Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

Terva

Tohle rozhodně není žádná milá komedie. Pár herců dobrých, se špatným námětem nic nezmůžou a tak si jen hrajou. ()

moviesfan

Ulítlá, občas v některých momentech trochu trapnější komedie. U českých komedií to ale neřeším. Docela jsem se i bavil. Hodnocení: 30% ()

amirgal odpad!

Euforie porevolučního plavby do velkého světa aneb "Češi rozhodně mají, co nabídnout", frenetická oslava lidové bodrosti a české vyčůranosti. Nezamýšlená dokumentární hodnota ukazuje část české společnosti ve fázi porevoluční manie - zamýšlený přínos v komediálním žánru bohužel pouze poukazuje, a to na hereckou devalvaci a koncentrovanou tvůrčí debilitu (možná také bipolární emoční poruchu tvůrců v manické fázi, kdy dochází mimo jiné ke ztrátě soudnosti). ()

Bubble74 odpad!

Po tomto filmu je třeba přepsat pravidla českého pravopisu, protože jedno přídavné jméno se teď může jako jediné při skloňování pyšnit čtvrtým stupňem. 1.trapný 2. trapnější 3. nejtrapnější 4. Trhala fialky dynamitem ()

Johanka

Ztřeštěná komedie Milana Růžičky s Helenkou Růžičkovou v hlavní roli. Co všechno se může stát, když se jedna trochu zvláštní rodina rozhodne podnikat v oblasti cestovního ruchu. Rozhodně nejde o umělecký zážitek ()

NinonL

Jsou i horší filmy. Takhle jsme zkrátka jásali po té slavné sametovce, kdy všichni věřili, že pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Je to jen obraz doby a není zase tak špatný. ()

kobejn odpad!

Viděl jsem to ve 14 a už tenkrát jsem se z toho málem zeblil, a to bylo plný kino, si pamatuju, terrible experience....některý filmy by neměly být točeny a viděny, tendle je jeden z nich, naprostej garbage. ()

Džejkop odpad!

Režisér by radši měl tím dynamitem roztrhat sám sebe. Co to je tohleto....nestoudný vtip nebo co...to je nuda, měl jsem co dělat, abych to vydržel až do konce a neusnul u toho. Tak tohle nemělo nikdy spatřit světlo světa, protože to není nic jiného než obludné obludárium. ()

gogos

Nevím...místama vtipné a vůbec ne tak hrozné, jak tu každý píše. Neříkám, že je to nějaká pecka, ale rozhodně se to dá dokoukat a občas se i zasmějete... ()

blackrain

Škoda mohla to být pohodová komedie. No, a na odstřel to taky není. Existují i mnohem trapnější filmy, o kterých se tu nebudu zmiňovat. ()

topi odpad!

Musím tu jednu hvězdičku odebrat, poněvadž po delší době jsem měl možnost znovu shlédnout tuhle příšernou dementnost a tohle si nic jinýho než odpad nezaslouží. Otřes!! V době vzniku jsme na tom byli dokonce v kině!! A už tenkrát to byl propadák. Jak mohl stejný režisér natočit v roce 1968 takové dílo jako bylo "V hodině strachu". Nechápu. Tenhle paskvil jakoby vypadnul z Troškovy novodobé éry. Hnus!! Asi zase úřaduje senilita. Ale divím se, že se shodnu s kolegou C, což se téměř nikdy nekoná!! :D :D ()

charlie.x

Sice je to v nejhorších filmech, ale já tudle komedii prostě mam rád, a to hlavně díky H.Růžičkové a jejímu synovi Jirkovi (Bůh jim dopřej věčnou slávu). Neustále jsem se smál a přijde mi to lepší než Slunce, seno.... ()

ja.rebel odpad!

Dlouho jsem váhala jestli téhle stupiditě nedat alespoň jednu hvězdičku z úcty k paní Růžičkové. Nicméně....Heleny Růžičkové si vážím stále stejně, oceňuji i 10ti vteřinový štěk Heleny Vondráčkové v roli zmrzlinářky, ale téhle trapnosti by opravdu nepomohla ani svěcená voda. ()

reqiuem

stejně jako jsou některý nápady Čechů jak zbohatnout ulítlý, tak stejně to dopadá tady s tim filmem..smát se nebo kroutit hlavou ?.. ()