančura odpad!

Viděl jsem to kdysi v telce, ale v podstatě jsem to kompletně zapomněl. Když jsem po letech pocítil bizarní touhu ten film vidět znovu - snad abych si potvrdil, zda je skutečně tak špatný, jak se o něm říká - ověřil jsem si, že je to skutečně strašná sračka - nevtipná scenáristická ubohost (už jenom ten dementní název!), s děsivě špatnými hereckými výkony a stupidním dějem, kde v podstatě nic nedává smysl, prostě neblahé dítě své doby. Navíc to je film, u jehož sledování má člověk skoro nutkání se stydět za to, že je Čech, protože to, jak jsme zde vykresleni, je prostě něco příšerného. Na druhou stranu, časy se změnily, a pohledem dnešní doby už ani nemám potřebu se do toho filmu nějak extrémně navážet nebo se mu, respektive té jeho amatérské upachtěnosti, nějak vysmívat, spíš mi bylo těch lidí co v tom hráli líto, většina z nich už je stejně buď po smrti, nebo v pokročilém věku, takže proč se vlamovat do otevřených dveří a plýtvat energií na tak zbytečné bitvy. Myslím, že to nejlepší, co by si ten filmový devadesátkový hřích zasloužil, by bylo milosrdné zapomnění - o to víc mě překvapilo, že film má ve své nabídce Voyo, a že jsem zde narazil na názory několika lidí, kteří ten film mají rádi, takže se Fialky budou v diváckém povědomí zřejmě ještě držet dlouho. Hranice filmového nevkusu některých lidí jsou podle všeho skutečně bezbřehé. ()

mzss1

Tak tohle se fakt nepovedlo. Tohle je naprostá vykrádačka Slunce seno, alespon tak mi to přijde. Na Slunce seno to rozhodně nemá ani omylem, ani náznakem. Nějaká vtipná scéna se zde najde, ale je to slabota a nehorázná nuda. Za Růžičkovou dávam jednu hvězdu. Takže hodnotím celkově na 16% = * ()

kingik

Tahle komedie je tak krásně pitomá, že se ani na ni nemůžete zlobit. Amatérská režie zajímavý nápad s cestovkou doslova pohřbívá, ale herci si to užívají a z tupého scénáře přece jen několikrát vydolují vtipnou hlášku. Růžičková a spol. rozdávají dobrou náladu a ještě se přitom projedete po celkem atraktivních destinacích. 50% ()

InJo

Na tenhle film všichni hodně nadávají. Nicméně já už ho viděl tolikrát, a nikdy mě to nijak neznechucovalo ani nenudilo. A pár slušných vtipů se tam taky najde. 50 % ()