Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

bohhous22 odpad!

Odporný, jaxe musel Bocan shrbit ,aby mohl veřejně režírovat. Typickej obrázek dopadů cenzury na talentované filmaře te doby.Stačí vidět Pastak a pak tohle.Neuvěřitelné. ()

knihovna

No jo, byla to agitka, ale já se u tohohle filmu stejně dobře bavím. A věřte mi, že komouše rád nemám, a mléko mi chutná. ()

Pitryx

I když tato klasika nepatří mezi mé nej, přesto se ni vždy rád občas kouknu. Zábavička pro celou rodinu mi navíc ještě krásně asociuje mládí. ()

ostravak30

Tohle je přesně ta komedie, kterou všichni točit museli, ač nechtěli. Od Bočana přes herce. A podle toho to i vypadá. Ještě, že si režisér mohl alespoň vybrat své herce, jinak by film dopadl ještě hůř. I tak si ale myslím, že snímek - možná na protest, odflákl. Horníci v Ostravě mluví jako rodilí pražáci? Jako ostravák ocením, že lze vidět pár střípků z tehdejší Ostravy. Mnoho filmů, kde by právě tohle město bylo vidět neexistuje. I tak těch záběrů ale mohlo být více. Pár komediálních scén se zde najde, ale to přisuzuji pouze kvalitnímu obsazení. A ta hudba je minimálně úsměvná. ()

Tominni

No, co k tomu říci? Celý film je vlastně o tom, že je zdravé pít mlíko, ale chlapi se za to asi stydí a tak se tomu projektu všichni vyhýbají. Film plný odborů, plánů, plnění a horníků...... ()

Max Q.

Dávám tři hvězdičky: 1) za mléko, 2) za Menšíka s Dvořákem a 3) za scénu z kouzelnickým výstupem Petra Nárožného. Ta byla kouzelná. ()

rafix

Velmi zdařilá komedie z hornického prostředí. Plno skvělích a kvalitních herců jako Jiří krampol, Vladimír Menšík, Josef Dvořák a jiní. Mě se to osobně líbilo. ()

sharka.68

Já se u toho vždycky mlátím smíchy..kalciová bariéra...napadlo by Vás natočit komedii o tom, že máme pít mlíko? A dvojice Nárožný-Babka, ve scéně Zmizení manželky, to nemá chybu..... ()

route60

Film jenž je poplatný době svého vzniku ale dá se nato vpohodě koukat aji dnes, a to já mléko absolutně nenávidím. ()

honzic

Pro mne sice zábavný dobře herecky obsazený film s naprosto trapných a konvenčním scénářem. Je to velká škoda, neb tyto herci mají velký potenciál zahrát dobrý film, ale když scénář stojí za prd, nezmůže nic režie ani nikdo jiný. Hodnocení: 40 % ()

miza

Dělnická komedie podporující výrobu mléka.No prostě trapárna.Horník přece skoro pokaždé zajde do putiky na pivo a né do mléčňaku na mléko.To asi tento film měl zblbnout národ.Možná první pokus o reklamu ve filmu. ()