Film navazuje bezprostředně na události z prvního filmu King Kong (1933) a začíná ve chvíli, kdy se celý New York baví zasíláním obsílek Carlu Denhamovi, člověku, který má vše na svědomí. Otráven přemírou pozornosti souhlasí se stejně postihnutým kapitánem a odplouvají do Dakangu, exotického přístavu, kde chtějí začít pracovat a zároveň se tak vyhnout vězení. Potkají zde mladou cirkusačku Hildu a ztroskotance Helstroma, který Denhamovi kdysi poskytl mapu ke Skull Islandu, a aktuálně chystá útěk, protože v opilosti zabil Hildina otce a spálil jejich stan. Vybájí si poklad, který měl Kong hlídat a přemluví na mizině přežívající kapitána a Denhama k návratu na ostrov. Na loď se ještě tajně vetře Hilda, která nemá kam jinam jít a k Denhamovi cítí sympatie. Po vzpouře na lodi zapříčiněné Helstromem jsou všichni, i on sám, vysazeni na Skull Islandu. Naleznou zde albínského "syna Konga", kterého zachrání před utonutím v tekutém písku. Vděčné zvíře pak trosečníky ochraňuje před útoky dinosaurů a jiných monster. Náhodou také Hildě a Denhamovi ukáže schovaný poklad, který na ostrově skutečně je ukrytý. (Němi)

Likan7

Že by už v roce 1933 vznikaly filmy jen pro dojení značky? Syn Konga začíná téměř tam, kde předchozí díl skončil, jenže nemá absolutně nic, co udělalo z jedničky slavnou klasiku. Scénář na pár stránek, 50 minut se téměř nic neděje, aby se pak objevil malej Kong, dal si dva pěstní souboje a je konec. Naprosto zbytečná nástavba. ()

Clark_Kent

Objevili jsme Malého Konga! - Malého...! Počkat, jak malého? Moc krásná podívaná, mladý Kong je božskej. Bavil jsem se od samého začátku, až do úplného konce. Budu rád, když se v budoucnu opravdu objeví další pokračování Konga. Klidně to může být syn Konga. ()

Madax

Son of Kong není plnohodnotným pokračováním původního Konga, a zřejmě tak nebyl ani zamýšlen - je to spíš doplněk, nenáročná podívaná, v dnešní době podobně pojatá pokračování putují rovnou na DVD. Je proto zapotřebí trocha tolerance, srovnávat s božskou "jedničkou" skutečně není na místě, nedopadlo by to pro SoK zrovna nejlépe. A to by byla hrozná škoda. Film je totiž velmi příjemný a zábavný, třebaže do půlky je to spíše taková dobrodružná komedie, teprve potom se podíváme opět na Ostrov lebek. Zvláštní je, že toto pokračování vzniklo v témže roce, jako původní film, a nedá se tedy přesně určit, zda vzniklo plánovitě hned po dokončení jedničky, nebo byl jeho vznik podmíněn až obrovským úspěchem King Konga. Jisté však je, že se nesnaží svého předchůdce nijak napodobovat či kopírovat. Celé pojetí snímku je zcela odlišné, malý Kong je dokonce kladnou postavou, triků je zde podstatně méně než minule a hrají jen podřadnou roli, celkově je znát menší rozpočet a hlavně menší ambice. Zatímco u King Konga na diváka působily především ohromující triky, tady jsou v popředí spíš dialogy a situační zápletky. Mě se asi nejvíc líbilo představení amatérského kabaretu v první třetině filmu... ()

david141474

Lepší než předchozí díl, co si budeme nalhávat. Děj ubíhá mnohem rychleji než ten předchozí. Postavy jsou sympatický. Hlavní hrdinka je pěkná. Scény s Mini Kongem jsou vtipný, možná se bavím nad trapným humorem ze třicátých let, ale aspoň můj život není úplně nudnej. Speciální efekty byly pěkný a akční scény taky. Denham se zdá být nadčlověk když vlastníma rukama dokáže skolit strom. Superman takzvaně. Finále filmu je docela depresivní, ale já si to užil. Je to určitě lepší než předchozí díl a já mohu jen doporučit. 9/10 Lepší než první díl. ()