S kapitánem Exnerem, pověstným elegánem mezi českými kriminalisty, se mohou diváci setkat opět, a sice ve filmu Smrt talentovaného ševce. Přepisu detektivního románu Václava Erbena se v roce 1982 chopil režisér Jan Schmidt a roli šaramantního a inteligentního vyšetřovatele svěřil Jiřímu Kodetovi. Exner tentokrát pátrá po vrahovi obuvníka Rambouska, proslaveného (a také majetného) naivního malíře. Řeší však celou řadu záhad, k nimž dochází na starém zámku. Postupně odhaluje přediva vztahů v městečku Opolná, kde právě tráví dovolenou. Exteriéry filmu se natáčely v krásném okolí zámku Opočno. Vedle Jiřího Kodeta ve filmu uvidíte Antonína Hardta, Janu Bouškovou, Miroslava Zounara, Vladimíra Kratinu a Karla Augustu. (Česká televize)

Dstar

Myslim, ze tato detektivka je v pořádku.Ničím neoslní, ale rozhodne nezklame.Kodet sice neni super herec, ale  snaží se...narozdil od Rodena, ktery se snazi hrat az moc.Za mě 65% ...což je skoro v korelaci s ostatnim hodnocenim.Dobrý, dobrý pane Schmidte ;-) ()

pleva

Jiří Kodet tu dostal velký prostor a ať hrál nebo ne, byla radost se na něj divat. Velmi civilní a uvěřitelný, pomalý, klidný metodický, elegán v pěkném veteránu. Trošku mě štvali jeho podřízení... Obrovský bonus je skvělá hudba. Dramatická instrumentální hudba ve druhé třetině se hodně podobá partům z Heroes Symphony Phillipa Glasse, jenže Petřina svůj part napsal o 14let dříve 😉 ()

horskejvlk

Oproti ČB verzi kpt.Exnera s Jiřím Valou je Talentovaný Švec šedivá nuda jak zápletkou tak snobsky suchopárným kot. Exnerem - Kodetem. Poklad Byzantského kupce má lepší zápletku, hudbu, komediální nádech, hezčí ženy- Vránovou i “cool” vůz Bugatti. Talentovaný Švec je poklidná letní ospalá detektivka, Mercedeska a tuctová Boušková. Tedy velmi výstižné porovnání : krásná uvolněná 60 léta versus ospalá normalizační 80 léta. Nicméně dnešní Exner také nic moc. ()